SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

SSK ve Bağ-Kur Emeklisine 2’Lİ MAAŞ Onaylandı! 15 Haziran’da IBAN’a Yatacak

Yayınlanma:
ABONE OL

SSK ve Bağ-Kur emeklisine 2’li ödeme geliyor. Kurban Bayramı öncesi son dakika sürprizi duyuruldu. Ödemeler 15 Haziran’da IBAN’a yatacak.

SSK ve BAĞ-KUR emeklisi milyonlarca vatandaş Haziran 2024 maaş ödeme tarihlerinin öne çekilmesini istiyordu. 3000 TL bayram ikramiyesi alan ancak ikramiye ödemesinin yeterli gelmediğini belirten emekliler hükümetin maaş ödemeleri ile ilgili de yeni bir karar almasını bekliyordu. Emeklinin beklediği son dakika sürprizi geldi. Kurban Bayramı öncesi emeklilerin yüzünü güldürecek yeni gelişme Az evvel duyuruldu.

Emekli maaşı alanlara bayram öncesi verilecek net ödeme miktarı açıklandı. Emekliler bayram ikramiyesi ödemesi dışında bir ödeme daha alacak. Ayrıca Kurban Bayramı sürecinde emekli maaşı ödeme takvimi de tatil olmasına rağmen devam edecek. Yani SSK ve BAĞ-KUR emeklisinin yüzünü güldürecek yeni ödeme müjdeleri peş peşe verildi. Peki emekliye 15 Haziran’da hangi ödemeler yatacak?

BAYRAM ÖNCESİ JEST GELDİ

Türkiye’nin en büyük sosyal grubu olan emekliler Kurban Bayramı öncesinde yaşadıkları geçim sıkıntısının giderilmesi için hükümeti sık sık Çağrı yapıyordu. Emekliye Kurban Bayramı öncesi 3000 TL ikramiye ödemesi verildi. SSK emeklileri bugün ve yarın ödeme almaya devam edecek. Ancak hükümete Çağrı yapan emekliler Haziran ayı maaş ödeme takviminin de değişmesini ve ödeme tarihlerinin öne çekilmesini istiyordu. Emekliler için yeni bir açıklama son dakika olarak geldi. Bayram öncesi 2’Lİ maaş sürprizi var.

EMEKLİYE MAAŞ ÖDEMELERİ BAYRAMDA SÜRECEK

Emekli maaşı alan SSK ve BAĞ-KUR emeklisi için maaş ödeme takvimi ile ilgili açıklama geldi. SSK emeklilerinden bazılarının maaş ödemeleri 17-18-19 Haziran tarihlerine yani bayrama denk geliyordu. Bu ödemelerin yapılıp yapılmayacağı merak ediliyordu. SGK’dan yapılan açıklamaya göre bayrama denk gelen ödemeler tam gününde hesaplara yatacak. Yani emekliler bayramda da maaş ödemesi almış olacak.

BANKALARDAN DA EMEKLİYE MAAŞ GİBİ ÖDEME VAR

Emekliye sürpriz bir haberde Kurban Bayramı öncesi bankalardan geldi. Bayrama sayılı günler kala bankalarda elini taşın altına koydu ve emekli promosyon ücretlerini güncelleyerek öne çekti. Başvurusunu yapan emekliler arife günü bankalardan bayram ikramiyesi ödemesi alabilecek. Bankalarda şu anda ikramiye miktarları 18 bin TL’ye kadar yükselmiş durumda. Kamu bankaları emeklilere 8.000 TL ile 12.000 TL arasında ikramiye ödemesi sunarken özel bankalar ise 10.000 TL ile 18.000 TL arasında ödeme veriyor.

ŞUBEYE GİTMEDEN HEMEN BAŞVURU YAPABİLİRSİNİZ

Emeklilere artık bankaların kolaylaşan başvuru işlemleri sayesinde şubelere gitmeden de promosyon başvurularını yapabiliyor. Maaş promosyonu almak istiyorsanız Bayram öncesine yetiştirmek için hemen mobil bankacılık ve internet bankacılığı uygulamaları üzerinden promosyon başvurusu işlemlerinizi tamamlayabilirsiniz. Böylelikle arife gününde yani 15 Haziran’da IBAN numarası üzerinden promosyon ödemenizi alabilirsiniz.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK’dan milyonlarca kişiye ÇİFT MAAŞ müjdesi! Resmen onay çıktı

Son dakika haberi… SGK’dan onay çıktı, o kişiler için çift maaş müjdesi geldi. SSK ve bağ-kurlu çalışanlar bu fırsatı kaçırmasın. SGK’dan çift maaş müjdesi milyonlarca vatandaşı sevindirecek. SSK ve bağ-kur’lu olarak çalışanlar, başvuru yapmaları durumunda gerekli şartları da taşımaları halinde çift maaş alma fırsatına sahip olacak. Sosyal Güvenlik Kurumu, çift maaş için aranan tüm şartları […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu Emekliye Yüzde 14 Refah Payı Zammı! Yeni Maaş Tablosu Açıklandı

SGK-SSK, BAĞ-KUR’lu emekliye yeni zam geliyor. Refah payı zammının yanı sıra Ocak 2024 maaş tablosu ortaya çıkmaya başladı Emekli ve memur maaşı alan milyonlarca vatandaş bu ay itibariyle zamlı maaşlarını cebine koymaya başladı. Bir yandan refah Payı ile ilgili tartışmalar sürerken bir yandan da emekliler Ocak ayı maaş zamla hesaplarını şimdiden yapmaya başladı. Enflasyon tahminleri […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
1999 – 2019 SGK Girişlilere Erken Emeklilik! 45 Yaş ve 10 Yıl Yetiyor

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için erken emeklilik sürpriz. Emeklilik için 45 yaş ve 10 yıl yeterli oluyor. İşte erken emeklilik detayları… SSK ve bağ-kur’lu çalışanlar, yasaları değerlendirerek daha erken yaşta emekli olmanın hayalini kuruyor. Çalışma hayatını bir an önce tamamlamak, emekli maaşı almak isteyenler için birçok yeni düzenleme var. Bunlar arasında şu anda TBMM’de […]

Ekonomi
23 Temmuz 2024
Emekliye Zam EK İKRAMİYE Geliyor: 10.000 – 18.000 TL Arası Ödenecek

Emekliler dikkat. Ek ikramiye müjdesi geldi. Maaş zammı sonrası yeni açıklama yapıldı. Temmuz ayının sonuna kadar 10.000 – 18.000 TL Arası ek ikramiye hesaplarda… Emeklilere zam sonrası sevindirici bir haber daha geldi. Maaş zammının yanı sıra ek ödeme zammı da yapıldı. SSK, Bağ-Kur, 4C emeklisinin tamamına IBAN numarasından ek ikramiye ödemesi zamlı olarak yapılacak. Yarın […]