MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum, Tuzla » TOGEM Okul Öncesi Eğitim Birimi Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı!

TOGEM Okul Öncesi Eğitim Birimi Düzenlenen Törenle Hizmete Açıldı!Tuzla’da Toplumsal Gelişim Merkezi’nin (TOGEM) girişimleriyle, Bilfen Eğitim Kurumları tarafından Hacıoğulları Hilmi Sonay İlköğretim Okulu bahçesinde yaptırılan Okul Öncesi Eğitim Birimi törenle hizmete açıldı.

 

Törende bir konuşma yapan İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, bugün bin 200 çiçekle bir arada olduklarını ifade ederek, ” Sevgili öğrencilerimiz gönül bahçemizde açan birer çiçek. Onların hiç solmamaları, en güzel bir şekilde kokmaları ve bu cennet vatanı süslemeleri  için hep birlikte çaba sarf ediyoruz. Bunu yaparken güç ve gönül birlikteliğine ihtiyacımız var. Bu gönül birlikteliğinde hayırseverlere ihtiyacımız var”dedi.

 

Vali Mutlu konuşmasında Tuzla Belediyesine eğitime yapmış oldukları hizmetlerden dolayı teşekkür etti.

 

Ak parti İstanbul Milletvekili Gülay Dalyan’da, Bilfen ailesinin şu ana kadar 8 tane okul, 21 adet de derslik yaptırdığı hatırlatarak bunun önemli olduğunu ifade etti.

 

 

Öğretmenlere seslenen Dalyan, ”Sizin elinizde, ununuz ve suyunuz var. Eğer ki bu unu ve suyu karıştırdığınız zaman gril buğdayından elde edilen makarnanın kalitesi gibi gelecekte sizleri yönetecek evlatları yetiştirmek sizin vazifeniz. Eğer ki bu evlatları sizler iyi bir hamur ile yoğuramazsanız ileride Türk toplumuna mal olan, içinde çakıl taşları olan ve yoğurdukça elinizi kanatan evlatlar oluşacaktır. En büyük sorumluluk anne ve öğretmenlerimizdedir” dedi.

 

Togem Başkanı Saadet Gülbaran’da, Togem’in 2005 yılında Başbakan Recep Tayyip Erdoğan’ın eşi Emine Erdoğan’ın himayelerinde kurulduğunu, o günden bu güne ihtiyaç sahiplerine her türlü yardım faaliyetlerinin yanı sıra ülke çapında ”Anasınıfsız Okul Kalmasın” projesini yürüttüklerini ifade etti.

 

Gülbaran, okul öncesi dönemin, çocuk gelişiminin hızlandığı yıllar olduğunu ifade ederek ” Bu dönemde verilen eğitim, çocuğun geleceğine yön verir. Yapılan araştırmalarda çocukluk yıllarında kazanılan davranışların büyük bir kısmını yetişkinlikte bireyin kişilik yapısını, tavır, alışkanlık ve değer yargılarını biçimlendirdiği gözlenmiştir. Okul öncesi eğitime yapılan yatırımların ülkemizin geleceğine yapılmış yatırımlar olduğu görüşü ile yolumuza ara vermeden ve hız kesmeden var gücümüzle devam etmek istiyoruz” dedi.

Başkan Yazıcı: Tuzla Eğitim Köyü Olma Yolunda

 

Tuzla Kaymakamı Mümin Heybet konuşmasında, Tuzlanın ana sınıfı okullaşma oranının yüzde 93 gibi yüksek bir seviyede olduğunu ifade etti.  Anasınıfsız okul kalmasın kampanyası çerçevesinde hizmete açılan Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin toplumsal sorumluluk projesi kapsamında iyi bir model olduğunu ifade eden Kaymakam Heybet, “bu vesile ile, özellikle eğitim ve sağlık alanlarındaki katkılarından dolayı Belediye Başkanımızı ve ekibini kutluyorum. İlçemize böyle güzel bir kurumu kazandıran Bilfen yönetim kuruluna teşekkür ediyor, okulun ilçemize hayırlı olmasını diliyorum” dedi.

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı konuşmasında Tuzla’nın eğitim köyü olma yolunda hızla ilerlediğini belirtti. Yazıcı “ belediye olarak önce eğitim ve sağlık dedik. Çalışmalarımızı bu yönde belirleyerek gerçekleştiriyoruz. İlçemizde 4 olan üniversite sayısı 9’a yükseldi. Orta öğretim kurumlarında da ilçemiz çok iyi bir noktada. Eğitim’e desteğimiz her zaman devam edecek” dedi. Başkan Yazıcı konuşmasında eğitim alanındaki yatırımlarının devam ettiğini ikinci yarıyılda Tuzla’ya yeni dersliklerin tamamlanıp hizmete gireceğini sözlerine ekledi.

 

Konuşmaların ardından İstanbul Valisi Hüseyin Avni Mutlu, Öztürk Çifti, Tuzla Belediye Başkanı Şadi Yazıcı, Üsküdar Belediye Başkanı Mustafa Kara, TOGEM Başkanı Saadet Gülbaran’a birer plaket verdi. Plaket verilmesinin Kurdele kesilerek ardından Okul Öncesi Eğitim Birimi’nin açılışı gerçekleştirildi.

 

Okul Öncesi Eğitim Birimi’nde, 3 derslik, 1 oyun salonu, 1 yemekhane ve tuvaletler bulunuyor.

 

 

Galeri
📆 29 Eylül 2012 Cumartesi 09:06   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR