MENÜ ☰
Ramazan Ayı
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum, Tuzla » Kemal Çapraz Tuzla’da Anıldı!

Kemal Çapraz Tuzla’da Anıldı!Trafik kazasında hayatını kaybeden Türkiye gazetesi yazarı Kemal Çapraz, ölümünün dördüncü yıldönümünde mezarı başında anıldı. Törene Kemal Çapraz’ın babası Cemal Çapraz, eşi Zühal Çapraz, MHP teşkilatı ve Ülkü Ocaklarından kalabalık bir topluluk katıldı.

2008 yılında Kartal’da geçirdiği trafik kazasında hayatını kaybeden Türkiye Gazetesi yazarı Kemal Çapraz için Tuzla’daki kabri başında anma töreni düzenlendi. Kur’an-ı Kerim tilaveti ile başlayan törende Çapraz için dua edildi. Törene Kemal Çapraz’ın babası Cemal Çapraz, eşi Zühal Çapraz, MHP teşkilatı ve Ülkü Ocaklarından kalabalık bir topluluk katıldı.

KEMAL ÇAPRAZ KİMDİR

Kemal Çapraz, 1964 yılında Kastamonu’nun Araç ilçesinde doğdu. İlk ve orta tahsilini İstanbul’da yaptı. 1987 yılında İstanbul Üniversitesi Basın Yayın Yüksek Okulu’ndan mezun oldu. Yüksek lisansını aynı üniversitenin Gazetecilik ve Halkla ilişkiler Kürsüsünde Kırım Türk Basını ve İsmail Gaspıralı üzerine yaptı. 1985’te gazeteciliğe başladı. Kırım başta olmak üzere, Türk Dünyasını oluşturan Türk devletleri ve halkları üzerine yaptığı sürekli çalışmalarıyla tanındı. Türkiye, Orta Doğu, Kurultay, Türk Diplomatik gazeteleri yanında, Orkun, Tarih, Karda şlık, Kırım dergilerinde araştırma ve makaleleri yayınlandı. Evli ve iki çocuk babası Çapraz, Basın Yayın Birliği Derneği Başkanı ve Ufuk Ötesi gazetesi sahibiydi. Çapraz MHP İstanbul milletvekili adayı ve sürekli sarı basın kartı sahibiydi. İSTANBUL (İHA)

 

📆 17 Eylül 2012 Pazartesi 09:56   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR