MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum, Tuzla » Yedievler’in İmar Uygulaması Tamam!
Yedievler’in İmar Uygulaması Tamam!


Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı Aydıntepe mahallesinde yaptığı toplantıda, Tuzla’da 4 yıl boyunca gerçekleştirdikleri imar uygulamalarıyla ilçenin değerlendiğini söyledi.

 

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, Başkan Yardımcısı Serhan Kural ile birlikte Aydıntepe Mahallesi Yedievler Mevkisi sakinleriyle buluştu. Bölgedeki imar uygulaması hakkında bilgi veren Başkan Yazıcı, vatandaşların sorularını da yanıtladı.

12 Mart’ta askıya çıkan uygulama imar planının gerekçeleri, uygulamanın şekli ve bu sürecin vatandaşlara sağlayacağı avantajı detaylarıyla anlatan Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Yedievler Mevkisi, askeri alandan çıkartıldı. 1/5000’lik ve 1/1000’lik planlar yapıldı. Bölge için yaptığımız plan uygulamaya alınıyor ve yapılıyor. Artık son aşamadayız. Siz yıllardır bunun sıkıntısını çekiyorsunuz. Biz çözüm için buradayız. Burada hiçbir konuyu açıkta bırakmayacağız. Bu konuyu istismar edenlere de yer vermemek için buradayız. İmar uygulaması ile sizin tapunuzu almanız, güzsel bir şekilde yaşamanız için çalışıyoruz” dedi.

Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, imar uygulamasının ardından bölgede yaşayan herkesin tapusuna kavuşacağını, bölgenin planlı gelişeceğini söyledi.

 

Kentsel Dönüşüm Kararı Sizin Tercihinizdir!

Toplantıda bazı vatandaşlar, evlerinin yıkılacağı yönündeki söylentilerden duyduğu rahatsızlığı dile getirdi. Bu tarz söylentilerin kasıtlı çıkarıldığını belirten Tuzla Belediye Başkanı Dr. Şadi Yazıcı, “Tuzla Belediyesi’nin, İstanbul Büyükşehir Belediyesi’nin veya Çevre ve Şehircilik Bakanlığı’nın “Ben binamı yıkmak istemiyorum” diyenin binasını yıkmak gibi bir derdi yok. Başta siteler olmak üzere evini yenilemek isteyen çok sayıda kişinin müracaatı var ama bizim, Büyükşehir’in veya bakanlığın “Bu bina eski, hadi yıkalım” gibi bir amacı yok. Kentsel dönüşüm kararı sizin tercihinizdir.” şeklinde konuştu.

 

📆 19 Mart 2013 Salı 11:30   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR