SOSYAL MEDYA HESAPLARIMIZ

MOBİL UYGULAMALARIMIZ

Kartal Gazetesi

Paylaş
veya
aşağıdaki bağlantıyı paylaşın:

Memur ve Emekli Zammı Masada! Kritik Kabine Toplantısı Başladı

Yayınlanma:
ABONE OL

Cumhurbaşkanlığı Kabilesi Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. kabinenin ana gündemi memur ve emekli zamları.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan bugün Beştepe’de kabineyi topladı. Kabine toplantısına yeni Çevre, Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanı Murat Kurum ve Sağlık Bakanı Kemal Memişoğlu da katıldı. Bugünkü kabine toplantısının ana gündemi enflasyon rakamları ile memur ve emekli zammı olacak. Milyonlarca kişi kabine toplantısının sonuçlarını merakla bekliyor.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yaklaşık 1 aylık aranın ardından toplandı. Beştepe’deki zirveye Cumhurbaşkanı Erdoğan başkanlık ederken, toplantıda kritik konu başlıkları ele alınıyor.

EKONOMİ BAŞLIKLARI GÜNDEMDE

Toplantının ana gündeminin ekonomi olması bekleniyor. 3 Temmuz’da açıklanacak Haziran ayı enflasyon oranıyla birlikte yılın ikinci yarısındaki memur zammı belli olacak. Yaklaşık 16 milyon memur, SSK ve Bağ-Kur emeklisinin zam oranı da netleşecek.

Cumhurbaşkanlığı Kabinesi, yaklaşık bir aylık aranın ardından Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan başkanlığında toplandı. Beştepe’deki zirvede, ekonomiden terörle mücadeleye kadar birçok kritik konu masaya yatırılıyor.

EKONOMİ BAŞLIKLARI GÜNDEMDE

Toplantının ana gündem maddesini ekonomi oluşturuyor. 3 Temmuz’da açıklanacak Haziran ayı enflasyon oranı ile birlikte, yılın ikinci yarısında memur maaşlarına yapılacak zam oranı belirlenecek. Yaklaşık 16 milyon memur, SSK ve Bağ-Kur emeklisi zam oranlarını bekliyor.

VERGİ TASLAĞI VE ENFLASYONLA MÜCADELE

Toplantıda ayrıca tasarruf tedbirleri, en düşük emekli aylığına yapılacak artış ve yeni vergi taslağı konuları da ele alınacak. Enflasyonla mücadele stratejileri de kabine üyelerine detaylı bir şekilde sunulacak.

TERÖRLE MÜCADELE VE ATEŞKES ADIMLARI

Kabinenin diğer önemli başlıklarından biri de terörle mücadele operasyonları olacak. Bölgesel gelişmeler kapsamında, İsrail’in Gazze’ye yönelik saldırıları ve ateşkesin sağlanmasına yönelik adımlar da görüşülecek.

9.YARGI PAKETİ VE BÖLGESEL GELİŞMELER

Toplantıda, 9. Yargı Paketi ile ilgili son durum da değerlendirilecek. Bölgesel gelişmeler çerçevesinde Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın Temmuz ayında gerçekleştireceği Kazakistan, Azerbaycan ve Amerika Birleşik Devletleri ziyaretlerinde ele alınacak konu başlıkları üzerinde ilgili bakanlıkların çalışmaları da sunulacak.

YENİ ATANAN BAKANLAR DA TOPLANTIDA

Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın imzasıyla Çevre Şehircilik ve İklim Değişikliği Bakanlığı’na atanan Murat Kurum ve Sağlık Bakanlığı’na atanan Profesör Doktor Kemal Memişoğlu da ilk kez kabine toplantısına katıldı.

author avatar
kader gun

İlgili Haberler

Politika
17 Temmuz 2024
CHP’li Tanju Özcan Yine Disipline Sevk Edildi

CHP’den Tanju Özcan kararı. Kemal Kılıçdaroğlu’na yönelik sözleri nedeniyle bir kez daha disipline sevk edildi. CHP’nin Bolu belediye başkanı Tanju Özcan, geçtiğimiz günlerde eski genel başkan Kemal Kılıçdaroğlu ile ilgili paylaşımlar yapmıştı. Tanju Özcan’ın söz konusu paylaşımlar nedeniyle bir kez daha disipline sevk edildiği öğrenildi. CHP sözcüsü Deniz Yücel, bir son dakika açıklaması yaparak Bolu […]

Politika
17 Temmuz 2024
Mustafa Sarıgül Cinsel İçerikli Video Görüntülerini Yalanladı: Montaj ve Şantaj İçeriyor

Sosyal medyada, CHP Erzincan Milletvekili Mustafa Sarıgül’e ait olduğu iddia edilen görüntüler büyük yankı uyandırdı. Sosyal medyaya düşen görüntülere ilişkin Mustafa Sarıgül’den ilk açıklama geldi. Sosyal medyada dün gece yayınlanan ve Mustafa Sarıgül’e ait olduğu iddia edilen görüntüler geniş yankı uyandırmıştı. Mustafa Sarıgül’ün koruması ile birlikte yaşadığı öne sürülmüş ve bu iddialar uzun süre boyunca […]

Politika
14 Temmuz 2024
Hakan Fidan Koltuğunu Kaptırdı! Bakın Yerini Kim Aldı

Hakan Fidan yerinden oldu. Artık en beğenilen bakan değil. Bakın en beğenilen bakanlar listesinde ilk sıraya kim oturdu. ORC Araştırma şirketi tarafından gerçekleştirilen anket sonuçlarına göre “En Beğenilen Bakanlar Listesi” belli oldu. Daha önce yapılan araştırmalarda ilk sırada Dışişleri Bakanı Hakan Fidan yer alıyordu. Ancak son araştırma sonuçlarında Hakan Fidan koltuğunu kaptırdı. Bakın Türkiye’nin en […]

Politika
08 Temmuz 2024
Özgür Özel En Çok Dinlediği 15 Şarkıyı Paylaştı

CHP Genel Başkanı Özgür Özel, sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı. CHP Genel Başkanı Özgür Özel son günlerde her çıkışı ile gündem olmaya devam ediyor. Özellikle Merih Demiral’ın bozkurt işareti yapması ve ardından aldığı ceza ile ilgili tepki vermemesi ile eleştirilen Özgür Özel, bugün de sosyal medya hesabından ilginç bir paylaşım yaptı. Özgür Özel, […]