SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:
Anasayfa Ekonomi

En Düşük Emekli Maaşı Temmuz 2024 Zammını Açıkladı! Yeni Maaşlar 15.000 TL Oluyor

Yayınlanma:
ABONE OL

En düşük emekli maaşı Temmuz 2024 zammı son dakika açıklandı. Emeklinin beklediği zam kararı çıktı ilave zamla birlikte yeni Maaşlar 15.000 TL’ye yükseliyor.

Milyonlarca emekli Temmuz zammını bekliyor ancak büyük bir geçim sıkıntısı yaşayan en düşük emekli maaşı alanlar daha yüksek bir zam talebinde bulunuyor. En düşük emekli maaşı Ocak 2024 itibariyle 10.000 TL olarak belirlenmişti. Fakat Türk İş tarafından son açıklanan açlık sınırı 19.000 TL’nin üstüne çıktı. Yani emekliler her ay açlık sınırının neredeyse yarı maaş alıyor. Büyük bir geçim sorunu ile mücadele etmeye çalışan emekliler gözünü Temmuz ayı maaş zammına çevirmiş durumda.

SSK ve bağ-kur emekli maaşları Temmuz ayında 6 aylık enflasyon oranında artacak. Fakat milyonlarca emekli bu Oranın çok düşük kaldığını belirterek ilave zam beklentisi içinde. Özellikle en düşük emekli maaşı alanlar zam oranının daha yüksek olması için sık sık taleplerini gündeme getiriyor ve sosyal medya üzerinden de seslerini duyurmaya çalışıyor. En düşük emekli maaşı alanlar için sürpriz bir haber az önce geldi. Türkiye Emekliler Derneği devreye girdi. En düşük emekli maaşına ilave zam talebi onaylandı.

 

EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI İÇİN EK ZAM ONAYLANDI

Milyonların gözü kulağı Temmuz ayında emekli maaşlarına yapılacak zam oranlarında. Türkiye İstatistik Kurumunun açıklaması büyük bir heyecanlı bekleniyor. Ancak henüz Açıklama yapılmasa da Temmuz ayında emekli kök maaş zammının %25 olacağı şimdiden belli. Bu durumda en düşük emekli maaşı da 12.500 TL’ye yükselecek. Fakat milyonlarca emeklinin daha yüksek bir zam talebi ve isteği var.

En düşük emekli maaşı için 5.000 TL’lik ilave zam talep ediliyor. Türkiye Emekliler Derneği bu talebi TBMM’de gündeme getirdi. Son gelen kulis bilgilerine göre ise hem milletvekilleri hem de Cumhurbaşkanı Erdoğan en düşük emekli maaşına 5.000 TL Zam konusunda sıcak bakıyor.

TEMMUZDA EN DÜŞÜK EMEKLİ MAAŞI 15.000 TL OLACAK

Temmuz 2024 en düşük emekli maaşı ilave zam ile 15.000 TL’ye yükselecek. Ancak, bu zam henüz kesinleşmedi. Şu anda talepler bu yönde fakat en düşük emekli maaşı ile ilgili son kararı Cumhurbaşkanı Erdoğan verecek. Eğer ilave zam kabul edilmezse emekli taban maaş artışı enflasyona göre yapılacak. Bu durumda ise yeni en düşük emekli maaşının 12.500 TL olacağı tahmin ediliyor.

Emekli maaş zammı için geri sayım devam ederken artık 5 gün gibi kısa bir süre kaldı. 3 Temmuz saat 10.00’da Türkiye İstatistik Kurumu tarafından açıklanacak olan Haziran ayı enflasyon verileri sonrası kök maaş zammı belli olacak. Ancak aynı gün içinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın kabineyi toplaması Birgül refah Payı zammı ve en düşük emekli maaşı zammını Bu toplantı sonrasında açıklaması bekleniyor.

author avatar
Merve Aydın

İlgili Haberler

Ekonomi
13 Temmuz 2024
SSK – Bağkur – Emekli Sandığı Emeklisine 19.45’te MÜTHİŞ Haber! Zamlı Emekli Maaşı Ödeme Günleri İlan Edildi

Milyonlarca emekliye 19.45’te MÜTHİŞ Haber duyuruldu. Zamlı emekli maaşı ödeme günleri belli oldu. İşte tahsis numarasına göre ödeme takvimi… Temmuz ayında emekli maaş zammı yüzde 24,73 oldu. Hala en düşük emekli maaşı zammı tartışmaları devam etse de artık emekli maaşı ödeme tarihleri yaklaştı. SSK – Bağkur – Emekli Sandığı emeklileri zamlı maaşlarını alacakları günleri iple […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Emekli KÖK MAAŞ Zam Hesabı Değişti! Yeni Zamlı Maaş Listesi Kuruşu Kuruşuna Yeniden Açıklandı

Emekli maaş zammı hesabı değişti. Yeni kök maaş zamlı maaş listesi kuruşu kuruşuna yeniden hesaplandı. İşte zamlı emekli maaşları ile ilgili son gelişmeler… Emekliler, Türkiye’de enflasyon ve hayat pahalılığı nedeniyle en çok zorlanan kesim emekliler oluyor. Emekli maaşı alan milyonlarca vatandaş resmen açlık sınırının yarısı kadar olan en düşük emekli maaşı ile geçinmeye ve hayatını […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Yüzde 49 Zam Sürprizi! Asgari ücrete EK ZAM Bekleyen Milyonlara Müjde Var

Son dakika haberi geldi. Asgari ücrete ara zam için harekete geçildi. Ek zam bekleyen milyonlarca kişiye sürpriz haber var. Emekli memur Asgari ücretli Milyonlarca kişi temmuz ayını bekliyordu. Yüksek zam umudu beklentileri suya düşerken aynı zamanda asgari ücrete zam yapılmayacağı da açıklandı. Hem Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı hem de Hazine ve Maliye Bakanlığı peş […]

Ekonomi
13 Temmuz 2024
Ayçiçek Yağı, 8 Kg Toz Deterjan, Sucuk, Peynir Yarı Fiyatına! A101 13 Temmuz 2024 Aktüel Ürünler Listesi

A101 13 Temmuz 2024 aktüel ürünler kataloğu yayımlandı. İndirimler bugün başladı. Yeni A101 indirim listesinde yok yok. 13 Temmuz 2024 A101 haftanın yıldızları kataloğu başladı. Bugün itibarıyla Türkiye genelinde A101 marketlerde yüzlerce çeşit ürün indirimli fiyatları ile satışa çıktı. A101’de Bugün çok sayıda ürün indirimde ancak öne çıkanlar var. Ayçiçek yağı, toz deterjan, çamaşır suyu, […]