SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel Manşet

Memur-Sen Sessiz Yürüdü ama Sesini Yükseltti

Yayınlanma:
ABONE OL

Memur Sen’e bağlı sendikalar İstanbul’da “Şehide Rahmet, Taşeron Terör Örgütüne Lanet” yürüyüşü yaptı. Edirnekapı Mihrimah Sultan Camii önünde toplanan 500 den fazla sendikacı “Sessiz Yürüyüşe” geçti. Edirnekapı Şehitliği’ne kadar kortej yürüyüşü yapan gurup, şehitlerin mezarına karanfil bırakıp dua ettikten sonra gıyabi cenaze namazı kılıp basın açıklaması yaptı.

 

Edirnekapı Şehitliği’nde şehitlerin mezarı başında karanfil bırakan guruptan Diyanet Sen İstanbul 1 No’lu Şube Başkanı Osman Aydın’ın dua ve gıyabi cenaze namazı kıldırmasının ardından Memur-Sen adına Eğitim Bir Sen İstanbul 2 No’lu Şube Başkanı Hasan Yalçın Yayla açıklama yaptı.

Halkalı’da bu gün yaşanan terör saldırısını kınayarak başladığı konuşmasında son günlerde yaşanan terör saldırılarının toplumu gerdiğini belirterek yetkililer, sorumlular ve ihmali bulunanlar için sivil bir ültimatoma benzeyen açıklamayı yapan Hasan Yalçın Yayla, halka itidal çağrısında bulundu.

Ülke kendini ne zaman toparlayacak olsa, dış siyasette aktif rol oynasa; ne zaman barışa ve huzura biraz daha yaklaşılsa, ve özellikle demokratikleşme alanında ne zaman ciddi ve somut adımlar atılsa hemen şehit haberleri gelmeye başlıyor, Ülke derin bir kuşatma altına alınıyor ve birtakım ‘tuhaf’ eylemlerle sarsılıyor diyen Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Yayla, Özal döneminde de böyleydi şimdi de aynısı oluyor dedi.

Cumhurbaşkanlığı seçimleri öncesi, 22 Temmuz öncesi, DTP’nin Anayasa Mahkemesinde kapatılma kararı görüşülürken, Ergenekon sanıkları içeri alınırken, İsrail’in Mavi Marmara Yardım Gemisine müdahalesiyle eş zamanlı olarak aynı kirli tezgaha şahit olduk. İlhan Cihaner’in  serbest bırakılma kararı ile aynı zamana denk gelen Şemdinli’deki 11 Şehit haberi tesadüf müdür diye soran Sendika başkanı Yayla: PKK’nın bu kanlı eylemleri kimlerin işine yarıyor diye bakmak gerekir dedi.

Peygamber Ocağı anlayışıyla Malazgirtler, Sakaryalar ve Çanakkaleler destanlarını yazan bu ordu ne oldu da üç-beş çapulcuya sevindirircesine, yarım asırdır vatan evlatlarını şehit vermeye devam ediyor. Sınırda gece yarısı ikiyüz kişiyi çobanlar kurultayı olarak görüp, saldırı emrini vermekte direnen anlayış ne yapmaya çalışıyor?  İsrail’in heronlarının çalışıp çalışmamasını bir kenara bırakın da Aziz Milletimizin Basiretiyle görmeye çalışın diyen Hasan Yalçın Yayla, bu Milletin ruhu sizin en önemli silahınız olmalı dedi.

 

TSK önce içindeki cunta uzantılarını temizlemeli ve terörle mücadeleye yoğunlaşmalıdır. Bu mücadele acemi birliğinde 3 kurşun attıktan sonra dağa gönderilen askerlerle değil profesyonel askerlerle yapılmalıdır. Devlet memurluğunda hata yapanlara hemen bedeli ödetilirken güvenlik zafiyeti görev ihmali olan askeri personele niçin bedeli ödetilmiyor, kimileri devletin memuru kimileri ağası mı diye soran Sendika Başkanı Yayla, göz göre göre yüzlerce genç fidanın şehit olmasında kim hangi bedeli ödedi dedi.

 

Şehit cenazelerinin uğurlanması için yapılan askeri törende 10’dan fazla şehidi al bayraklarla sarılı halde devlet erkânı önünde medyatik halde sunmanın psikolojik açıdan PKK’da oluşturabileceği morale dikkat çeken Sendika Şube Başkanı bu ne biçim terörle mücadele dedi. Şehit cenazelerinde infiale gelmek kimin işine yarar diyen Yayla, cenazelerin siyasi propaganda yerine dönmesini eleştirdi.

Eğitim Bir Sen Şube Başkanı Hasan Yalçın Yayla; “halk olarak aklımızı duygularımızın önüne geçirerek, tahriklere kapılmaksızın, birlik ve dirliğimizi bozmak isteyenlere fırsat vermeyelim dedi. Memur Sen ailesi olarak terör kimden gelirse gelsin tamamını lanetliyoruz dedi. Başkan Yayla, 11 şehit verilmesinde ihmali bulunanların tespit edilmesini ve derhal görevden el çektirilmesini istedi. Açıklamanın ardından gurup sessizce dağıldı.

İlgili Haberler

Belediye
09 Haziran 2024
Taksim Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyet Müzesi’ne kavuştu!

Cumhuriyet’in ilk modern meydanlarından Taksim Cumhuriyet Meydanı, Cumhuriyet Müzesi’ne kavuştu! Meydanın simge yapılarından Taksim Maksemi, İBB Miras’ın özenli restorasyon ve yeniden işlevlendirme çalışmalarının ardından İBB Cumhuriyet Müzesi olarak kapılarını açtı. Cumhuriyet Müzesi’nin açılışı, 8 Haziran Cumartesi akşamı İstanbul Büyükşehir Belediye Başkanı Ekrem İmamoğlu, Beyoğlu Belediye Başkanı İnan Güney, Eyüpsultan Belediye Başkanı Dr. Mithat Bülent Özmen, […]

Genel
09 Haziran 2024
Elif Buse Doğan, “Bitti” ile Yeni Bir Dönem Başlatıyor!

Müzik dünyasında adından sıkça söz ettiren ve üretimlerine hız kesmeden devam eden Elif Buse Doğan, yeni şarkısı “Bitti” ile müzik listelerinde iddialı bir çıkış yapmaya hazırlanıyor. Pop türündeki bu duygusal ve sarsıcı şarkının söz ve müziği Ramazan Kızılpınar’a ait olup, düzenlemesi yetenekli müzisyen Çağrı Telkıvıran tarafından gerçekleştirildi. Şarkının büyüleyici atmosferine Mehmet Süzenler’in klarneti ve Doğukan […]

Belediye
09 Haziran 2024
İSKİ Terkos Kültür Evi’ndeki Karne Şenliğinde Doyasıya Eğlendiler

İstanbul Vakfı’nın Dr. Dilek Kaya İmamoğlu’nun fikir öncülüğüyle hayata geçirdiği Büyüt Hayallerini projesi, eğitim yılını tamamlayan çocuklar ve ailelerine eğlenceli bir gün yaşatmak için Karne Şenliği düzenledi. İBB İstanbul Vakfı Genel Müdürü Perihan Yücel,  atölyeler, dans etkinlikleri ve sahne gösterileriyle keyifli vakit geçiren çocukların heyecanına ortak oldu.   2023-2024 eğitim yılının sona erdiği ve karne […]

Etkinlikler
09 Haziran 2024
EN İYİ UZAY HİKAYESİ YAZAN ÇOCUKLAR ÖDÜLLENDİRLDİ

18 BİN OKULDAN 6 BİN ÇOCUK MİLLİ EĞİTİM BAKANI YUSUF TEKİN, ALPER GEZERAVCI VE VALİ DAVUT GÜL İLE BULUŞTU   EN İYİ UZAY HİKAYESİ YAZAN ÇOCUKLAR ÖDÜLLENDİRLDİ İLGİLİ HABER BAĞIMLILIKLA MÜCADELEYE GÖNÜL VEREN STK’LAR “ETKİN VE GÜÇLÜ” İŞ BİRLİĞİ İÇİN BULUŞTU   Bilge Çocuk dergisi tarafından Millî Eğitim Bakanlığı himayelerinde gerçekleşen “Uzayda Hayat” kısa hikâye […]