MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Çocuklarımız Yarınlarımızdır!

Çocuklarımız Yarınlarımızdır!Türkiye Motosiklet Platformu Başkanı Zafer Fatih Özsoy, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı dolayısıyla düzenlenen etkinlikte, çocukların insanlığın umudu, geleceği ve en kıymetli hazinesi olduğunu belirterek, dünyanın tek çocuk bayramı olan 23 Nisan’ı kutladı.

 

ÇOŞKULU KUTLAMALAR GÜNE DAMGASINI VURDU

Motosiklet kulüplerinin önderliğinde başlayan sokak kutlamalarında yine çoşku yüksekti. Türkiye Motosiklet Platformu’nun çağrısıyla toplanan motosiklet kulüpleri her yıl olduğu gibi bu yıl da motosikletli kortej oluşturdular. Suadiye’den başlayıp Bağdat Caddesi boyunca süren ve Kızıltoprak’tan tekrar sahilyoluna dönerek Caddebostan biten ve yaklaşık 400 motosikletin katılımıyla gerçekleşen toplu sürüş, sahildeki havaifişek gösterileri ile ve çoşkulu kutlamalarla devam etti. Motosikletlerini Türk Bayraklarıyla süsleyerek caddelerde renkli görüntüler oluşturan motosiklet tutkunları, halktan da beğeni topladı.

 

ÇOCUKLARIMIZ, YARINLARIMIZDIR

Türkiye Motosiklet Platformu, tam kodra kutlamalarda yer aldı. Platform Başkanı Zafer Fatih Özsoy şunları söyledi; “Büyük Atatürk, istiklal mücadelesinin ancak Milletin; egemenliğine, birlik ve beraberliğine sahip çıkması ile başarabileceğine inanmıştır. Bu yönüyle değerlendirildiğinde, milli egemenlik ilkesi istiklal mücadelesinin temel dayanağını oluşturmuştur. Millet iradesinden aldığı güçle Cumhuriyet’i ilan eden yüce meclis, Türkiye’nin modern dünya ile bütünleşme sürecinde kapsamlı reformları hayata geçirmiş, güçlü yarınların temellerini atmıştır. Dolayısıyla millet egemenliğinin Türkiye Büyük Millet Meclisi tarafından kullanılması, ülkenin içinde bulunduğu zor ve çetin şartlarının tersine çevrilmesini sağlarken, sorunların kalıcı şekilde aşılmasına da imkân tanımıştır. Çocuklarımız; sevgi dolu yürekleri, önyargısız ve aydınlık bakışlarıyla, yaşamımızı zenginleştiren, geleceğimizin güvencesi, en değerli varlıklarımızdır. Çocuklar, insanlığın ortak umudu, geleceği ve en kıymetli hazinesidir. Çocuklara çağdaş yaşamın tüm imkânlarını sunan, onların ruhsal ve bedensel olarak en iyi biçimde yetişmeleri için çaba gösteren toplumlar, gelişmelerini sürdürerek geleceğe güvenle bakabilmektedir. Unutulmamalıdır ki, umudumuz en önemli zenginliğimiz olan çocuklarımıza sahip çıkmak, geleceğimize sahip çıkmaktır.”

 

23 NİSAN ÇOCUK BAYRAMI, ATATÜRK’ÜN VİZYONUNUN ESERİDİR

Türkiye Motosiklet Platformu’nun 2. Başkanı Nizamettin Kelo ise “23 Nisan tarihi tüm dünyada çocuklara adanmış ilk ve tek özel gündür. Bir yeniden uyanış olarak kurulan Meclis’in açılışını çocuklara hediye etmek, önemli bir vizyonun eseridir. Son yüzyılın tartışmasız en önemli lideri olan Atatürk sahip olduğu bu vizyon ile ülkenin çocuklarına ve gençlerine olan güvenini göstermiştir. Böylesi bir güveni bugüne kadar hiç bir lider gösterememiştir. Sadece bununla bile gururlanabilmeli, övünebilmeliyiz.” dedi.

 

“BU VATAN KOLAY KAZANILMADI”

Organizasyonun evsahipliğini yapan Türkiye Motosiklet Platfomu, bu gibi etkinliklerin bütün milli bayramlarda ve milli günlerde devam edeceğini söylerken Platform başkanı Zafer Fatih Özsoy ayrıca şunları kaydetti; “Bu yıl maalesefdir ki, ‘suni’ siyasi gerilimlerin gölgesinde bu bayramları kutluyoruz. Böylesi günleri salt eğlence ve tatil günleri olarak düşünmekten öte, bu vatan uğruna kanını döken ecdadımızı yad etme günü olarak da düşünmeliyiz. Bu vatan kolay kazanılmadı, kolay da verilmeyecek. Bizler ‘Demir Atlılar’ olarak siperlerden biriyiz. Bu günler bize vatan bilincini aşılamalı, uğruna feda edilen canlara olan vefa borcumuzu hatırlatmalıdır. İnşallah 19 Mayıs’ta daha yoğun bir kalabalıkla, daha coşkulu bir kutlama gerçekleştireceğiz.”

 

📆 24 Nisan 2013 Çarşamba 10:27   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR