SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

2 MİLYON TL Onaylandı! Devlet Destekli Konut Kredisi 3 Bankada Başladı

Yayınlanma:
ABONE OL

Ev sahibi olma hayali kuranlar dikkat. Devlet destekli 2 milyon TL konut kredisi başladı. 3 banka ödeme ertelemeli konut kredisi veriyor.

Ev sahibi olmak isteyen, konut kredisi çekerek ev almak isteyen vatandaşları ilgilendiren son dakika haberi az önce geldi. Devlet destekli konut kredisi kampanyası başladı. Ziraat Bankası vakıfbank ve Halkbank, Cumhurbaşkanı talimatıyla harekete geçerek müşterilerine devlet destekli konut kredisi vereceğini duyurdu. 3 devlet bankası tarafından sunulacak olan konut kredisi tam 2 milyon TL limitli olarak belirlendi. Ayrıca ödeme erteleme ve bütçenize uygun esnek ödeme seçenekleri de kamu bankalarında sizi bekliyor.

ZİRAAT BANKASI, VAKIFBANK VE HALKBANK 2 MİLYON TL KONUT KREDİSİ VERİYOR

Ev alma hayali kuranlar son dönemlerde bankaların kredi faiz oranlarının çok yüksek olması nedeniyle bu hayallerini ileri bir tarihe ertelemek zorunda kalıyordu. Son dakika haberi 3 kamu Bankası tarafından verildi. Ziraat Bankası vakıfbank ve Halkbank devlet destekli konut kredisi için Düğmeye bastı. Tam 2 milyon TL konut kredisi paketi hazırlayan kamu bankaları, esnek ödeme planları ile de dikkatleri üzerine topladı. Konut finansmanı için en çok tercih edilen adresler olan 3 kamu Bankası, ödeme erteleme seçenekleri de sunuyor.

DEVLET DESTEKLİ KONUT KREDİSİ 10 YIL VADELİ VERİLİYOR

Kamu bankaları tarafından sağlanacak olan devlet destekli konut kredisi 120 ay yani 10 yıl vadeli olarak sunuluyor. 2 milyon TL konut kredisi veren kamu bankalarının güncel maliyet ve hesaplama tabloları şu şekilde:

Halkbank: 2 milyon TL devlet destekli konut kredisi veren Halkbank’ın 120 ay vadeli aylık taksit miktarı 84.412 TL oluyor.

Ziraat Bankası: 2 milyon TL 120 ay vadeli konut kredisi veren Ziraat Bankası’nın aylık taksit miktarı 86.358 TL olarak belirlendi.

Vakıfbank: 2 milyon TL 120 ay vadeli konut kredisi veren Vakıfbank ise müşterilerine 76.683 TL aylık taksitli kredi kullandırıyor.

3 KAMU BANKASI KONUT KREDİSİ BAŞVURU DETAYLARI

Kamu bankalarından konut kredisi kullanmak isteyenler için başvuru detayları da belli oldu. Düşük faizli konut kredisi veren kamu bankaları, başvuru işlemlerini tapu ile birlikte şubelerden kabul ediliyor. Sadece 3 bankanın müşterisi olanlara verilen konut kredisi fırsatını değerlendirmek isteyenlerin Öncelikle kamu bankalarında hesap açtırmaları gerekiyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Migros’ta 1 alana 1 bedava kampanyası! 24 Temmuz’da bitiyor acele edin

Migros Market yeni bir alana bir bedava kampanyası ile dikkat çekiyor. Acele eden yakalar çünkü 24 Temmuz’da kampanya bitiyor. Son zamanlarda gıda fiyatlarında yaşanan fahiş yükseliş vatandaşa isyan etme noktasına getirmişti. Ancak Migros Market kampanyaları ile ekonomik ve kaliteli alışveriş fırsatları sunmaya devam ediyor. Migros’ta bu hafta yeni bir alana bir bedava kampanyası başladı. Ucuz […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Beklenmedik sürpriz! En düşük emekli maaşı 19 bin 422 TL’ye yükseliyor

Milyonlarca emekli ve memur için beklenmedik sürpriz geldi. En düşük emekli maaşı 19.422 TL’ye yükseliyor. Milyonlarca memur ve emekli vatandaş Temmuz ayında zamlı maaşlarını alıyor. Temmuz 2024 itibariyle SSK ve bağ-kur emekli maaşlarına %24.73, memur ve memur emeklisi maaşlarını ise %19.31 oranında zam gelmişti. En düşük emekli maaşı ise Geçtiğimiz günlerde alınan kararla 12.500 TL’ye […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]