MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Yazarlar » Kartalspor Ateşle Oynuyor
Erdoğan Özyuva
Kartalspor Ateşle Oynuyor


Beraberliklere abone olan Kartalspor, kendi evinde Altay’ı yenip üç puanla tanışmak istiyordu. Her iki takımın da tehlikeli bölgeden uzaklaşmak için acil galibiyete ihtiyacı vardı.

Maç başladığında Kartalspor’un stresli oluşu her halinden belli oluyordu. İlk çeyrek karşılıklı ataklar şeklinde geçerken net pozisyonları kaçıran Altay oluyordu.

Kartalspor dağınık top oynarken Altay daha bilinçli ve organize bir şekilde Kartalspor’un üstüne geliyordu.

Birinci devrenin sonlarına doğru Bordo-Beyazlılar biraz olsun dengeyi kurdu, ama gol pozisyonlarına girmekte zorluk çekiyordu. Altay da ele geçirdiği fırsatları değerlendiremeyince ilk devre golsüz tamamlandı.

İkinci yarıya iki takım da hızlı başladı. İlk on dakika top bir o kalede bir bu kalede gidip geliyor, ancak bir türlü gol olmuyordu. Daha sonra Coşkun Hoca eski Kartalsporlu Tayfun’u oyuna alınca Altay yine üstünlüğü ele geçirdi.

Kontrataklarla hızlı çıkan Altay’ın soldan Mehmet’in ortasına Evren’in şutu direkten dönünce Kartal rahat bir nefes aldı.Maçın sonlarına doğru Altay oyunu Kartal ceza sahasına yıkmaya başladı. Ve Evren’le altı pas içinde %100’lük gol pozisyonunu Kaya çıkardı. Son dakikalarda adeta maç Altay’la Kaya arasında geçti.

Kalesinde devleşen Kaya Altay’ın uç elemanlarına geçit vermedi. Alınan bu bir puan için bütün futbolcular Kartalspor’un kalecisi Kaya’ya dua etsinler. Bu maçta belki kendi sahasında yine üç puanı alamadı, ama kalecisi sayesinde alınan bir puana sevinilmelidir. Ama bu sonuçla da Kartalspor kendini ateşe attı.

Beyler lütfen bir an önce kendinize gelin. Bu işin şakası yok. Kartal taraftarını ve halkını kimsenin üzmeye hakkı yok. Bank Asya’da Kartalspor’umuz her zaman ilçemize renk katmıştır. Şayet buradan düşersek, bir daha çıkması çok zor olur.

Bu yüzden gerekli kişiler şapkasını önüne alıp iyi düşünmeli ve takımımızı bu kaosun içinden çıkaracak gerekli müdahaleler yapılmalıdır. İnşallah bu yangının içinden bir an önce çıkar ve layık olduğu yere gelir.  

Erdoğan ÖZYUVA

📆 28 Kasım 2010 Pazar 21:51   ·   💬 2 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR