MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Flaş, Gezi-Alışveriş, Toplum » Carrefoursa İlk Gurme Marketini Açtı

Carrefoursa İlk Gurme Marketini AçtıCarrefourSA yeni market konsepti “CarrefourSA Gurme”yi İstanbul Selamiçeşme’de tüketicilerle buluşturdu.
CarrefourSA, 2014 yılındaki hızlı büyüme hedefleri kapsamında “CarrefourSA Mini” ve “CarrefourSA Süper” konsept marketlerinin ardından “CarrefourSA Gurme”yi de hizmete soktu. İstanbul Selamiçeşme’de tüketicilerle buluşan “CarrefourSA Gurme”nin açılış töreni Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer ve CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane’nin katılımıyla gerçekleşti. 2 bin metrekare alana ve 20 bin ürün çeşidine sahip markette Türk ve dünya mutfağının en özel gurme lezzetleri, her reyona özel uzman çalışanlar tarafından kişiye özel hizmet ile sunulacak.
CarrefourSA’da yeni bir döneme başladıklarını ifade eden Sabancı Holding Yönetim Kurulu Başkanı Güler Sabancı, “Sabancı topluluğu olarak, uzun yıllardır Türkiye’nin en itibarlı ve Türk ekonomisinin en önemli temel taşlarından biriyiz. Geride bıraktığımız 2013 senesi, içinde bulunduğumuz tüm sektörlerde planladıklarımızı gerçekleştirdiğimiz ve karlılığımızı artırarak büyüdüğümüz bir yıl oldu. Sizlerin de bildiği gibi 18 yıldır devam eden CarrefourSA ortaklığımızı geçtiğimiz yıl yeniden yapılandırdık. CarrefourSA’da çoğunluk hisseye ve yönetim kontrolüne sahip olduk. 2014 yılı CarrefourSA’da Sabancı Holding’in bilgisini ve tecrübesini daha çok hissedeceğimiz bir yıl olacak” ifadelerini kullandı.

“100 YENİ MARKET AÇILACAK”
CarrefourSA’nın 2014 yılı içinde 100 yeni market açacağını belirten Sabancı Holding Perakende ve Sigorta Grup Başkanı Haluk Dinçer, CarrefourSA’nın yeni stratejisi ile ilgili, “2014, CarrefourSA için sıçrama yılı olacak. Ülkemizin şartlarını ve tüketiciyi iyi anlayan ekibimizle; müşterilerimize, tedarikçilerimize, yatırımcımıza ve çalışanlarımıza değer katacak ve CarrefourSA’ya uzun dönemde kalıcı üstünlükler sağlayacak şekilde geleceği tasarlıyoruz. Hedefimiz, Sabancı Holding’in gücü ve Carrefour Grup’un perakendedeki deneyimi ile pazarda liderlik pozisyonuna ulaşmak. 2014’te de bunun ilk işaretlerini göreceğiz. Hem net satışlarda hem de market açılışlarında ciddi atılımlar yapacağız. 110 milyon TL yatırımla 100 market açacağız” şeklinde konuştu.

“EFSANE GERİ DÖNDÜ”
2014 yılı içinde 6 CarrefourSA Gurme daha açacaklarını belirten CarrefourSA Genel Müdürü Mehmet T. Nane ise, yeni market konseptlerini tüketicilerin ihtiyaçlarına ve beklentilerine göre belirlediklerini ve yeni yatırımları ile CarrefourSA efsanesinin geri döndüğünü belirterek şunları söyledi:
“Kişiye özel alışveriş deneyimini vurgulayacağımız gurme marketlerimizde dünya mutfağının en özel lezzetlerini, ülkemizin yerel tatları ile birlikte raflarımıza taşıyoruz. Organik ürünlerden diyabet ve glutensiz ürünler gibi sağlık grubu ürünlerine, uzak doğu ürünlerinden elektronik ve züccaciye ürün çeşitlerine; ücretsiz vale hizmeti ve ücretsiz ev servis hizmetine kadar düşündüğümüz tüm detaylar ile müşterilerimize yenilikçi, keyfe ve keşfe dayalı bir alışveriş deneyimi sunmayı vaat ediyoruz. Yeni hayata geçirdiğimiz CarrefourSA Gurme, Mini ve Süper marketlerimizle müşterilerimizin farklı beklentilerini en yüksek düzeyde karşılamaya çalışıyoruz.”
Selamiçeşme’deki CarrefourSA Gurme marketinin açılışından sonra Ataşehir, Esenyurt, Dumankaya İkon, Batı Ataşehir, Anadoluhisarı ve Florya’da yeni gurme marketler de hayata geçecek.

İSTANBUL (İHA)

 

📆 26 Mart 2014 Çarşamba 16:33   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR