SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

7 Bin 135 TL Zam Onaylandı! 3 Temmuz’da Güncellenecek

Yayınlanma:
ABONE OL

Temmuz ayında memur ve emekli maaşlarının yanı sıra kıdem tazminatı da artıyor. Peki kıdem tazminatı tavanı ne kadar olacak?

Temmuz ayında yapılacak maaş zamları milyonlarca memur ve emekli tarafından yakından takip ediliyor. Bu zamlar sadece memur ve emekliyi ilgilendirmiyor. Aynı zamanda birçok ödeme de memur maaş kat sayısı oranında değişecek. Örneğin bedelli askerlik ve kıdem tazminatı hesaplaması tavan miktarı memur maaş katsayısına göre hesaplanıyor. Peki kıdem tazminatı tavan miktarı Temmuzda ne kadar olacak?

Son 2 yıldır devam eden yüksek enflasyon sorunu milyonlarca vatandaşın zor günler geçirmesine neden oluyor. Özellikle emekliler ve maaşlı çalışanlar ciddi bir Alım gücü kaybı yaşıyor. Hükümet asgari ücret zammı için gelen bütün taleplere rağmen geri adım atmıyor. Bugün yapılan son açıklamada asgari ücrete zam yapılmayacağı yönünde.

MEMUR VE EMEKLİ ZAMMI 3 TEMMUZ’DA

Diğer yandan memur ve emekli maaşlarına ise 3 Temmuz’da zam yapılacak. 6 aylık enflasyon rakamlarının belli olması ile birlikte zam oranları da kesinlikle kazanacak. Memur ve emekli zammı sadece memur ve emekli ilgilendirmiyor. Sosyal yardım alanlar, bedelli askerlik bekleyenler, kıdem tazminatı alacak olanlar memur ve emekli zammının açıklanacağı günü heyecanla takip ediyor.

KIDEM TAZMİNATINA ZAM GELECEK

6 aylık enflasyonla birlikte memur ve emekli maaş zamları değişecek. Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası’nın son tahminlerine göre memur ve memur emeklisine verilecek toplam zam oranı %20,35 olacak. Bu oran aynı zamanda kıdem tazminatı tavan miktarını da arttıracak.

6 aylık enflasyon farkı ile birlikte kıdem tazminatı tavan miktarına gelecek artış 7135 TL olacak. Böylece şu anda 35.057 TL olarak ödenen kıdem tazminatı tavan tutarı 42.191 TL’ye yükselmiş olacak. SGK uzmanları ise Haziran ayında emekli olan ya da işten ayrılan kişilerin bu tutarı alamayacağını belirtti. Temmuz ayından itibaren geçerli olacak olan artış için mutlaka zam tarihinin beklenmesi gerektiği vurgulandı.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Çalışan çalışmayan fark etmez! PTT’den tüm annelere 3700 TL nakit destek var

PTT’den çalışan çalışmayan tüm annelere nakit destek ödemesi başlıyor. Annelere 3.700 TL’lik nakit destek ödemesinin şartları belli oldu. PTT’den anneleri sevindirecek Haber geldi. Annelere nakit destek ödemesi yapılacak. Aile ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı tarafından başlatılan yeni nakit destek kampanyası kapsamında çalışan çalışmayan tüm anneler başvuru yapmaları durumunda 3.700 TL’lik destek ödemesi alabilecek. Annelere verilecek yeni […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
4A, 4B ve 4C emekli maaşları tekrar artacak! Emekliye YENİ REFAH PAYI ZAMMI onaylandı

Emekliye müjde geldi. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları yeniden artacak. Refah payı zammı için tarih açıklandı. 4A, 4B ve 4C emekli maaşları için tekrar zam kararı alındı. Geçtiğimiz günlerde yapılan yüzde 24.73 zam sonrası en düşük emekli maaşı da 12.500 TL’ye yükselmişti. SGK uzmanı Özgür Erdursun, emeklinin yüzünü güldürecek yeni zam haberini de verdi. […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
Yüzde 40 İndirim! Migros çıldırdı: Ayçiçek yağı, un, zeytinyağı, nohut, salça hepsi dip fiyata

Ayçiçek yağı indirimi başladı. 1 2 3 4 5 litre ayçiçek yağı fiyatları yüzde 40 düştü. Damping gibi indirim Sadece 5 gün sürecek. Migros’ta yeni indirim kampanyası başladı. Başta temel Gıda ürünleri olmak üzere birçok farklı ürün grubunda dev indirim uygulayan Migros, ayçiçek yağı, un, pirinç, nohut gibi ürünleri indirimli olarak raflara taşıyor. Migros’ta dev […]

Ekonomi
25 Temmuz 2024
TBMM’den Geçti: 45 Yaş Emeklilik Piyangosu Çıktı

SGK girişi 1999-2019 arası olanlar için 45 yaş emeklilik piyangosu resmen çıktı. 10 yıllık hizmet süresini dolduranlar 45 yaşında emekli olabiliyor. Erken emeklilik, çalışanlar için beklenen en önemli fırsatlar arasında yer alıyor. TBMM’de yapılan yeni düzenlemeler sayesinde Milyonlarca kişi için emeklilik kapısı ardına kadar açılıyor. Sigorta giriş tarihine göre erken emeklilik fırsatları belli oldu. 45 […]