MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Mahalle Toplantıları Mehmet Akif Mahallesi İle Devam Etti!

Mahalle Toplantıları Mehmet Akif Mahallesi İle Devam Etti!Belediye Büyük Salonda yapılan mahalle toplantıları bu hafta Mehmet Akif Mahallesi’yle devam etti. Mehmet Akif Mahallesi istişare toplantısında konuşan Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, mülkiyet çalışmaları hakkında önemli açıklamalarda bulundu.  Mehmet Akif Mahallesi Yazı İşleri Müdürü Bayram Ekşi’nin sorumluluğunda bulunuyor.

Programın açılış konuşmasını yapan Ekşi, “Mehmet Akif Mahallesi ilçemizde ilkleri gerçekleştiren bir mahalledir. İlçemizin ilk belediye başkanı bu mahallemizden çıktı” dedi. Ekşi konuşmasında şu sözlere yer verdi: “Belediye başkanımızın talimatıyla mahalle toplantıları organize ediyoruz. Bunun yanında da evlere konuk oluyoruz. Bu programlarda ilçemizin sorunlarını tartışıyor, birlikte çözüm üretmeye çalışıyoruz.”

“Her Platformda İlçemizin Durumunu Anlattık”

Ekşi’nin ardından mahalle halkına hitap eden Keskin,2B kapsamında olan arazilerin elli yıllık sorun olduğunu ifade etti ve “Çözüm için oluşturulan komisyonda ve her platformda, İlçe Başkanımız Sayın Ali Sevinç’le birlikte ilçemizin ekonomik durumunu anlattık.” dedi. Keskin, konuşmasına şöyle devam etti: “ Sultanbeyli halkı Anadolu’nun çeşitli yerlerinden geldi. Bu arsalara bedel ödeyerek aldı. Bundan dolayı da burada sadece halkın oturduğunu ifade ettik. İlgili kurumlara öneride bulunduk. 400 metrekare altının ayrı, 400 metrekare üzerinin ayrı değerlendirilmesi gerektiğini ifade ettik. Nitekim bu talebimiz olumlu sonuçlandı. Sultanbeyli’de bulunan arsaların çoğunluğu zaten 400 metrekare altındadır.”

m.akif-mah.

 

“Hisseli Parselleri Almak İçin Hazırlıklı Olun”

Katılımcılara hisseli parsellerle ilgili de detaylı bilgi veren Keskin, “Hisseli parseller konusunda çalışmalarımız tüm hızıyla devam ediyor. Son aşamaya gelindi, diyebiliriz” dedi. Konuyla ilgili İstanbul Büyükşehir Belediyesi ve ilgili bakanlıklarla çok sayıda görüşme yaptıklarını kaydeden Keskin, konuşmasını şu ifadelerle sürdürdü: “Bu görüşmelerin sonucunda istediğimiz neticeyi tam olarak alamayınca konuyu Sayın Başbakanımıza taşıdık. O bizzat ilgilendi ve onun talimatıyla bakanlıklarla konuyu masaya yatırdık. Hisseli parsel konusunda Başbakanımız bize ciddi destek verdi ve vermeye de devam ediyor. Bu aşamada vatandaşımız hissesi parselleri almak için hazırlıklı olmalı”

Değişim TEM Bağlantı Yollarıyla Başladı

İlçeye yapılan en önemli projelerin başını TEM bağlantı yollarının çektiğini söyleyen Keskin, “Bu hizmet gerçekleşti, ardından yatırımcı ilçeye gelmeye başladı. Diğer taraftan Gölet ve hastane inşaatı tüm hızıyla devam ediyor. Ağız diş hastanesi, otopark projesi gibi çalışmalarımız var. Bu hizmetlerle Sultanbeyli daha da gelişecek. Bununla birlikte özellikle gençlerimize yatırım yapıyoruz. Yeni okullarımız ve gençlik eğitim merkezlerimiz hizmette” dedi.

Başkan Keskin’den sonra konuşan AK Parti İlçe Başkanı Ali Sevinç, “Belediye başkanımızla ilçemiz için, geleceğimiz için çok faydalı çalışmalar yaptık. Bu çalışmalarımızda vatandaşımızın çıkarını her zaman ön plana aldık” dedi. Ardından mahalle sakinleri belediye başkanı Hüseyin Keskin ve ekibine sorular yöneltti.

 

 

 

Galeri
📆 05 Nisan 2013 Cuma 14:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR