MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Radyo İstanbul Ajansı Okulların Sesi Oldu!

Radyo İstanbul Ajansı Okulların Sesi Oldu!İstanbul İl Özel İdaresi’nin katkılarıyla yaptırılan ve onarılan  okullardan canlı yayınlar yapan Radyo İstanbul Ajansı, “Okuldan Canlı” programıyla öğrenci ve eğitimcilerin sesini duyurduğu sosyal platforma dönüştü.

 

İstanbul Valiliği İl Özel İdaresi bünyesinde faaliyet gösteren Radyo İstanbul Ajansı, “Okuldan Canlı” programıyla öğrenci ve eğitimcilerin sesi oldu. İstanbul Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Bekir Kaplan ve Ömer Çelik’in hazırlayıp sunduğu program; hafta içi her gün İstanbul’un farklı bir ilçesi ve okulundan gerçekleştiriliyor.

İstanbul Ajansı Genel Yayın Yönetmeni Bekir Kaplan, ‘Okuldan Canlı’ adlı programın; kısa sürede öğrencilerin kendilerini ifade etmesini, sosyal hayata adapte olmasını ve çeşitli becerilerinin açığa çıkmasını sağlayan bir platforma dönüştüğünü söyledi.

Konuk olunan okullarda, öğrencilerin yetenek ve becerilerine yer verdiklerini belirten Kaplan, “Gençlerin seslerini duyurmaları ve yeteneklerini sergilemeleri için onlara fırsatlar sunuyoruz” dedi.

Sosyal sorumluluk alanlarını genişleten Radyo İstanbul Ajansı, ‘Okulda Canlı’ adlı program ile konuk olduğu okullarda İstanbul Ajansı’nı öğrencilere tanıtıyor, aynı zamanda gençlerin yaşadığı şehri tanımalarına ve kendi yeteneklerini ortaya çıkarmalarına olanak tanıyor.

Bekir Kaplan’ın öğrencilerle program öncesi veya program sonrası yaptığı sohbetlerde, İstanbul Ajansı haber sitesi, internet sitesi, tablet gazetesi ve radyosu da tanıtılıyor. İsteyen öğrencilere staj yapabilmeleri ve okul öncesi, meslekleri tanımları için gönüllü muhabirlik fırsatı veriliyor.

Programa öğrencilerin yanı sıra,  o ilçenin Milli Eğitim Müdürü ve kaymakamı da konuk oluyor. Bu vesile ile okullarından canlı yayın yapılan öğrenciler, yaşadıkları yerin yöneticilerine daha yakın oluyorlar; öğrenciler ve yöneticiler arasındaki bu kaynaşmaya, Radyo İstanbul Ajansı mikrofonları aracılığı ile İstanbullular da tanık oluyor.

Radyo İstanbul Ajansı bugüne dek, Fatih Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, İbrahim Turhan Anadolu Lisesi, Başakşehir Lisesi, Nuri Akın Anadolu Lisesi, Alaaddin Nilüfer Kadayıfçıoğlu Lisesi, Eyüp Anadolu Kız İmam Hatip Lisesi, Eyüp Anadolu Lisesi,Yavuz Sultan Selim Lisesi, Fatih Gelenbevi Lisesi, Sultan Ahmet Teknik ve Endüstri Lisesi, Kadıköy Ticaret Meslek Lisesi ve Arnavutköy Mehmet Akif Ersoy Lisesi’nin konuğu oldu.

 

📆 12 Nisan 2013 Cuma 11:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR