MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Toplum » Çoşkulu 23 Nisan Kutlamaları!

Çoşkulu 23 Nisan Kutlamaları!Kartal’da Her Yerde Bayram Vardı

 

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı sabah Atatürk anıtına çelenk konulması ile başladı. Daha sonra 23 Nisan yürüyüşü yapıldı. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz önderliğinde Kartal Belediyesi Kültür Müdürlüğü’nce düzenlenen 23 Nisan etkinlikleri her yerde görkemli kutlandı.

 

Kartal Meydanı, Kartallı Kazım Meydanı ve Mehmet Ali Büklü Parkı’nda düzenlenen programlarda bayram coşkusu yaşandı. Kartal Belediyesi önünden başlayan 23 Nisan yürüyüşüne Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz ve eşi ile CHP’den yöneticiler ve yüzlerce Kartallı katıldı. Bankalar Caddesi üzerinde Kartal meydanına uzanan kalabalık halk topluluğu, onuncu yıl marşı ile coştu. Atatürk ve şehitler için saygı duruşundan sonra konuşan Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, 23 Nisan’ın yalnız Çocuk Bayramı değil egemenliğin de bayramı olduğuna vurgu yaptı.

 

“Bayrağımıza, İstiklal Marşımıza, Atatürk’ümüze halkımız her zaman sahip çıkmıştır ve çıkacaktır” diyen Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, bayrama halkın gösterdiği ilgiden duyduğu memnuniyeti ifade etti. Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, “güzel günler göreceğiz çocuklar” diyerek 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı kutladı. Floklor ve halk oyunlarının yanı sıra satranç turnuvasında derece alanlara kupaları verildi.

 

23-nisan-kartal

 

Daha sonra Kartal Belediyesi Çocuk Folklor Gösterisi, Sjenica Belediyesi Çocuk Halk Dansları gösterisi, Kartal Belediyesi Çocuk Korosu ilgi ile izlendi. Gün boyu süren etkinliklerde çocuklar doyasıya eğlendi. . Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartallı Kazım Meydanı ve Mehmet Ali Büklü Parkı’nda düzenlenen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamalarına da katılarak çocukların bayramını kutladı ve onlarla bol bol fotoğraf çektirdi.

 

 

Galeri
📆 24 Nisan 2013 Çarşamba 10:49   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR