MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Maltepe, Sivil Toplum, Spor, Toplum » Maltepe Belediyespor Bayan Hentbol Takımı Avrupa’da!
Maltepe Belediyespor Bayan Hentbol Takımı Avrupa’da!


Maltepe Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, Avrupa yolcusu. Süper Lig’de mücadele eden Maltepe Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, sezon sonunda Avrupa Challange Cup’ta ülkemizi temsil edecek.

Maltepe Belediyespor Bayan Hentbol Takımı’nın başarısını kutlamak için Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin’in ev sahipliğinde gerçekleşen moral yemeğine Türkiye Hentbol Federayon Başkanı Bilal Eyüboğlu ve Maltepe Belediyespor yöneticilerinin yanı sıra Maltepe Belediyespor Kick box sporcuları da katıldı. Türkiye Şampiyonası’nda da mücadele edecek olan takımın rakibini Salı günü çekilecek kuralar belirleyecek.

Moral yemeğine katılan Maltepe Belediye Başkanı Prof. Dr. Mustafa Zengin yaptığı açıklamada, takımın başarısını olağan karşıladığını belirtti. Başkan Zengin, “Bayan Hentbol Takımımızla gurur duyuyoruz, onlar artık Avrupalı. Kurulduktan çok kısa bir süre sonra Süper Lig’e yükselerek başarılarının devamı hakkında bize bir fikir vermişlerdi. Avrupa’ya gidebilecekleri düşüncesi benim için hayal değildi. Dolayısıyla başından beri güveniyor ve destekliyorum. Kızlarımıza her zaman yüreğimizi açarak destek vermeye devam ediyoruz. Verdiğimiz destekleri çoğaltmanın koşullarını arıyoruz. Kızlarımızın azim ve çabaları sadece Avrupa’da değil, her yerde başarılı olmalarını olanaklı kılıyor. Başarılarını yürekten alkışlıyoruz. Spora ve sporcularımıza verdiğimiz destek bugünle sınırlı değil. Sık sık bir araya gelerek, aynı zamanda bir aile olduğumuzu da gösteriyoruz. Amatör kulüplerimize de aynı şekilde destek oluyoruz. Spor salonu olmayan ilçemizde 19 Mayıs’ta Kapalı Spor Kompleksi’nin açılışını yaparak gençlerimizin ve tüm vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız.” dedi. Maltepe Belediyespor’un diğer branşlardaki başarılarına da değinen Maltepe Belediye Başkanı Zengin, Türkiye wushu şampiyonu İsmail Uzuner, Avrupa kick box üçüncüsü Hünkar Kılıç ve Avrupa kick box şampiyonu Gözde Bayergi ile Bayan Voleybol Takımıyla da aynı şekilde gurur duyduklarını belirtti.

2011’de kurulan Maltepe Belediyespor Bayan Hentbol Takımı, ilk yılda gösterdiği başarıyla Birinci Lig’den Süper Lig’e yükselmişti.

 

📆 25 Mart 2013 Pazartesi 11:25   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR