MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » 8 Mart Dünya Kadınlar Günü!
8 Mart Dünya Kadınlar Günü!


Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan ve Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, kamu kurumlarında çalışan kadın personelle 8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

8 Mart Dünya Kadınlar Günü’nde Belediye Büyük Salon’da kadınlara özel anlamlı bir program düzenlendi. Sultanbeyli Kaymakamı Mehmet Ceylan ve Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, ilçedeki kamu kurumlarda çalışan kadın personelle düzenlenen kahvaltıda bir araya geldi.

Keskin: “İsteriz ki, bu toplumun kadın korunma evlerine ihtiyacı kalmasın”

Programda konuşan Başkan Hüseyin Keskin, kadın haklarının korunmasının önemine değindi ve bu anlamda yapılan çalışmalardan bahsetti. Keskin, “Kadın hakları noktasında tüm toplumun bilinçlenmesi büyük önem arzediyor. Bizler ilçemizde kadınlarımıza yönelik pozitif ayrımcılıktan yanayız ve bunu sürdüreceğiz. Mevcut olumsuz anlayışın yıkılması için de elimizden geleneği yapacağız.” dedi. Sultanbeyli’de hizmete giren Kadın Korunma Evi’nden bahseden Keskin, “Gönlümüz hiçbir kardeşimizin oraya gitmek zorunda olmamasından yana. İsteriz ki, tüm sorunları geride bırakalım ve bu toplumun kadın korunma evlerine ihtiyacı kalmasın. Ama şu anda maalesef buna ihtiyacı olan kadınlarımız var. Biz de bunun için ilk misafirlerimizi ağırladık.” dedi.

8-mart-sultanbeyli

 

Ceylan: “Kadınlarımızın yeri Türk ve İslam geleneğinde çok farklı, çok özeldir”

Ardından konuşan Kaymakam Mehmet Ceylan ise bu toplantıları geleneksel hale getirdiklerini söyledi ve “Hem bugünü hatırlamak,  hem de sizlerle birlikte kadınlarımız için yapılabilecek çalışmaları masaya yatırmak adına bu toplantıları önemsiyorum. Biliyorsunuz, kadınlarımızın yeri Türk ve İslam geleneğinde çok farklı, çok özeldir. Bizim zaten kendi özümüzde kadınlara saygı ve sevgi göstermek var. Maalesef yine de ülkemizde ve dünyanın her yerinde kadına karşı şiddete şahit oluyoruz. Ancak bunun önüne geçmek için yapılan çalışmalar, atılan adımlar her geçen gün artıyor. Belediyemizle birlikte halkımızın bilinçlenmesi konusunda çeşitli adımlar atıyoruz.” şeklinde konuştu.

 

 

 

Galeri
📆 08 Mart 2013 Cuma 17:15   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR