MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Sivil Toplum, Toplum » HAS Parti ziyaretlerini sürdürüyor!
HAS Parti ziyaretlerini sürdürüyor!


 

Has Parti Kartal İlçe Başkanı Şükrü Kontuk, Demokratik Sol Parti (DSP) Kartal İlçe Başkanlığını ziyaret etti. Beraberinde HAS Parti Kartal İlçe Yönetimi ve kadın Kolları Başkanı Gülay İpek’in işleğinde DSP Kartal  ilçe Başkanlığına gelen ve  “Hayırlı olsun” ziyaretinde bulunan tecrübeli ve sevilen politikacı Şükrü Kontuk’un DSP kartal İlçe Başkanı Adnan Balcı, Basından Sorumlu Başkan Yardımcısı Semra Demirbaş, İl Genel Meclis Üyesi İlhan Güzelgün ve İlçe Yönetim Kurulu üyeleri karşıladı.

 

BAŞARI DİLEĞİNDE BULUNDU

 

Has Parti Kartal İlçe Başkanı Şükrü Kontuk, ziyaretin tanışma ve “ Hayırlı olsun” amaçlı olduğunu söyledi. Demokratik Sol Parti ‘nin (DSP) Kartal’da yeni bir yapılaşma içersinde olduğunu ve bir süre önce DSP Kartal ilçe Başkanlığına atanan Adnan Balcı’nın eski bir arkadaşı olduğunu hatırlattı ve “  Şahsım ve yönetim kurulu adına yeni atandığınız DSP Kartal İlçe Başkanlığı hayırlı ve uğurlu olsun. Bugün Kartal’da DSP  adayı  Meclis’e gönderildiği zaman  O bizim için Kartal’lıdır. HAS Parti olarak adayımızı Meclise gönderdiğimiz zaman sizin içinde Kartal’lı olmalı. Biz bu düşüncedeyiz.  Burada bir birimizle sürtüşerek, bir birimizle kavga ederek, birbirimizin negatiflerini ortaya koyarak mücadele ettiğimiz  zaman  bu alt tabanda daha yaygın bir hale ve kitlesel bir pozisyona dönüşür. Dolayısıyla hepimiz zarar görürüz” diye konuştu.

 

“ BÜTÜN PARTİLER ZARAR GÖRÜR”

 

HAS adam Şükrü Kontuk, şöyle devam etti: “ Sadece bir parti değil, bütün partiler zarar görür bugün ben bir Bayrak astığım zaman bir başka partinin genç elemanı yırttığı zaman benim genç elemanımda gidip onun 2 parti Bayrağını yırtar, 2 tane afişini yırtar. İş bu şekilde büyümeye doğru gider ama bu yanlıştır. Ben daha öncede farklı siyasi Mecralarda bulundum hem görüş itibariyle hemde  insan itibariyle, hemde donanım, bilgi ve birikim bakımınla  TEMİZ siyaset yapan, yapmaya itina eden insanlarız.

Sayın Genel Başkanımız, Prof. Dr. Numan Kurtulmuş’un etrafında toplandık. Daha önce benim bir komşum vardı kendisini SOLCU ahdediyordu. Ben 40 yıllık kartal’lıyım ne var ki komşum beni de SAĞCI olarak görüyordu. Ben asla SAĞCI olmadım. Bir gün selam verdim almadı zaman zaman bu konuyu dile getiriyorum. İkinci bir defa yine selam verdim yine almadı bir gün evinin önünden geçerken dedim ki bir gelirmisin geldi. Selam veriyorum arkadaş neden selamımı almıyorsun? “Görmedim” filan dedi.

Dedim ki sen beni tanıyorsun ben seni tanıyorum. Sizin mensubu olduğunuz partinin genel başkanını bende biliyorum sende biliyorsun. Benimki ni de sen biliyorsun. Ben ölürsem benim genel başkanım benim cenazeme gelmez. Dolayısıyla sen benim komşum olarak sen geleceksin. Sizde ölürseniz dedim seninde genel başkanın gelmez ben geleceğim çünkü komşuyuz dedim. Şimdi yanımdan geçiyor iki eliyle selam veriyor” şeklinde başından geçen bir hatırasını anlattı.

 

“RAKİPLERLE İYİ GEÇİNMEK LAZIM”

 

Demokratik sol Parti Kartal İlçe Başkanı Adnan Balcı, kendisine yapılan ziyaretten mutluluk duyduğunu belirtti. Balcı, “ Şahsım ve Yönetim kurulu adına sizlere hoş geldiniz der.Bende saygı ve sevgilerimi sunarım. Partiler arasında samimi diyalogların oluşturulması her bakımdan yararlı olmaktadır. Yarış içinde de olsak rakiplerle iyi geçinmemiz lazım. İnşallah Kartal’ı güzel insanlar idare eder . Bende bu vesileyle kısa da olsa ara başlıklarla siyasi geçmişimi özetlemek istiyorum. DSP’nin On yıl üyesi idim bu süre içersinde çok faal çalıştık. Fakat bir süre halkın bütünleşmesine engel olan bir sistem vardı.1992 yılında Maltepe ilçe Teşkilatından ayrıldım ve köşeme çekildim.

Bu arada da emekli oldum ve kendimi Türk Sporuna adadım. Bulvarspor Kulübünün Başkanlığını yapıyorum.  Birçok partiden partilerine geçmem için teklikler yapıldı. Tekliflerle ilgili dedim ki ben halen Demokratik Sol partide halen üyeyim. Üyelerinizi kaybedersiniz. Soldan gelmiş ve Sağ partinin başına geçmiş mantığı bana ters geldi. İkna edemedim daha sonra Sayın Faik İçmeli, beni aradı O zaman Teşkilat Başkanı idi. Oda benim okul arkadaşım. Bizim gençliğimizde sağ sol yoktu. Biz gençliğimizde Anarşist değildik ama Kominist’tik. Faik Bey’de Milliyetçi idi ama hiç arkadaşlığımız bozulmadı. Zaman zamanda olsa Faik Beyle görüşüyoruz ve eski güzel günlerimizi yad ediyoruz. Bir gün bana telefon açtı ve benim doğru Yol Partisine geçmem konusunda beni ikna etti ve DYP’ye geçtik.

Tabi o zaman DYP Hükümet ortağı olduğu için ilk ziyaretimize önce Refah Partisi’nden başladık. Hiç unutmuyorum Cumhuriyet Halk partisine gittik o zaman Bülent’ti ilçe başkanı Bir Bülent ve birde CAYCI arkadaş var ilçede. Bizde 21 kişi bir yönetim kuruluyuz. Kadın kolları Gençlik kolları filan gitmişiz. Neyse daha sonra Bülent Bey, bizi ziyarete geldi ve tekrar kendilerine bir ziyaret yapmamızı istediler. Neyse MHP’yi gittik ve onlarda bize geldi. Burada partileri ayırmamak lazım.

Ben şimdi “küçük partiler” dendiği zaman çok kızıyorum mesela “Has Parti küçük parti” diyebiliyor insanlar. Diyorum ki böyle bir şey yok. Bugün öyle olabilir ama yarın ne olacağı belli değil” şeklinde sözlerini tamamladı. Daha sonra HAS Parti ve Demokratik Sol Parti Yönetim Kurulu Üyeleri bir birlerini tanıttılar. Bu arada DSP ve HAS Parti İlçe başkanı iç ve dış gelişmeleri tartıştılar.

DSP kartal İlçe Başkanı Adnan balcı, bir süre sonra kendilerine ziyarette bulunan siyasi parti ilçe başkanlıklarına iade-i ziyarette bulunacaklarını da sözlerine ekledi.

 

FETHİ SATICI

Etiketler: , , , ,
📆 23 Mart 2012 Cuma 15:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR