SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Eğitim

MEB’den FLAŞ Karar! 1 Temmuz’da Okullar Açılıyor

Yayınlanma:
ABONE OL

MEB’den milyonlarca öğrenciyi ve öğretmeni ilgilendiren flaş karar. 1 Temmuz’da tüm kademeler için okullar açılıyor.

Milli eğitim bakanlığı milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren son dakika kararını duyurdu. 1 Temmuz’da 2- 12’nci sınıflar için okullar açılıyor. MEB’den yapılan açıklama ile birlikte öğrenciler büyük bir şaşkınlık yaşadı.

MEB’in resmi internet sitesi üzerinden milyonlarca öğrenciyi ilgilendiren yeni karar açıklandı. 1 Temmuz tarihinden itibaren 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12’nci sınıflar için okullar açılıyor. Bakanlık, tüm kademedeki öğrencilere, ücretsiz yaz okulu uygulamasını başlatıyor. Öğrenciler, yaz okuluna katılarak 2 ders seçebilecek ve bu dersler üzerinden eğitim alacak.

OKULLAR 1 TEMMUZ’DA AÇILIYOR

Milli eğitim bakanlığının resmi internet sitesinden yapılan duyuruda 1 temmuz tarihinden itibaren yaz okullarının açılacağı bildirildi. 2-12 sınıf arası için açılacak olan yaz okulları, bakanlık tarafından tamamen ücretsiz olarak düzenlenecek. Yaz okullarından müzik, spor, bilişim ve görsel sanatlar gibi dersler verilecek.

29 AĞUSTOS’A KADAR SÜRECEK

Milli eğitim bakanlığı, 1 Temmuz’da başlatacağı ücretsiz yaz okulu uygulamasına 29 ağustos tarihine kadar devam edecek. Ayrıca 2 Eylül tarihinden itibaren de öğrencileri desteklemek amacıyla yeni kurslar verilecek.

BAKANLIKTAN RESMİ AÇIKLAMA

Milli eğitim bakanlığı, ücretsiz yaz okulları ile ilgili resmi bir açıklama yayınladı. Özellikle  8, 11 ve 12’nci sınıfa giden öğrencileri ilgilendiren açıklamada, bu kademedeki öğrencilerin akademik derslere yönelik yetiştirme kurslarına da katılabileceği bildirildi. Öğrenciler, yaz okulu boyunca haftada 6 saat destekleme ve yetiştirme kursu alabilecek.

MEB’in ücretsiz olarak açtığı yaz okulları saat 13.30’da başlayacak ve haftada 5 gün olarak planlanacak. Kurs boyunca günlük bir ders en fazla 2 saat olarak planlanıyor. Ücretsiz yaz kursları 4 haftadan az ve 8 haftadan fazla olamayacak.

Öğrenciler yaz okullarında, bilişim, görsel sanatlar, spor ve müzik gibi sanat alanlarını da tercih edebilecek. Alanlara göre yapılacak olan seçenekler şu şekilde:

Spor: atletizm, basketbol, voleybol, halk oyunları, satranç vb.

Görsel sanatlar: sanat ve tasarım, hat sanatı, resim, fotoğrafçılık vb.

Müzik: keman, piyano, org, kanun vb.

Bilişim: yazılım, ofis programları, robotik kodlama vb.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Eğitim
17 Temmuz 2024
Yurt Ücretlerine Büyük Zam: Fiyatlar Yüzde 300 Arttı

YKS sonuçlarının açıklanmasının ardından yurt ücretlerine yapılan büyük zam öğrencileri zorlayacak. KYK ve özel yurt ücretlerindeki artışlar dikkat çekiyor. YKS sonuçlarının açıklanmasıyla birlikte öğrenciler tercih maratonunu tamamlayacak ve yurt ücretlerini araştırmaya başlayacaklar. Ancak, yurt ücretlerine şimdiden büyük zam geldi. KYK ve özel yurt ücretlerindeki artışlar, özellikle şehir dışında eğitim alacak öğrencileri endişelendiriyor. Bu yıl yurt […]

Eğitim
17 Temmuz 2024
Yüzde 400 ZAM Açıklandı! Yarından İtibaren Geliyor

Öğrenci ve velilere kötü haber var. Tam yüzde 400 zam açıklandı. Yarından itibaren geçerli olacak. Son dönemlerde sık sık gündeme gelen özel okul zammı ve servis ücreti zammı sonrası yeni bir haber daha velilerin canını sıkacak. Okullarda geçtiğimiz yıl 6 ile 10.000 TL arasında değişen kitap ücretleri Bu yıl neredeyse 5 katına çıkacak. Özel okullar […]

Eğitim
16 Temmuz 2024
Son Dakika! 2024 YKS Tercih İşlemleri Tarihi Açıklandı

Üniversite adaylarının heyecanla beklediği YKS 2024 sınav sonuçları belli olmuştu. ÖSYM bir son dakika açıklaması yaparak 2024 YKS tercih tarihlerini de duyurdu. ÖSYM başkanı Ersoy bir son dakika açıklaması yaparak üniversite adaylarının heyecanla beklediği 2024 YKS tercihlerini duyurdu. 2024 YKS TERCİHLERİ NE ZAMAN YAPILACAK? ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre 2024 YKS tercih işlemleri 25 Temmuz 2 […]

Eğitim
16 Temmuz 2024
Son Dakika! YKS 2024 Sonuçları Açıklandı

Son dakika… ÖSYM tarafından 8-9 Haziran tarihlerinde gerçekleşen YKS 2024 sınav sonuçları açıklandı. İşte 2024 YKS sonuç sorgulama ekranı… Son dakika haberine göre 2024 YKS sınav sonuçları açıklandı. ÖSYM başkanı Bayram Ali Ersoy, yaptığı açıklamada ÖSYM’nin internet sitesi üzerinden, 2024-YKS sonuçlarının erişime açıldığını duyurdu. 2024 YKS SONUÇ SORGULAMA EKRANA ÖSYM’den yapılan açıklamaya göre adaylara herhangi […]