MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » “Aşka 103 Adım” Kartal’da Sahnelendi!

“Aşka 103 Adım” Kartal’da Sahnelendi!“Aşka 103 Adım” adlı tiyatro oyunu, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde sahnelendi.

Başrollerini Özge Özberk, Bülent Seyran, Umran Ertok ve Suna Keskin’in paylaştığı ‘Aşka 103 Adım’ adlı tiyatro oyunu, Kartal Hasan Ali Yücel Kültür Merkezi’nde seyirci karşısına çıktı.

 

Oyun; yeni evli bir çiftin, Cihangir semtinde bir çatı katındaki küçücük evlerinde daha ilk haftadan zedelenen evliliğine aynatutuyor. Yirmi yıldır Dünya Tiyatrosu’nun büyük yapıtlarını Türkseyircisiyle buluşturan Tiyatrokare’nin yeni oyunu; seyirciyi hem güldürüyor hem de düşündürüyor. Amerikan Tiyatrosunun en önemli oyun yazarlarından Neil Simon’un yazdığı bu aile komedisini uyarlayan ve Türk seyircisiyle buluşturan isim ise Nedim Saban.

 

tiyatro-aska-103-adim

 

Ünlü oyuncuların performanslarıyla ilgi odağı olduğu oyun; kalpleri ısıtarak aşka inananlara umut aşılıyor. 2 perdelik oyunda, sahne ışığıyla ve oyunculuğu ile büyük ilgi toplayan ünlü oyuncu Özge Özberk, oyunun iki zıt karakterinin yaşamına ışık tutuyor.

 

Büyük bir aşkla evlenen bir sanatçı kız ve avukatın, daha ilk haftadan uçuruma sürüklenen evliliğini Cihangir’deki tek göz oda, iyi niyetiyle sürekli boy gösteren bir kayınvalide, soğuk kışgününe rağmen çatıdan sızan rüzgar ve kendi evine giremediği için aşkın ortasından geçen bir komşu, ekonomik sıkıntılar ve kültürel çatışmalarla içinden çıkılmaz hale gelen ilişkisi, salonu dolduran yüzlerce Kartallı vatandaşın beğenisini kazandı.

 

Oyunun sonunda Kartal Belediyesi Başkan Yardımcısı Fügen Mavi, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz adına tiyatro sanatçısı Suna Keskin’e Kartal Heykelciği verdi.

 

Galeri
Etiketler: , , , ,
📆 02 Nisan 2013 Salı 09:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR