MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Cevizli Halk Ekmek taş fırını açıldı!

Cevizli Halk Ekmek taş fırını açıldı!İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Kadir Topbaş, Avrupa ve Türkiye’nin en büyük taş fırınını hizmete açtı. Topbaş, Halk Ekmek’in özelleştirilmesiyle ilgili bir çalışma yapmadıklarını söyledi.

Kartal Cevizli’de yapımı tamamlanan Halk Ekmek’in taş fırın üretim tesisi Kadir Topbaş tarafından hizmete açıldı. Tesisin üretim birimlerinde inceleme yapan Topbaş, “Beyazlatılmış sandviçler yerine buğday özü içinde çavdarın bulunduğu ekmek tasarladık. Besleyici sandviçler büfelerden talep edilmeli.

Halk Ekmek satsın diye demiyorum. Tahılda olan bütün değerler bu ekmekte var. Tuzların doğal olması yönünde talimat verdim. Sindirim sistemi için bu çok önemli. Bunlar çok daha sağlıklı. Bağırsak problemi olanlar nasıl mesafe aldıklarını görecekler. Ben evime beyaz ekmek sokmamaya özen gösteriyorum.” diye konuştu.

Taş fırının kendilerine 7 milyon liraya mal olduğunu belirten Topbaş, “Saatte 60 bin adet bu çörekten üretebiliyor. Bu tesisimizi gerekirse artırarak bu hizmeti vermeye çalışıyoruz.” dedi.

Gazetecilerin Halk Ekmek’in özelleşmesi konusundaki sorularına cevap veren Topbaş, “Halk Ekmek’in özelleştirilmesiyle ilgili bir programımız yok.” ifadesini kullandı.CİHAN HABER AJANSI

 

📆 08 Mayıs 2012 Salı 13:26   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR