MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Genel, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Türkiye’nin Lider Medya Takip Şirketi Ajans Press, Comodo Güvencesinde!
Türkiye’nin Lider Medya Takip Şirketi Ajans Press, Comodo Güvencesinde!


Türkiye’nin medya takip sektörünün en eski ve pazar lideri firması Ajans Press, internet güvenliği alanında dünyanın en büyük Türk internet güvenlik firması Comodo’yu seçti.

 

Geçtiğimiz Mart ayında Türkiye operasyonuna başlayan dünyanın önde gelen internet güvenlik şirketlerinden ABD merkezli Comodo, medya takip alanında Türkiye’de Ajans Press çalışanlarının bilgisayarlarını ve sunucularını koruyacak. Yapılan anlaşma uyarınca Ajans Press’in tüm bilgisayar ağındaki olası açıkların taranması, bulunması ve nasıl kapanacağı ile ilgili çözüm üretilmesi internet güvenlik programı Comodo HackerProof tarafından sağlanacak. Ayrıca Ajans Press’in web sitesi günlük olarak virüslere karşı taranacak.

 

Anlaşma ile ilgili bir açıklama yapan Ajans Press Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Ali Özkan, Comodo’yu seçmelerinden en önemli nedenin şirketi dünya internet güvenlik sektöründeki saygın konumu ve kurucusunun Türk olması olduğunun altını çizdi. Internet dünyasında güvenliğin müşterilerine daha iyi servis sunmada büyük önem taşıdığını vurgulayan Özkan, ”Siber savaşların konuşulduğu, bilişim hırsızlığının yaygınlaştığı bir ortamda şirketlerin internet ortamındaki güvenliği en az fiziksel güvenlik kadar önemli hatta daha kritik bir önem arz ediyor. Pek çok ilke imza attığımız gibi Türkiye’de ilk kez bir medya takip şirketi kendi bilgisayar ağındaki olası açıkları kendimiz tarayacak ve kendimiz kapatacağız. Bu bizim için önemli bir güvenlik önlemi,” diye konuştu.

 

Comodo Türkiye partnerlerinden Cemil Özyurt da, Comodo’nun dünyada 50 milyonun üzerinde bireysel kullanıcının bilgisayarını koruduğunu ve aralarında Fortune 500 şirketleri de olmak üzere 500 bin kurumsal müşterisi  olduğunu söyledi. Türkiye operasyonu başlayalı kısa süre olmasına karşın pek çok saygın kurum ve kuruluşla iş gelirdiklerini kaydeden Özyurt, Ajans Press gibi sektöründe marka olmuş bir şirketin güvenliğini üstlenmekten mutluluk duyduklarını ifade etti. ABD merkezli Comodo, dünyada Türkiye ile birlikte 10 ülkede faaliyet gösteriyor ve toplam 1200 kişiye istihdam sağlıyor. Dünyada 55 milyondan fazla bireysel kullanıcının bilgisayarını Comodo koruyor. Comodo, ODTÜ Teknopark’ta açmaya hazırlandığı Ar-Ge Merkezi ile yazılım geliştirme projelerini Türkiye’ye kaydırmaya hazırlanıyor.

 

📆 04 Aralık 2012 Salı 16:42   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR