MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kartal Gazetesi » Dikkat Çekenler, Flaş, Toplum, Yazarlar » Adaletin Bu mu, Adalet ve Kalkınma Partisi ?
Kenan GÜLERCİ
Adaletin Bu mu, Adalet ve Kalkınma Partisi ?


Bir partinin adında ADALET kelimesi varsa, insan önyargılı da olsa adalet beklentisi içine giriyor. Ak Parti 29 Mart seçimlerinde bazı önemli belediyeleri kaybetti. Doğal olarak kaybedilen bu belediyelere hizmet noktasında farklı muamele yapmaktadır. Yani kendi partisinin belediye başkanına hükümet imkanlarını olabildiğince kullandırmaktadır, hatta başkanın yanlışları da varsa nispeten görmezden gelinebilir. Ama söz konusu belediye başka partiye mensup bir başkanın yönetimine geçmiş ise elinden gelse yağmurlu havada su yok. Ama unutulmaması gereken bir nokta var ki, oda nedir biliyor musunuz, en önemli etken olan halk var, bu göz ardı edilemez.

Siyasetin Çirkin Yüzü Sahnede

Kartal Belediyesinin yönetimi CHP’li bir başkana geçti diye kıyamet koptu sanki. Kartal’da belediye tarafından yapılmak istenen her hangi bir hamle, yatırım ne olursa olsun, önüne olmadık engeller çıkarılmaya başlandı. Yani Kartal’da yaşayan beş yüz bine yakın  insan bu muameleye tabii tutuluyor, adeta cezalandırılıyor. Ne olmuş oylar CHP ‘ye gitmiş diye. Lakin, Ak Partiye oy vermiş olan insanlar da bu kentte yaşıyor.

Kartal Belediyesi yaz festivali programı çerçevesinde Kartal meydanını kullanmak üzere hazırlık yapıyor, Büyükşehir Belediyesi  “hayır olamaz” diyor. Bir buçuk ay gecikmeli olarak onay verdi, Temmuz’da başlayacak olan festival 15 Ağustos’ta başladı. Bu bir örnek. Daha Fen işlerinde olsun, Park Bahçeler Müdürlüğünde olsun, İmar da olsun bir çok konuda engellemeler yapılmaya çalışılıyor.

Kartalspor Kulübü Ayrı Bir Handikap!..

Önceki yönetimin bırakmış olduğu 21 milyon liralık borç, yeni yönetimin kucağına oturdu. Tamam Kartal’da bizim, Kartalspor’da bizim, ama en azından vergi borcu beş senedir de vardı hiç de ödenmemiş bugüne kadar. Ne oldu da hemen yeni yönetim kurulu üyelerine yurt dışına çıkış yasağı konuldu ve tahsilat hızlandı. Önceki kulüp başkanı resmen kulübü borç batağına sokmuş olduğu ifade ediliyor. Ama ona gösterilen müsamaha yeni seçilen yönetime üç gün bile gösterilemedi. Kongre sonrası üçüncü gün tebligatlar ulaştı. Bu insanlar ne yapmak için ordalar, kulübü toparlamak için, Kartal düşmanı mı bu insanlar. Hayır Kartal’da yaşayan çok da dürüst insanlar. Kartal halkı olarak beklerdik ki bu enkazı kaldırmaya çalışanlara hükümet kolaylıkları ne varsa gösterilsin. Ama tam aksi durum söz konusu.

Eyy Ak Parti Hükümeti, Eyy sayın Kadir Topbaş, Kartal’da beş yüz bin insan yaşıyor. Ve bunlarda sadece CHP’ye oy vermiş değiller.

Yani bu ilçede yapılan iyi işleri de yanlış işleri de halka en ayrıntılarıyla biz gazeteciler olarak anlatmaktayız, anlatacağız.

Zira yaşadığımız kentin her sorununa duyarlı olmak zorundayız.

Yapılan güzel yatırımları da yazacağız, yatırım yapanların önünü tıkayanları da yazacağız.

Bir yatırımın önüne engel olmak Kartal halkına yapılacak saygısızlık anlamına gelir.

Başkan Öz, 56 Milyon Tl borç ile devraldığı belediyenin, dört ayda 17 milyon Tl kısmını ödediklerini açıkladı, bu durum sevindirici bir şey.  Yatırımlarını son dakikada açıklayacağını açıkça ifade ediyor. Zira yatırım olgunlaşmadan kamuoyuna açıklarsam önüne engel konulmasından çekiniyorum diyor sayın Altınok Öz Başkan.

Kartal’ın  DONKİŞOT ‘ları

Kartal yoğun gündemi olan bir kent değil aslında. Dolayısıyla en küçük bir atraksiyon da hemen herkes, kendine bir düşman cephesi açmak için çaba sarfediyor. Geçtiğimiz günlerde Kartal Kent Konseyi Başkanlığı ile ilgili ulusal basında yer alan bir haberden dolayı adeta fırtınalar koparıldı. Siyasette tecrübeli olmayan siyasiler haberi yapan kişiye değilde, Kartal’dan o habere malzeme katkısı kim sağladığının üzerine yoğunlaştılar. Yerel gazeteciler dahil herkes bir anda dedektifliğe soyundu. Acaba haberi kim servis yaptı. Yerel gazeteciler kendi arasında casus avına çıktı, kimi suçluluk psikolojisi ile senaryolar yazıyor, ben yapmadım diyor birilerine hesap soruyor. Adeta Donkişot rolüne kendini kaptırıp Yeldeğirmenleri arıyorlar ki düşman ilan etsinler.

Oysa haberi yapan kişi de belli,  haberin yapıldığı gazetede belli, suçlu aranıyorsa suçlu Takvim Gazetesindeki habere adını yazarak yayınlayan kişidir. Hiç kimse yerel basını baskı altına almayı aklından bile geçirmesin, böyle bir düşünceyle hareket edenler işin başından yenilgiyle tanışmış olur.

Üstelik yerel basın yaşadığı kente katma değer kazandırma sorumluluğunu her zaman omuzlarında taşıyor, tüm gazeteci arkadaşların da öyle olduğunu düşünüyorum.

📆 15 Ağustos 2009 Cumartesi 18:03   ·   💬 4 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Adaletin Bu mu, Adalet ve Kalkınma Partisi ?” için 4 cevap

 1. huseyın guler dedi ki:

  Sayın Gülerci dediğiniz gibi ”adalet ve demokrasi ” kelimelerini ağızlarına alanlaro kadar güzel takiye yapabiliyor vede bunu o kadar sokak dedikodusunu öylesine kendilerine göre işliyorlar ki sanki dünya onların değerleri üzerine kurulmuş.Seçim kazanıldıktan sonra belediyede ki başörtülü çalışanların durumlarından tutunda bilerek sahilde toplanılmayan çöpler ve ilaçlamalar fısıltı gazetelrinin kaptanlığında” puslu ve kirli sulara” sürüklenmeye çalışıldı ama Altınok beyin sağ duyusu ve kamudan gelme deneyimi bunları kendi denizlerinde adeta batırdı.Evet dedikya herşey bunlara mübah yıllarca Belediyeyi kendi babalarının şirketi gibi görüp parti teşkilatı ve yandaş işverenlere akıttıkları paranın haddi hesabı yoktu ,belediyeye hizmet alımı olarak işverdikleri şirketler hep parti tabanından gelen ve ilçe tarafından belirlenen isimlerle doldurulu aralarına bir sol görüşlü ve alevi kökenli bir çalışanda görmeniz mümkün değildi çünkü zaten onlar hep ”kominist ve dinsiz ” olarak bellenmiş mümkün mü onlardan birisini işe almak !!!.Yıllarca bu kurumda çalışan millet,bayrak vatan sevdasına sahip çalışanlar bir kenara atılıp işin gerektiği liyakat ve kariyere sahip olmayan partililer alınıp kısa zamanda müdür ve başkan yardımcısı yapıldı .Belediye yönetimi değiştikten sonra başka belediyelere geçen bu şahıslar hiç bir şekilde amir kanun gereğince sınava girmeyip yasanın hokkabazlıkları özel kalem müdürlüğü üzerinden başkan yardımcısı ve müdür olarak atanan şahıslar,tabi siz bu şahısları görevden alınca ”vay siz ayrım yapıyorsunuz muktesep hakkı olanın hakkını yiyorsunuz ” sormak gerekmez mi rafah,saadet ve akp dönemlerinde hangi müdür değil 5 ay 1 hafta yerinde oturttuldu ..hangi sol görüşlü başkan yardımcısı ve müdür yada çalışan işe aldı?….kanalizasyonda ,süpürgde ,temizlikte ,asfalt dökümünde hangi parililerini çalıştırdılar …? burada çalıştırılan personel alevi ve sol görüşlü personel değil miydi ..?dedik ya bu işler ,işlerine geldiği gibi adalet ve demokrasi kavramaları hatırlanıyor …..

 2. beyza dedi ki:

  adaletten söz eden chp mı beledıye alalı ne yapıyorlar sadece kendı örgütlerını işe alıyorlar.kaç kişi işten çıkardıklarını ve daha kaç kişiyi atacaklarını söylesinler.devlet hastanesinden kaç kişi belediyeye geçmiş bilgi versinler.hep iyimiş gibi gözüken belediye başkanı bana burada yokken işten çıkarmaları çok ilğinç degilmiacaba .galiba çok çalışmaktan tatılden gelemiyor.şimdili asılan bır pankartları var kartal özüne dönüyor .gerçekten meydanlarda yapılanlar özlerini gösteriyor bunların.

 3. kartalspor genç taraftarlar derneği yönetim kurulu dedi ki:

  kartalspor genç taraftarlar derneği olarak yaptığınız haberin sadece kartalsporla olan kısmına değinmek istiyoruz. kartalsporun bu güne kadar nasıl yönetildiğini hüseyin kurt un tek başına saltanatlık sürerek kulübü nasıl borç batağına sürüklediğini ve bu işler yapılırken belediye ve yönetim kurulundaki insanların görmezden gelmesini bilmekteyiz . açık oto pazarından yapılanların, stad içindeki reklam panolarından alınan ücretlerin,iddaa ve canlı yayından gelen gelirleri nasıl uçurduklarını ve daha bunun gibi bilmediğimiz onlarca yüzlerce yolsuzluğun ve kartalsporun içinde bulunduğu borç batağının bilincindeyiz.geçenlerde takvim gazetesinde feray öz hanımefendi hakkında kartalsporda 10 milyonluk bütçeyi yönetecek diye şuursuzca yapılan haberide esefle kınıyoruz haberi yapan ahlaksız kişilerin kartalsporun 21 milyon tl borçlu olduğunu görmezden gelmesi ve bugüne kadar yapılan yolsuzlukları haykırmamıza rağmen gazete sayfalarında yer vermemeleri haberin taraflı yapıldığının belgesidir , takvim gazetesinin yapmış olduğu bu haber sadece feray hanıma değil kartala , kartalspora ve kartalsporun büyük taraftarına yapmış olduğu bir saygısızlıktır.saygılarımızla … ufuk çelik

 4. oflu dedi ki:

  hangi partide değişiği oldu ama gelen gideni aratır ama bakırköy belediyesinin de büyük şehir e ettiklerini unutmadık bu arada kadıköy evlendirme salonunun park ücreti hiç halkçı değil üstelik arsası büyük şehire ait

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknik Yapı 44. Yıl

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL
YENİ SAYI
Yeni sayı 125

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Trabzonspor 8 4 3 1 17 10 +7 15 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması
2 Alanyaspor 7 4 2 1 13 8 +5 14 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Başakşehir 8 4 2 2 14 10 +4 14 2020-21 UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme turu
4 Galatasaray 8 3 4 1 9 8 +1 13 2020-21 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu
5 Sivasspor 8 3 3 2 14 10 +4 12
6 Konyaspor 7 3 3 1 10 6 +4 12
7 Fenerbahçe 7 3 2 2 11 7 +4 11
8 Gaziantep 8 3 2 3 13 17 -4 11
9 Antalyaspor 8 3 2 3 9 15 -6 11
10 Yeni Malatyaspor 7 3 1 3 16 10 +6 10
11 Göztepe 8 2 3 3 7 7 0 9
12 Beşiktaş 8 2 3 3 10 12 -2 9
13 MKE Ankaragücü 8 2 3 3 6 11 -5 9
14 Denizlispor 7 2 2 3 6 8 -2 8
15 Çaykur Rizespor 7 2 2 3 6 11 -5 8
16 Kasımpaşa 7 2 1 4 7 11 -4 7 2020-21 1.Lig
17 Gençlerbirliği 8 1 3 4 12 12 0 6
18 Kayserispor 7 0 3 4 7 14 -7 3

BAĞLANTILAR