SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Vali Mutlu; İyi Bir Lider Takım Ruhu İle Çalışabilmelidir!

Yayınlanma:
ABONE OL

Kartal Süleyman Şah Üniversitesi’nde gerçekleştirilen söyleşiye İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, üniversiteli gençlere iyi bir lider olmanın yollarını gösterdi.
İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Batman Valiliği tarafından düzenlenen “Kamuda Liderlik” konulu söyleşiye katıldı. Kartal Süleyman Şah Üniversitesi’nde gerçekleştirilen söyleşiye İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu`nun yanı sıra Süleyman Şah Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Hüseyin Ekiz, Mütevelli Heyet Başkanı ve Batman ile Mardin’den gelen öğrenciler katıldı.

 

Söyleşide bir konuşma gerçekleştiren Vali Mutlu, iyi bir lider olmanın yollarını anlattı. Bugünü güzelleştirenin gençler olduğunu belirten Vali Mutlu, “Gençler, Anadolu’nun farklı yörelerinden, güzel şehirlerinden, İstanbul’a geldiler ve Anadolu coğrafyasının en güzel şehri İstanbul ile buluştular. Bunlar bizim gönül bahçemizin mis kokulu gülleridir. Böylesine güzel gül koklamaktan ve sizlerle beraber olmaktan mutluyum. Gençlerle birlikte olunca anlatacağım çok şey oluyor ki, hangisini anlatacağım, bilemiyorum” dedi.

Sevmeden lider olunmaz
Gençlerin tavsiyelerde bulunan Vali Mutlu, “İster kamuda liderlik yapın, ister ailede liderlik yapın, isterseniz de sınıf başkanı olun. Neticede nerede olursanız olun ‘sevgi’yi her zaman işinizin başına koymalısınız. Sevgi olmadan; sevmeden lider olunmaz. Öncelikle yürekten başlayacağız. Kalbi; sevgi harmanı haline getireceksiniz. Şu an elinizde büyük bir güç var. O da enerjidir ve sizler gençsiniz. Sizler dünyanın çocuklarısınız ve dünyayı yönlendirecek güce sahipsiniz çünkü elinizde internet var. Mesela bakın Microsoft’un kurucusuna genç yaşta dünyanın en zenginleri arasında ve dünyaya hâkim. Sizler de olabilirsiniz” diye konuştu.

 

Sürekli kendinizi yenileyin

“Sabırlı olmayı ve disiplinli olmayı her zaman tavsiye ediyoruz. Zamanı iyi kullanmayı bilmeliyiz” diyerek konuşmasını sürdüren Vali Mutlu, şunları kaydetti: “Başarmak ya da başarmamak sizlerin elindedir. Sizlere tavsiyem; hayatta başarılı olabilmek için disiplinli olun ve gayret edin. İyi bir lider takım ruhuyla çalışabilmelidir. Yine iyi bir lider kendini yenileyebilmelidir. Lider kendisine verilen özelliklerin üzerine bir şey katmıyorsa ve bunun acısını yaşamıyorsa başarılı olamaz. Ben şimdi İstanbul Valisi olarak aracıma bindiğimde giderken sürekli dışarıyı izliyor olsam, benim vay halime! Ben arabada giderken kesinlikle araçtaki kitaplarımdan hazırlanan dosyalardan bir şeyler okurum. İnsanın kendini yenilemesi gerekmektedir. Şayet ben kendimi yenileyemiyorsam başarıyı elde edemem.”

Vali Mutlu, “Başarının yolu sürekli bulunduğunuz alanda kendimizi yenilemeden geçer” diyerek konuşmasını sonlandırdı. Ayrıca, İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu’ya, Süleyman Şah Üniversitesi Rektörü tarafından çiçek ve işlemeli tabak hediye edildi.

 

İlgili Haberler

Genel
23 Haziran 2024
Suriyelilerin Balıkesir Sahillerinde Nargile Keyfi Gündem Oldu

Balıkesir Sahillerinde kaydedilen görüntüler sosyal medyada Gündem oldu. Suriye uyruklu iki kişinin plajda nargile içip keyif yapması tepki çekti. Türkiye’de sığınmacı sorunu her geçen gün büyümeye devam ediyor. Suriyeliler, Afganlar, İranlılar, ıraklılar ardı arkası kesilmeyen bir göçmen akını var. Suriyeli sığınmacı sayısı her geçen gün artarken Türkiye’de doğum oranlarının yavaşlaması da büyük bir sorun teşkil […]

Genel
22 Haziran 2024
E-Devlet’e Akraba Silme Geldi Mi? DMM’den Açıklama

E-devlet’e akraba silme özelliği geldiği iddiası sosyal medyada geniş yankı uyandırdı. Peki e-devlet’e akraba silme geldi mi? DMM açıklama yaptı. E-devlet’e akraba silme özelliği geldiği yönündeki iddialar sosyal medyada geniş Yankı uyandırmıştı. İletişim Başkanlığı dezenformasyonla mücadele merkezi bir son dakika açıklaması yaparak e-devlet’e akraba silme özelliği geldiği iddialarını yalanladı. Dezenformasyonla Mücadele Merkezi (DMM), son günlerde […]

Genel
22 Haziran 2024
Alarmları Kurun, Cüzdanını Kapan BİM’e Koşsun! 5 gün sonra DEV İndirim Başlıyor

BİM’de dev indirim başlıyor. 25 Haziran 2024 BİM aktüel ürünler kataloğu ile gelecek müthiş indirimleri kaçırmamak için alarmları kurun. BİM 25 Haziran 2024 aktüel ürünler kataloğu yayınlandı. Bu hafta yine bomba gibi indirimlerle müşterilerinin karşısına çıkacak olan BİM market, efsane uygun fiyatlar sunuyor. Yeni BİM kataloğu ile gelecek aktüel ürünleri kaçırmak istemiyorsanız şimdiden alarmınızı kurun. […]

Genel
22 Haziran 2024
Beklenen Haber 18.45’te Geldi! Maaş Zamlarını Kuruşu Kuruşuna Açıkladı

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için beklenen maaş zammı haberi 18.45’te geldi. Yeni zamlı Maaşlar kuruşu kuruşuna açıklandı. Emekli maaşı alan kişiler için zam haberleri son dakika olarak peş peşe gelmeye devam ediyor. Zamlı Maaşlar için geri sayım başlarken yeni maaşlar ne kadar olacak sorusunun yanıtı da merak ediliyordu. Az evvel ajanslara düşen son dakika haberi […]