MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Mahalle Toplantıları Devam Ediyor!

Mahalle Toplantıları Devam Ediyor!Başkan Hüseyin Keskin ve ekibi, Sultanbeylililerin talep ve önerilerini bizzat vatandaşlardan dinlemek için yaptığı mahalle toplantılarına ara vermeden devam ediyor. Bu hafta Başkan’ın konukları Mecidiye Mahallesi sakinleriydi.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin’in Sultanbeyli’nin her noktasına ulaşmak adına başlattığı uygulama vatandaşlardan takdir topluyor. Program çerçevesinde her mahalleden bir birim müdürünün sorumlu olması da mahalleyi her anlamda incelemek adına son derece etkili oluyor. Mahalle toplantılarında bu hafta sıra Mecidiye Mahallesi’ndeydi.

Destek Hizmetleri Müdürü Abdüllatif Yıldız’ın sorumlu olduğu Mecidiye Mahallesi ile toplantı Belediye Büyük Salon’da düzenlendi. Toplantıya Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, belediye meclis üyeleri, birim müdürleri ve Mecidiye Mahallesi kanaat önderleri katıldı.

Açılış konuşmasını yapan Abdüllatif Yıldız, ilçenin sorunlarına vatandaşlarla birlikte çözüm aradıklarını ifade ederek “Başkanımız bizleri sizlerin talep ve önerilerinizden sorumlu tuttu. Her türlü fikir ve önerinize açığız. 24 saat arayabilirsiniz.” şeklinde konuştu.

Ardından AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, konuşmasında vatandaşların sıkıntılarını çözüme kavuşturarak ilçeyi kalkındırmanın herşeyin üzerinde olduğunu söyledi ve büyük yatırımların altını çizerek “Tüm bu yatırımları sizlerin sayesinde alıyoruz. Sizlerle elele vererek ilçemizi daha ilerilere taşıyabiliriz” dedi.

sultanbeyli-mahalle-toplant

 

“Sizin için buradayız”

Mahallenin kanaat önderlerinin soru ve talepleriyle devam eden programda son konuşmayı Belediye Başkanı Hüseyin Keskin yaptı. Vatandaşların sorularını yanıtlayan Başkan Keskin, “Bizler, sizin için, sizin talep ve önerileriniz ışığında çalışmalarımızı yürütmek için buradayız” dedi ve yapılan çalışmaları detaylı bir şekilde anlattı. Yeni kamu binaları, eğitim çalışmaları ve alt, üst yapı yatırımlarıyla Sultanbeyli’nin hızla geliştiğini ifade eden Keskin, vatandaşların sorularında da belirttiği mülkiyet meselesini açıkladı. “Şu an çalışmalarımız titizlikle ve planlı bir şekilde ilerliyor. Bizim amacımız, kazananın vatandaşımız olmasıdır. İlgili makamlarla görüşmelerimiz bu yönde devam ediyor” diyen Keskin, tapulu bölgelerdeki kalkınmayı işaret ederek bu sorun çözüldüğünde ilçenin büyük bir hızla gelişip büyüyeceğini belirtti.

Konuşmasının ardından soruları yanıtlayan Keskin, Mecidiye Mahallesi’nde yapılan çalışmaları özetledi. Özellikle dere ıslahı ile ilgili gelen sorular üzerine Keskin, “İBB’yle bu konu hakkındaki görüşmelerimiz sürüyor. Bizden gerekli bilgiyi bekliyorlar, yakında çözüme kavuşacaktır” dedi. İlçenin tek saat kulesinin bu mahallede olduğunu söyleyen Keskin, Mecidiye Köprülü Kavşağı’nın dönemin en önemli projelerinden biri olduğunu belirtti. Yapılan yeni okullar ve yapımı devam eden İstanbulensis Gençlik Merkezi’yle, mahalle gençlerine yönelik ciddi çalışmalar yaptıklarını belirten Keskin, “Mecidiye Mahallesi bu dönem önemli ölçüde yatırım aldı. Yakın zamanda Çeşme Köprülü Kavşağı ile Mecidiye Mahallesi arasındaki caddeyi prestij cadde yapmayı hedefliyoruz. Yanyollarda yapılacak çalışmayla ulaşım, ciddi oranda çözüme kavuşacak.” şeklinde konuştu.

 

 

Galeri
📆 21 Aralık 2012 Cuma 09:44   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR