MENÜ ☰
.
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Anafen Kolej Spor Hentbol Takımı “Türkiye 1. Lig Şampiyonu”

Anafen Kolej Spor Hentbol Takımı “Türkiye 1. Lig Şampiyonu”2007 yılında küçüklerde şampiyon olduğu kadrosuyla yükselen, Yıldız ve Gençlerde 7 milli sporcu kazandıran Anafen Koleji Spor Kulübü, bu yıl nihai hedefine ulaştı ve 2012-2013 THF Erkekler 1.Lig “A” Kategorisinde Şampiyon olarak, Süper Ligde mücadele etmeye hak kazandı.

Altyapılar, Okullar ve 1. Lig kategorilerinde minik yaşta hentbola başlayan sporcuları ile bu günlere gelen Anafen Koleji, İstanbul ve Türk hentbolu için de umut vaat ediyor. Anafen Kolej Spor Hentbol Takımı 2005-2006 sezonunda başlayan hentbol faaliyetlerini,  küçük, yıldız, genç ve deplasmanlı lig mücadelesinde her sezon bir başarı elde ederek kazandığı tecrübeyi süper ligine taşıdı. Başarılarını özellikle alt yapıdan yetiştirdiği sporculardan elde eden Anafen Kolej Spor,  hentbol ailesinin her kesiminden takdir ve ilgi topladı.

Türkiye Hentbol Federasyonuna “7 Milli Sporcu” Kazandırdı…

Anafen Kolej Spor uzun yıllar kadrosunu muhafaza ederek Türkiye Hentbol Federasyonuna, yıldızlar ve gençlerde 7 milli sporcu kazandırdı. Ligin en genç kadrosuna sahip olan Anafen Kolej Spor’un yetenekli sporcuları şölen havasında yapılan törenle kupa ve madalyalarını aldılar. Program, “A” ve “Genç” takımın gösteri maçı ile başladı, ardından Balkan şampiyonu Üsküdar Folklor ve Turizm Derneği’nin Karadeniz yöresi oyunları ile devam etti. Şahane bir görsel şölen haline gelen gösteri çok sayıda Anafen Koleji veli ve taraftarının alkışları arasında, alt yapılarda dereceye giren takımların kupa ve madalya töreni ile tamamlandı.

 

Anafen Kolej Spor Hentbol takımı, Genç ve Küçüklerde İstanbul Şampiyonluk Kupası’nı, Yıldızlarda 2. lik, Miniklerde 3.’lük ve Türkiye 1. liginde, Anafen Eğitim Kurumları Genel Müdürü Mustafa AYDIN Bey’in verdiği şampiyonluk kupasını kaldırdı.

 

 

📆 16 Nisan 2013 Salı 14:03   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR