MENÜ ☰
23 Ocak Uğur Mumcu'yu anma Yol Koşusu
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Sivil Toplum, Sultanbeyli, Toplum » Sultanbeyli, Vali Ceylan’ı Uğurluyor!
Sultanbeyli, Vali Ceylan’ı Uğurluyor!


Nevşehir Valisi olarak atanan Sultanbeyli Eski Kaymakamı Mehmet Ceylan onuruna Sultanbeyli Belediyesi program düzenledi.

2008 yılında ilçeye kaymakam olarak atanan Mehmet Ceylan, Sultanbeyli’den vali olarak ayrılıyor. Ceylan, Cumhurbaşkanı Abdullah Gül’ün onayladığı Valiler Kararnamesi ile Nevşehir Valisi olarak atandı. Düzenlenen programa Ceylan’ın yanısıra, 60. Dönem Devlet Bakanı ve Başbakan Yardımcısı, Kültür Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Nazım Ekren, Belediye Başkanı Hüseyin Keskin, Sultanbeyli Askerlik Şube Başkanı Albay Nusret Güler, 1. Sınıf Emniyet Müdürü Ali Babayiğit, İstanbul Emniyet Müdür Yardımcısı Halit Körken, Sultanbeyli İlçe Emniyet Müdürü Vahap Karaca, AK Parti Sultanbeyli İlçe Başkanı Ali Sevinç, Büyük Birlik Partisi İlçe Başkanı Yusuf Işık ve siyasi partilerin ilçe yöneticileri, Eski Cumhuriyet Başsavcısı M. Fatih Özdemir, Sultanbeyli’nin önceki dönem Belediye Başkanları Ali Nabi Koçak ve Dr. Alaaddin Ersoy, ilçedeki kamu kurum ve kuruluşları yönetici ve çalışanları, il genel ve belediye meclis üyeleri, okul müdürleri, mahalle muhtarları, sivil toplum kuruluşları yöneticileri, işadamları ve basın mensupları katıldı.

Nevşehir Valisi Mehmet Ceylan konuşmasına Sultanbeyli’de güzel günler geçirdiğini ifade ederek başladı. Ceylan sözlerine şöyle devam etti: “Bu güzel ilçenin güzide insanlarına hizmet edebilmek için çaba gösterdim. Sultanbeyli zor bir ilçe olarak gözükse de benim için yaşanabilir bir ilçe. Ben Sultanbeyli’ye hizmet etmekten çok onur duydum.”

Sultanbeyli’de görev yaptığı için kendisini şanslı hissettiğini ifade eden Ceylan, “Beş yıl göz açıp kapayıncaya kadar geçti. Biz başka bir ilçeye tayin olmayı beklerken hükümetimiz bizi onurlandırdı, vali olarak atadı. Orada da güzel hizmetler yapmayı Allah nasip etsin.” dedi.

vali-sultanbeyli

 

“Sultanbeylili Oldum”

Sultanbeyli’nin hizmeti hakeden bir ilçe olduğunu kaydeden Ceylan, beş yıl boyunca diğer yöneticilerle güzel işler yaparak bunu önemli ölçüde karşıladıklarının altını çizdi. Sultanbeyli’nin var olan diğer sorunlarını geride bırakarak hak ettiği yere geleceğine inancının tam olduğunu vurgulayan Ceylan, “Ben artık bir Sultanbeyliliyim ve Sultanbeylili olmaktan, sizleri tanımaktan büyük onur duyuyorum.” diyerek sözlerini noktaladı.

Belediye Başkanı Hüseyin Keskin Vali Mehmet Ceylan’ın görev yaptığı süre içerisinde ilçeye önemli hizmetlerinin olduğunu ifade etti. Ceylan’ın görev süresi boyunca halkın takdirini kazandığını kaydeden Keskin: “İlçemizde görev yaptığı 5 yıllık süre boyunca ilçemizin gelişimi, kalkınması ve geleceğe daha güvenli bakması adına birçok projeye imza atarak, gönüllerde unutulmayacak izler bıraktı. Sayın Valimiz, insan odaklı, cemiyet menfaatini gözeten ve toplum yararını hayatının merkezine alan yöneticilik anlayışıyla hizmet etti.” dedi. Sultanbeyli’den böyle bir değer çıkmasının hem hüznünü, hem de gururunu yaşadığını ifade eden Keskin, Vali Mehmet Ceylan’a yeni görevinde başarılar diledi.

Programda kamu kurumları adına konuşan Mal Müdürü Fikri Ay, Vali Mehmet Ceylan’ın Sultanbeyli’de bir ilki yaşattığını ifade etti. Ay konuşmasına şöyle devam etti: “Sayın Valimize yeni görevinde başarılar diliyoruz. İlçemizde görev yaptığı dönemlerde güzel işlere imza attı. İnanıyoruz ki, Nevşehir’de de bir birinden güzel hizmetler yapacak.” dedi.

 

 

Galeri
📆 16 Mayıs 2013 Perşembe 10:50   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR