MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Yazarlar » Öğretmen Evine Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz
M. Hanifi Bostan
Öğretmen Evine Yapılan Saldırıyı Şiddetle Kınıyoruz


Şırnak’ın İdil ilçesinde, Abdullah Öcalan’ın avukatlarıyla görüşememesini bahane ederek gösteri yapan yüzleri maskeli bir grup, Öğretmenevi binasına Molotof kokteylleri ve taşlarla saldırdı. Saldırı sırasında binada bulunan 50 kadar öğretmen, büyük panik yaşadı.

 

Göstericilerden bazıları ellerindeki molotofları öğretmenevine doğru fırlatırken, “Gelmeyin buralara. Terk edin gidin. Burada sizi istemiyoruz. Sizi yakarız” diye bağırdı. Göstericiler polis tarafından güçlükle dağıtıldı.

 

Yeni eğitim öğretim yılının başlaması ile birlikte eğitim çalışanlarının hedef alınması bizi ciddi bir şekilde endişelendirmektedir. Temennimiz, Hükümet tarafından biran önce bölgede görev yapan eğitim çalışanlarının can güvenliğinin sağlanmasıdır.

 

Bilindiği üzere bu bölgelerde okullarımıza yönelik saldırılar da meydana gelmişti. Bunu kamu görevlilerinin kaçırılması takip etmişti. Bu tür olayların organize olarak bir merkezden yönetildiği ve eğitim öğretim faaliyetlerini tehdit etmeye yönelik olduğu açıktır.

 

Bütün bu sebeplerle bu bölgelerde görev yapan eğitim çalışanlarının güven içerisinde görevlerini yapmalarının sağlanması hayati öneme sahiptir. Ülkeyi yönetenler terör örgütünün tehdidine maruz kalan, kamu görevini yapan, başta öğretmenler olmak üzere, tüm kamu çalışanlarının can güvenliğini sağlamakla sorumludur. Bu tür olaylara karışanlar devletten gerekli cevabı almalıdır.

 

Türk Eğitim Sen ve Türkiye Kamu Sen olarak, Şırnak’ın İdil İlçesinde Öğretmen Evine yapılan saldırıyı şiddetle kınıyor ve bu tür olayların son olmasını diliyoruz.

 

 

 

 Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim-Sen İstanbul İl Başkanı

 

Etiketler: , ,
📆 14 Eylül 2011 Çarşamba 10:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR