MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Balkanlar Kolej’inde Çanakkale Haftası!
Balkanlar Kolej’inde Çanakkale Haftası!


Çanakkale Zaferi’nin 98. yılı ve Çanakkale Şehitlerini Anma Günü sebebiyle 18 Mart Pazartesi günü Özel Yakacık Balkanlar İlkokulu ve Ortaokulu tarafından tören düzenlendi.

Okulun konferans salonunda gerçekleşen törende, Gençlik Korosu birbirinden anlamlı eserleri seslendirdi ve Çanakkale Savaşı’nın anlatıldığı bir kısa film gösterimi gerçekleşti. Ardından “Çanakkale Şehitlerine” konulu yarışmada 1. ve 2. kademede birincilik kazanan öğrenciler kompozisyonlarını okudu.

Öğrencilerin görev aldığı törende şiir çalışmaları büyük beğeni toplarken, ortaokul öğrencilerinin rol aldığı “Mehmet’in Oğlu Mehmet” adlı piyes seyirciden büyük alkış aldı. Vatan toprağının ne şartlarla kurtarıldığına ve bayrağımızın kutsallığına vurgu yapan oyun, tarihi değerlere sahip çıkmanın önemiyle ilgili mesajlar verdi.

canakkale-balkanlar

 

Okul Müdürü Mevlüt KARAKURT yaptığı konuşmayla Balkanlar Koleji öğrencilerinin  törenlerin ruhuna uygun olarak etkinlikler yaptıklarını  vurgulayarak, vatanımızın bağımsızlığını, halkımızın özgürlüğünü  sağlayan başta Gazi Mustafa Kemal ATATÜRK olmak üzere tüm Atalarımızı bugün bir kez daha  saygıyla ve minnetle andıklarını, onlara layık Türk gençleri yetiştirmek için hiçbir özveriden kaçınmayarak çalıştıklarını dile getirdi.

Galeri
📆 19 Mart 2013 Salı 17:37   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR