MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sancaktepe, Sivil Toplum, Toplum » Sancaktepe Belediyesi’ne Kadın Başkan Yardımcısı!

Sancaktepe Belediyesi’ne Kadın Başkan Yardımcısı!Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcılığı’na kadın Belediye Meclis Üyesi Av. Şeyma Döğücü atandı.

Kadınların siyasette yer almasını destekleyen Sancaktepe Belediyesi, örnek bir karara imza attı. Sancaktepe Belediyesi Başkan Yardımcılığı’na Belediye Meclis Üyesi Av.Şeyma Döğücü atandı.

Kararı değerlendiren Sancaktepe Belediye Başkanı İsmail Erdem, “Kadınların mevcut durumlarını en çarpıcı şekilde yansıtan, siyaset alanındaki konumları. Bu oran Türkiye Büyük Millet Meclisi’nde yüzde 4.4, yerel yönetimlerin temsil organlarında ise yüzde 5. Gerçekten de toplumun yarısını oluşturan kadın nüfusunun ulusal ve yerel temsil kurumlarında yüzde beşlerde temsil edilmesi çok düşük bir oran. Kadınlar siyasette de, sivil toplum kuruluşlarında da, hayatın her alanında da olmalıdır.
2009 yerel seçimlerinde Belediye Meclis Üyesi seçilen Sayın Şeyma Döğücü aynı zamanda Hukukçular Derneği, Hukukçu Hanımlar Derneği, Mazlum-Der gibi sivil toplum kuruluşlarında da görev yapmış biri. Belediyemizin çalışmalarında bizlere büyük desteği olacağına inancımız sonsuz” dedi. İSTANBUL (İHA)

 

📆 02 Nisan 2013 Salı 11:09   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR