MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Doğayı Yok Eden de, Kurtaracak Olan da, Teknoloji!

Doğayı Yok Eden de, Kurtaracak Olan da, Teknoloji!Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Kulübü tarafından düzenlenen Yeşil Sektör Günlerinde doğayı yok etme aşamasına gelmiş teknolojinin, günümüzde doğayı kurtaracak bir araç olarak kullanılabileceği konuşuldu…

Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) çevre ve enerji konusunda önemli çalışmalara imza atmaya devam ediyor.Bu sene 2.’si düzenlenen Yeşil Sektör Seminer Günleri ile çevre ve enerji konularını gündemine alan, Yıldız Teknik Üniversitesi Çevre Kulübü, sektörün önemli firma ve isimlerinin çevreci yaklaşımlarını, öğrenciler ile buluşturdu.

MSG Enerji, Polsa Enerji, Escon, Mavi Consultants, Anadolu Cam, Bosch, Honda, Abdi İbrahim, Varyap, İstanbul Kalkınma Ajansı, Halkalı Kağıt, Akçansa, Çevko, İzaydaş, Exitcom gibi firmaları ve Prof. Dr. Mustafa Öztürk, Ekoiq Dergisi Editörü, İstanbul Büyükşehir Belediyesi Atık Müdürü gibi katılımcılarla gerçekleşen Yeşil Sektör Günleri, “Sektörün devlerinden çevreci yaklaşımlar” sloganıyla ilgi odağı haline geldi.

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Prof. Dr. Mustafa Öztürk, yenilenebilir bir çevre ve enerji kaynakları ile geri dönüşümlü atıklar konusunda herkesin birey olarak sorumluluklarının olduğunu hatırlattı. Özellikle Çevre Mühendislerinin bu konularda önemli konumda olduğunun altını çizen Mustafa Öztürk, bu gibi etkinliklerin devamlılık sağlaması gerektiğini belirtti.

Etkinliğin beklediklerinden çok daha fazla ilgi gördüğünü ifade eden YTÜ Çevre Kulübü Başkanı Tuğçe Boztaş, gerek sektör temsilcileri, gerekse öğrencilerin çevre konularına dair ilgisinin sevindirici olduğunu söyledi. Boztaş, 2014’ün Mart ayında gerçekleşecek bir sonraki etkinlikte çıtayı daha da yükselteceklerini ifade ederken “etkinlikte en dikkat çeken unsur, doğayı yok etme aşamasına gelmiş teknolojinin, günümüzde doğayı kurtaracak bir araç olarak kullanılabileceğinin benimsenmesi olmuştur” dedi.

 

📆 13 Mart 2013 Çarşamba 12:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR