SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekli İkramiyesi Bayrama 1 Hafta Kala Güncellendi! İşte Yeni Miktar

Yayınlanma:
ABONE OL

Bayram öncesi sürpriz gelişme. Emekli bayram ikramiyesi değişti. İşte yeni miktar…

Emekli Kurban Bayramı ikramiyesi ile ilgili flaş kararı çıktı. Bayrama bir hafta kala değişiklik yapılıyor. Bugün başlayan ödemelere ek olarak ödeme verilecek. Cumhur ittifakı ortağı TBMM’ye emekli bayram ikramiyesi ile ilgili yeni talep sundu. Peki Yeni emekli bayram ikramiyesi ne kadar oldu? Emekli bayram ikramiyesi arttı mı?

Kurban Bayramı’na sayılı günler kala, emeklilere bayram ikramiyesi konusunda heyecan verici bir teklif gündeme geldi. İlk başta 1000 TL olarak belirlenen ikramiye, bu yıl %50 artışla 3000 TL’ye yükseltildi. Ancak yeni önerilere göre, bu rakamın 10 bin TL’ye çıkarılması planlanıyor.

BAYRAM İKRAMİYESİ İÇİN YENİ TALEP

Türkiye’de milyonlarca emekli, Kurban Bayramı öncesinde bayram ikramiyeleriyle ilgili son dakika gelişmelerini yakından takip ediyor. 2018 yılında başlatılan ve her geçen yıl artırılan bayram ikramiyesi, bu yıl da artışa uğrayarak 3000 TL olarak belirlendi. Fakat siyasi arenadan gelen yeni öneriler, emeklilere çok daha yüksek bir ikramiye verilmesi yönünde.

EMEKLİYE BAYRAM İKRAMİYESİ SÜRPRİZİ

Cumhur İttifakı’nın ortağı Mustafa Destici’nin açıklamalarına göre, emeklilere yönelik mağduriyetlerin giderilmesi adına daha kapsamlı bir düzenleme gerekiyor. Destici, Kurban Bayramı için emeklilere verilecek olan 3000 TL ikramiyenin yetersiz olduğunu ve bu miktarın 10 bin TL’ye çıkarılması gerektiğini vurguladı.

BAYRAM İKRAMİYESİ ÖNERİSİ

Emekli Maaşlarına 5000 TL Artış: Destici, emekli maaşlarının mevcut durumunu iyileştirmek için en az 5000 TL artış yapılmasını önerdi.

Bayram İkramiyelerinin Artırılması: Kurban Bayramı için emeklilere verilecek olan ikramiyenin, küçükbaş hayvan kesim bedeli kadar, yani en az 10 bin TL olması gerektiğini belirtti.

MECLİS GÜNDEMİ

Cumhuriyet Halk Partisi (CHP) tarafından TBMM’ye sunulacak olan önerge, Kurban Bayramı ikramiyelerinin 10 bin TL olmasını öngörüyor. Eğer önerge meclisten geçerse, milyonlarca emekli bu yıl 10 bin TL’lik bayram ikramiyesi alacak.

BAYRAM İKRAMİYESİ ÖDEMELERİ BAŞLADI

Bir yandan emekli Bayram ikramiyesinin artması konuşulurken bir yandan da bayram ikramiyesi ödemeleri başladı. Milyonlarca emekli için 10 Haziran 14 haziran arası ödemelerin yapılacağı açıklanmıştı. Bugünden itibaren emekli bayram ikramiyesi ödemeleri hesaplara geçiyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]