MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Mahalle Muhtarları İle 45. Toplantı Gerçekleştirildi!
Mahalle Muhtarları İle 45. Toplantı Gerçekleştirildi!


Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz’ün Kartal’da bulunan 20 mahallenin muhtarlarıyla her ayın ilk cumartesi günü yaptığı toplantıların 45.’si Kartal Ekolojik Çadır’da düzenlendi.

Toplantıya Başkan Danışmanları, Başkan Yardımcılarıyla birlikte Daire Müdürleri de katıldı. Toplantıda Atalar Mahalle Muhtarı Ahmet Ceylan, Çavuşoğlu Mahalle Muhtarı Arif Koç, Karlıktepe Mahalle Muhtarı Dursun Sınırtaş, Hürriyet Mahalle Muhtarı Ferhat Aslan, Soğanlık Yeni Mahalle Muhtarı Haydar Uzun, Yakacık Yeni Mahalle Muhtarı İlhan Düzülütaş, Orhantepe Mahalle Muhtarı Kemal Tatlı, Cevizli Mahalle Muhtarı Mehmet Tirgil, Gümüşpınar Mahalle Muhtarı Miktat Gürsel, Kordonboyu Mahalle Muhtarı Niyazi Çom, Yalı Mahalle Muhtarı Ömer Yıldız, Topselvi Mahalle Muhtarı Ramazan Keklik, Esentepe Mahalle Muhtarı Recep Elvan, Çarşı Mahalle Muhtarı  Çetin Turan, Orta Mahalle Muhtarı  Salim Çoşar, Uğur Mumcu Mahalle Muhtarı Soner  Eker, Yunus  Mahallesi  Şaban Yavaş, Yukarı Mahallesi Ünal Özuğurlu ve  Cumhuriyet Mahallesi İlk azası  toplantı da yer aldı. Petrol İş Mahallesi Muhtarı Cevdet Aslan İl dışında olduğu için toplantıda yer almadı.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr Altınok Öz, açılış konuşmasına yeni yılın güzellikler getirmesi dileği ile başladı. Başkan Öz şöyle dedi. “ Mahalle Muhtarlarımız olarak sizlerle 45. toplantımızı yapıyoruz. Her toplantıda mahallelerimizin, sorunları ve yapılması gerekenleri konuşup, belediyemiz olanakları ile sorunları çözmeye çalıştık, çalışıyoruz. Muhtarlığın, halkın doğrudan seçtiği yöneticiler olarak öneminin ve işlevinin farkındayız. O nedenle; sizlerle birlikte çalışmaktan memnuniyet duyuyoruz. Belediye olarak yapmak istediğimiz işleri, projeleri tamamladık. Bir kısmını uygulamaya koyduk. Diğer projelerimiz için çalışmalarımız devam ediyor.

toplanti-altinok-oz

 

Mart-Nisan gibi yeni projelerimizin de temelini atmış olacağız. Belediyelerin ekonomik sorunları malumunuz. Yalnız muhalefetin değil iktidar belediyelerinin de bazılarında sorunlar sıkıntılar olduğu bir gerçek. Temel sorun yerel yönetimlere iktidarların bakışı. Belediyelerin genel bütçeden aldıkları pay İskandinav ülkelerinde  % 63 bulurken ülkemizde son yasa ile dahi % 6 pay ayrılıyor. Bu bakışın değişmesi ve belediyelerin bütçeden ayrılan payın artması lazım. Böylece yerelde daha çok iş üretilmesi sağlanmış olacaktır. Belediye olarak göreve başladığımız günden beri söz verdiğimiz gibi çalışmalarımızı yapıyoruz. Belediyede görev yapan tüm arkadaşlarımla görevlerimizi en iyi şekilde yapmaya çalışıyoruz. “ dedi.

Mahalle Muhtarları sıra ile söz alarak mahallede yapılan çalışmaları ve isteklerini sıraladılar. Başkan Op. Dr Altınok Öz’e muhtarlara gösterdiği yakın çalışma işbirliği için teşekkür ettiler.  Hizmetin olduğu yerde eleştirinin mutlaka olacağına vurgu yapan muhtarlar, zor şartlarda belediyeciliğin yürütüldüğünü tahmin edebildiklerini, yansız ve tarafsız hizmet verilmesi ve şeffaf belediyecilikten dolayı memnuniyet duyduklarını söylediler. Muhtarların zor çalışma şartları içinde görev yaptıklarını, belediyenin olanakları ölçüsünde önemli destek sağladığını da vurguladılar. Muhtarlık binası olmayan yerlerde, belediye yeni yaptığı muhtarlıklar için ve sorunlarını çözmede belediye yöneticilerinin gösterdikleri gayrete de teşekkür ettiler. CHP Milletvekili Kadir Gökmen Öğüt de toplantıyı izledi. Muhtarların muhtarlıklarıyla ilgili sorunlarını not aldı.

 

Galeri
📆 14 Ocak 2013 Pazartesi 14:35   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR