SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Genel

Yarım Litrelik Pet Şişe Suya Büyük Zam: İşte Yeni Fiyatı

Yayınlanma:
ABONE OL

Yaz aylarının başlamasıyla birlikte su tüketimi arttı ancak İstanbul’da yarım litrelik pet şişe suyun fiyatı da ciddi bir artış yaşadı. Son iki ayda %100 artışla 10 TL’ye ulaşan yarım litrelik pet şişe su, vatandaşlar arasında tepkilere neden oldu.

İstanbul’da birçok zincir markette farklı markalara ait yarım litrelik pet şişe sular 10 TL’den satılmaya başlandı. Bazı markaların fiyatları ise 10,70 TL’yi buluyor. Akaryakıt istasyonları, büfeler ve simit tezgahlarında da su fiyatları benzer şekilde yükseldi. Sokak satıcılarında ise pet şişe sular 15 ila 20 lira arasında değişen fiyatlarla satılıyor.

VATANDAŞLAR TEPKİLİ

Su fiyatlarındaki bu artış, özellikle yaz aylarında su tüketiminin arttığı dönemde, halkın tepkisini çekti. Vatandaşlar, gıda enflasyonunun Türkiye’de açıklanamayacak derecede yüksek olduğunu belirtiyor. İstanbul’da yaşayan bir üniversite öğrencisi, gün içerisinde suya 30 TL verdiğini ifade ederek bu duruma artık alıştığını söyledi.

VATANDAŞLARIN GÖRÜŞLERİ

Üniversite öğrencisi Kaan Çubuk, suyun fiyatının sürekli arttığını ve artık 10 TL, 20 TL gibi rakamların kendisi için önemli olmadığını belirtti. “Susayınca mecbur almak zorundayız. Bazı yerlerde daha pahalı satılıyor. Gün içerisinde suya 30 TL veriyorum,” dedi.

Mustafa Uçak, “Normalde bu sular 1-2 TL arasındaydı. Normalde evde içiyoruz suyu. Hava sıcak olunca dışarıdan mecbur su alıyorum,” diye konuştu.

Kaan Özdemir ise, “Enflasyonu en çok etkileyen sektörlerden biri gıda sektörü. O yüzden bu içtiğimiz suya da yansıdı. Yarım litrelik pet şişe suyu 10 TL’ye aldım. Dışarda olunca mecbur alıyoruz,” ifadelerini kullandı.

Rıza Mamak da su fiyatlarına tepki göstererek, “Suyu 10 TL’ye aldım. Normalde 4-5 TL arasında olması lazım. Devletin bunu araştırması lazım. Bu zamları ben benzine, mazota gelen zamlara bağlıyorum. Normalde 2-3 TL olması lazım. Mecbur kalıyoruz içiyoruz. Günde 4-5 tane su içiyorum,” şeklinde konuştu.

Su fiyatlarındaki bu artış, özellikle yaz aylarında suya olan talebin artmasıyla birlikte daha da dikkat çekici hale geldi. Vatandaşlar, yetkililerden bu konuda bir çözüm bekliyor.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Genel
24 Temmuz 2024
Yağmur geliyor! Sıcaklıkların düşeceği tarih belli oldu

Meteoroloji Genel Müdürlüğü 24 Temmuz hava durumu tahmin raporu yayınlandı. Özellikle o bölgelerde yaşayanlara serinleten haber verildi. Sıcaklıklar düşecek, sağanak yağış geliyor. Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 24 Temmuz 2024 Çarşamba yeni hava durumu tahminlerini yayınladı. Meteorolojiden ilerlenen bilgilere göre hava sıcaklıkları doğu ve iç kesimlerde 2 ila 4 derece arasında azalıyor. Yine Doğu Akdeniz ve Doğu […]

Genel
24 Temmuz 2024
Akaryakıta dev indirim tarihi belli oldu

Akaryakıt fiyatlarına zam ya da indirim var mı? Son dakika haberi az önce geldi. Akaryakıta dev indirim tarihi belli oldu. Araç sahipleri Temmuz ayının son günlerinde akaryakıt fiyatlarına zam ya da indirim olacak mı sorusuna yanıt arıyor. Son olarak ÖTV zammı ile artan akaryakıt fiyatlarında yeni gelişmeler var. Peki akaryakıtta indirim var mı? 2024 Temmuz […]

Genel
23 Temmuz 2024
27 Temmuz’a dikkat! Türkiye’nin 81 ili için uyarı geldi

Tüm Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde yeni bir hava sistemi etkisini gösterecek. Bu sistem 27 Temmuz’a kadar sürecek. Günlerdir yüksek sıcaklıklar nedeniyle adeta yanıp kavrulan Türkiye için 27 Temmuz uyarısı yapıldı. Salı gününden itibaren Yurt genelinde başlayacak olan yeni hava sisteminin etkileri 27 Temmuz tarihine kadar devam edecek. Vatandaşlar […]

Genel
23 Temmuz 2024
İstanbullular hazırlıklı olun! Saat verildi: Nihayet nefes aldıracak yağış geliyor

Son dakika haberi… Günlerdir yanıp kavrulan İstanbul için AKOM’dan son dakika uyarısı geldi. Bugün öğle saatlerinden itibaren İstanbul’da gök gürültülü sağanak yağış bekleniyor. İstanbul için son dakika haberi geldi. AKOM bir son dakika açıklaması yaparak öğle saatleri için İstanbulluları uyardı. Günlerdir kavurucu sıcakların etkili olduğu İstanbul’da sıcaklıklar Öğle saatlerinde 33 dereceye kadar yükselecek ancak beraberinde […]