SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

Emekli ve Asgari Ücretlinin Zam Miktarını Açıkladı: Kimseye Sürpriz Olmasın

Yayınlanma:
ABONE OL

Temmuz 2024 maaş zamları ile ilgili son dakika açıklaması geldi. O isim kimseye sürpriz olmasın diyerek emekli ve Asgari ücretli için zam miktarını duyurdu.

Temmuz ayı için geri sayımı sürdüğü Bugünlerde maaş zamları en önemli gündemlerden biri oldu. Emekli zammı kesin ancak Asgari ücretli için yeni haberler bekleniyor. Bugün CHP heyeti ve hazine ve maliye bakanı arasında yapılan görüşmede Zam konusunda kritik önem taşıyor. Tüm bu baş döndürücü gelişmeler devam ederken ünlü gazeteci Ekrem Açıkel bomba gibi bir açıklama ile gündeme geldi. Kulislerde dönen maaş zammı haberini paylaşan Açıkel, kimseye sürpriz olmasın diyerek Yeni emekli ve asgari ücret zammını açıkladı.

Enflasyon rakamları ve hayat pahalılığı tırmanmaya devam ederken Temmuz zamları merakla bekleniyor. Emekli ve memura yasalar gereği zam yapılacak. Ancak asgari ücretle çalışanları için hala Belirsizlik devam ediyor. Hükümet asgari ücretliye 2. Ara zam yapılmayacağını açıkladı. Fakat hükümetin ortakları ve aynı zamanda Muhalefet partileri de asgari ücretliye zam gelmesi için baskı yapmaya devam ediyor. Temmuz ayında asgari ücretlilere zam olup olmayacağı ile ilgili Bir açıklamada gazeteci Ekrem Açıkel’den geldi.

TEMMUZ’DA ASGARİ ÜCRETE ZAM GELECEK Mİ?

Türkiye’de açlık sınırı 19.000 TL seviyesine ulaştı. Hem emekliler hem de asgari ücretliler Bu sebeple zor günler geçiriyor. Emekli maaşları ile ay sonuna getirmek imkansız hale gelirken asgari ücretlilerin de durumu farklı değil. O sebeple Temmuz ayında maaşlara artış bekleniyor. Hem de iyi bir iyileştirme talep ediliyor.

Emekli maaşlarına temmuz zammı kesin olarak yapılacak. Fakat asgari ücretliler için bir belirsizlik söz konusu. Hükümet zam yok dese de SGK uzmanları ısrarla asgari ücrete temmuz zammı olacağını söylüyor.

ASGARİ ÜCRETLİ VE EMEKLİYE MÜJDEYİ VERDİ

Emekli veya asgari ücretlinin yakından takip ettiği Temmuz 2024 maaş zammı ile ilgili gazeteci Ekrem Açıkel, Ankara kulislerinde konuşulan yeni haberi paylaştı. Yeni anayasa görüşmelerinin maaş zammı üzerinde belirleyici olacağını belirten Açıkel, emekliye Temmuz ayında asgari ücretliye ise Eylül ayında ara zam yapılmasının planlandığını dile getirdi. Emekli maaşlarına ekstra seyyanen artış da olacağını söyleyen Açıkel, yeni anayasanın gelmesi ile birlikte bu artışların tamamının mümkün olacağını belirterek “Kimseye sürpriz olmasın” ifadelerini kullandı.

EMEKLİ TEMMUZ 2024 ZAMMI NE KADAR OLACAK?

Temmuz 2024’te emekliye gelecek zam miktarı ile ilgili ipuçları var. 5 aylık enflasyon %22.72 çıkmıştı. 6 aylık enflasyon beklentisi ise %25 oldu. SSK ve bağ-kur emeklilerine bu rakam enflasyon farkı olarak yansıyacak. Ayrıca Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın da refah pahalı zammını açıklayacağı tahmin ediliyor. Bu durumda emekli temmuz zammı %30 ile 35 arasında olabilir.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Cumhurbaşkanı Onayladı! İşte 17 Temmuz’dan İtibaren Verilecek En Düşük Emekli Maaşı

Emekli maaş zammı son dakika. Cumhurbaşkanı onayladı, yeni en düşük emekli maaşı belli oldu. İşte 17 Temmuz’dan sonra ödenecek en düşük emekli maaşı… Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın emekli maaşı zammı ile ilgili kararı ortaya çıktı. Emeklilere 17 Temmuz’dan itibaren ödenecek zamlı maaşlar açıklandı. Milyonlarca emekli bu kararı bekliyordu. Peki en düşük emekli maaşı ne kadar oldu? Yeni […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Resmen Açıklandı! Emekli Maaş Zammı Değişikliği Duyuruldu

Emekli maaşı alma için sıcak gelişmeler devam ediyor. Son karar Cumhurbaşkanı Erdoğan’a kaldı. Emekli maaşlarına ilave zam kararı ile ilgili son dakika gelişmesi var. Milyonlarca emekli en düşük emekli maaşında kararın alınmasını bekliyor. Son dakika haberleri de bu sebeple yakından takip ediliyor. Emekli maaşlarına yapılacak artışla ilgili kulis bilgileri paylaşılmıştı. En düşük emekli maaşının 2000 […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
Tüm Emekliler İçin 12.15’te Açıkladı: Gözünüz Aydın

SSK ve bağkur emeklisi için 12:15’te önemli açıklamayı yaptı. Gözünüz aydın diyerek son maaş zammı kararını duyurdu. Tüm emekli maaş alması ilk baştan değişti. SGK uzmanı İsa karakaş, emekli maaşı alan milyonlarca vatandaşa seslenerek saat 12:15’te yeni kararı duyurdu. Emeklilere gözünüz aydın diyen İsa  karakaş, yeni haberleri pes peşe verdi. Peki emekli kök maaş zammı […]

Ekonomi
12 Temmuz 2024
12 Ay Geri Ödeme Yok! Devlet Destekli 250 BİN TL Verilecek

Nakit ihtiyacı olanlara sürpriz haber geldi. 12 ay tek kuruş geri ödemeden 250.000 TL’lik ihtiyaç kredisi sizi bekliyor. Devlet destekli ihtiyaç kredisi fırsatları başladı. Nakit ihtiyacı olan, yeni iş kurmak isteyen, işini büyütmek isteyen milyonlarca kişi için duyuru yapıldı. Tam 250.000 TL kredi devlet destekli olarak verilecek ve 12 ay geri ödemesiz olarak sağlanacak. Devlet […]