MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Vali Mutlu; İyi Bir Lider Takım Ruhu İle Çalışabilmelidir!

Vali Mutlu; İyi Bir Lider Takım Ruhu İle Çalışabilmelidir!Kartal Süleyman Şah Üniversitesi’nde gerçekleştirilen söyleşiye İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, üniversiteli gençlere iyi bir lider olmanın yollarını gösterdi.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Batman Valiliği tarafından düzenlenen “Kamuda Liderlik” konulu söyleşiye katıldı. Kartal Süleyman Şah Üniversitesi’nde gerçekleştirilen söyleşiye İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu`nun yanı sıra Süleyman Şah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Ekiz, Mütevelli Heyet Başkanı ve Batman ile Mardin’den gelen öğrenciler katıldı.

 

Söyleşide bir konuşma gerçekleştiren Vali Mutlu, iyi bir lider olmanın yollarını anlattı. Bugünü güzelleştirenin gençler olduğunu belirten Vali Mutlu, “Gençler, Anadolu’nun farklı yörelerinden, güzel şehirlerinden, İstanbul’a geldiler ve Anadolu coğrafyasının en güzel şehri İstanbul ile buluştular. Bunlar bizim gönül bahçemizin mis kokulu gülleridir. Böylesine güzel gül koklamaktan ve sizlerle beraber olmaktan mutluyum. Gençlerle birlikte olunca anlatacağım çok şey oluyor ki, hangisini anlatacağım, bilemiyorum” dedi.

Sevmeden lider olunmaz
Gençlerin tavsiyelerde bulunan Vali Mutlu, “İster kamuda liderlik yapın, ister ailede liderlik yapın, isterseniz de sınıf başkanı olun. Neticede nerede olursanız olun ‘sevgi’yi her zaman işinizin başına koymalısınız. Sevgi olmadan; sevmeden lider olunmaz. Öncelikle yürekten başlayacağız. Kalbi; sevgi harmanı haline getireceksiniz. Şu an elinizde büyük bir güç var. O da enerjidir ve sizler gençsiniz. Sizler dünyanın çocuklarısınız ve dünyayı yönlendirecek güce sahipsiniz çünkü elinizde internet var. Mesela bakın Microsoft’un kurucusuna genç yaşta dünyanın en zenginleri arasında ve dünyaya hâkim. Sizler de olabilirsiniz” diye konuştu.

 

Sürekli kendinizi yenileyin

“Sabırlı olmayı ve disiplinli olmayı her zaman tavsiye ediyoruz. Zamanı iyi kullanmayı bilmeliyiz” diyerek konuşmasını sürdüren Vali Mutlu, şunları kaydetti: “Başarmak ya da başarmamak sizlerin elindedir. Sizlere tavsiyem; hayatta başarılı olabilmek için disiplinli olun ve gayret edin. İyi bir lider takım ruhuyla çalışabilmelidir. Yine iyi bir lider kendini yenileyebilmelidir. Lider kendisine verilen özelliklerin üzerine bir şey katmıyorsa ve bunun acısını yaşamıyorsa başarılı olamaz. Ben şimdi İstanbul Valisi olarak aracıma bindiğimde giderken sürekli dışarıyı izliyor olsam, benim vay halime! Ben arabada giderken kesinlikle araçtaki kitaplarımdan hazırlanan dosyalardan bir şeyler okurum. İnsanın kendini yenilemesi gerekmektedir. Şayet ben kendimi yenileyemiyorsam başarıyı elde edemem.”

Vali Mutlu, “Başarının yolu sürekli bulunduğunuz alanda kendimizi yenilemeden geçer” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Ayrıca, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya, Süleyman Şah Üniversitesi Rektörü tarafından çiçek ve işlemeli tabak hediye edildi.

 

Galeri
📆 26 Haziran 2012 Salı 09:24   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR