MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Politika, Yazarlar » Başkan Öz’den, şok itiraf!
Kenan GÜLERCİ
Başkan Öz’den, şok itiraf!


Başkan Öz, katıldığı bir TV programında müdürlükler arası işbirliğinde sıkıntı yaşadığını dile getirdi!

Her müdür koltuğu ayrı bir imparatorluk gibi! Şeklinde serzenişte bulundu.

 

27 Haziran akşamı bir televizyon programına hizmetlerini anlatmak üzere canlı yayın konuğu olan Kartal Belediye Başkanı Öz’ü merakla izledik. Merakla diyorum, çünkü Kartal belediyesi adına Kartal’a ne hizmetler yapmış kendi ağzından dinleyecektik. Zira Kartal yerel medyasıyla kopuk bir ilişki içerisinde olduğu için şimdi dışa açıldı. Bakalım bu açılım Kartal’da etkisini ne kadar nasıl bir şekilde gösterecek.Bizlerde takip ederek abartısız halkı bilgilendireceğiz.

 

 

Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz, katıldığı bir televizyon programında Kartal’da belediye hizmetlerini anlatmaya çalıştı.

 

Gazeteci Ali Tarakçı’nın Karadeniz TV’de hazırlayıp sunduğu Belediye’m programına konuk olan Başkan Öz’ün hizmetlerini sunmak için çıktığı programda kendisine yöneltilen sorulara cevap vermekte zorlanırken belediye yönetiminde yaşanan sıkıntıları itiraf etti.

 

Moderatörün sorularına cevap vermekte zorlandı.

 

Hizmet adına projelerim diye halkın karşısına geçipte anlatmaya çalıştığı konulara programı yöneten Ali Tarakçı dahi “Bu hizmetlerin sosyal demokratlıkla bağdaşır bir yanı varmıdır? “ diyerek hayretler içinde kalması dikkat çekti..

Tarakçı, Lüks malikane şeklinde yapılan Başkanlık özel konutu, sosyal demokrat anlayışın neresine yakışır? diyerek şaşkınlığını dile getirirken, İstanbul’un 39 ilçesindeki belediye başkanları özel başkanlık konutunda mı oturuyor, normal bir dairede oturamazlar mı? Yani siz normal bir dairede oturamaz mısınız? Demesi üzerine, Başkan Öz’de, “ Ben belediye başkanı olarak aldığım maaşımın 2000 – 2500 Tl sini ev kirasına verirsem geçinmem sıkıntılı olur. Hemde o konutu 3 ay gibi kısa bir sürede çelik konstrüksiyon şeklinde yaptırdık” diyerek kendince makul bir açıklama yapmış oldu.

 

Sosyal demokratlar lüksten taviz vermez mi?

Belediye Başkanı normal bir dairede oturamaz mı sayın başkan. Mesela Arif Dağlar, Mehmet Sekmen ve bir çok belediye başkanları yıllarca normal dairede otururken, sizler sosyal demokratlar olarak belli lüks çizgiden taviz vermez misiniz?

 

Halk diliyle objektif bir program sunan arkadaşımız Ali Tarakçı’yı programını başarıyla yapmasından dolayı tebrik etmek gerekir.

 

Başkan Öz ise gelen sorulardan dolayı zor dakikalar geçirdi.

Gelen sorulara ve program sunucusunun yönelttiği doğrudan sorulara cevap vermekte zorlanan Başkan Öz, fena halde terledi.

Programda yer alan konuşmaların en dikkat çekici itirafı ise, belediyenin iyi yönetilemediği konusu oldu.

 

Öz, Her müdürlük koltuğu ayrı bir imparatorluk gibi!

 

Düşünebiliyor musunuz sayın Kartal halkı, 3,5 senedir belediyeyi yöneten bir başkan bugün televizyona çıkıp benim belediyemde görev yapan müdürlükler arasında işbirliği sorunu yaşanıyor diyebiliyor.

 

Başkan Öz, “Belediyelerde müdürlüklerin işbirliği en sıkıntılı konudur…

Moderatör Tarakçı, başkanın müdürleri hakkındaki  şikayetine şaşkın bir şekilde “Belediyeyi siz yönetiyorsunuz böyle bir şey nasıl olur sayın başkan” diyerek hayret etmesi çok ilginç oldu.

 

Evet, Kartal Belediyesi geçen üç buçuk senede şeffaf belediyecilik adına yapacağı çalışmaları müdürlerinin uyumsuzluğundan dolayı henüz gerçekleştirememiş. Acelemiz de yok zaten seçimlere 1,5 sene daha var.

 

Kartal Belediye Başkanı Öz konuşmasında, “ –Şeffaf belediyecilik adına tüm gelir gider kalemlerini halka duyurarak belediyenin web sitesinden yayınlamak istiyoruz.  Şeffaf belediye olarak internetten geliri de gideri de halkımız takip etsin. İhaleleri de Gelir gider kalemlerinin de yayınlanması için çalışmalarımız sürdürülüyor, bilgi işlem müdürlüğümüz alt yapı çalışmalarını yapıyor bu çalışmalar henüz henüz tamamlanamadı.

 

Müdürlükler arası işbirliği gerekiyor.

Belediye içinde birim müdürlükleri koordinasyonunda aksamalar yaşanıyor, her bir müdür koltuğu adeta ayrı bir imparatorluk gibi, Belediyelerde müdürlüklerin işbirliği en sıkıntılı konudur. Her müdürlük koltuğu ayrı bir imparatorluk gibi” şeklinde hayretler uyandıracak ifadelerde bulundu.

 

 

Halktan gelen soru ve tepkiler!

Program akışı içerisinde gelen çarpıcı soruları da sansürsüz yayınlayan Tarakçı’da aldığı cevaplara hayret ettiği gözlendi.

 

İşte o sorulardan bazıları;

Personel maaşlarını ödeyemeyen bir belediye taş heykellere putlara neden para harcar?

 

-Personel maaşları ödenemezken heykel sempozyumu adı altında taş heykellere önemli ölçüde Kartal halkının paralarının harcanması, ne anlama geliyor? Sorusuna “ Heykel çalışmasının sanatsal bir değer gözüyle bakılması gerektiğini personel maaşlarının da temin edilecek ekonomik kaynaklar sağlandıkça ödeme yapılacağını ifade etti.

 

-Kartal merkezi meyhanelerden geçilmez oldu, yaptığınız iyi hizmetler bunlar mı? Sorusuna sadece Hamam sokakta içkili işyeri ruhsatları verildi, dedi.

 

-Soğanlık YKYM ne zaman hizmete açılacak?  Önceki başkan Arif Dağlar döneminde inşaatı önemli ölçüde tamamlanmış hizmete açılmak üzereyken, 3,5 senedir hala hizmete açılamamasının sebebi nedir? Sorusuna da Soğanlık YKYM temelinde bir miktar su çıktı, birde buraya kreş açacağız, dedi.

 

-Nevşehir oteli tartışma konusu, Kartal Belediyesi Nevşehir’de neden otel alır? Kartal’a ne gibi bir fayda sağlanmıştır? Şeklinde eleştiriler oldu. Nevşehir konusundaki açıklaması ise Başkan Öz’ün yine her zamanki gibi Kapadokya’nın, Hacı Bektaşi Velilerin turizm değerlerini anlatarak konu geçiştirildi. Kartal’a bugüne kadar ne gibi bir faydasının olduğunu izah edemedi.

 

-Ada plajından, denize giren halk memnun fakat, Kartal Belediye bütçesine maliyetleri açısından sorunlu olduğunu herkes biliyor…

 

Bir tek iddialı olduğu konu var oda Yıl Boyu Sünneti konusu.

 

 

Özetle programda anlatmaya çalıştığı hizmetleri toplamı * Kartal Yaşlı Bakım ve Huzurevi, önceki yönetimden devralındığı şekliyle muhafaza edilmektedir. Olduğu gibi duruyor. Depremzedelere valilik tarafından tahsis edildiğini sanki Kartal Belediyesi tahsis etmiş gibi açıklanmış.

* Kartallı Kazım Meydanı ve heykeli,

* Etüt merkezi inşaatı,

* Organik Pazar çadırı,

* Satranç turnuvası,

* Taş Heykel Sempozyumu ve yapılan heykeller” den öteye geçmedi.

Kenan Gülerci yazdı…

Galeri
📆 28 Haziran 2012 Perşembe 20:52   ·   💬 19 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Başkan Öz’den, şok itiraf!” için 19 cevap

 1. ERDAL TARAKCI dedi ki:

  Kenan Bey anladığım kadarı ile bir dahaki dönem AKP’den ya belediye başkanlığına ya da m illetvekilliğine aday olacak.Belediye Başkanı ile bir alıp veremediği var herhalde.Son 15 yılda yapılanları gördük.Kenan Bey o dönem galiba Kartal’da yaşamıyorduBu belediye geçmiş 3 dönemin belediyesinden de daha başarılı..Lütfen gazetecilik yapın Kenan Bey ya da siyasete girin ve siyaset yapın.İnsanların kafasını boşuna sulandırmayın lütfen.

 2. cemal yeşilbaş dedi ki:

  ne başarısı var anlamadım ben? heykel yapmakla,festival yapmakla hizmet olmuyor.chp bir daha belediyeyi asla ve asla kazanamayacak.altınok öz dürüsttür ama yanındakiler onuda kendilerine benzetti.kim olduklarını çok ama çok iyi biliyosunuz.kafeler açan,inşaatlar yapan vs vs..mezhepsel ayrım yaparak belediyeye aldığınız elemanlar..az kaldı 1.5 sene sonra göreceğiz..

 3. BATUHAN dedi ki:

  Sayın Kenan Gulerci baskanla ne alıp veremedigin var bilemiyorum …Fakat baskanın hicmi dogrusu yok…Yanlıs anlamayın baskana oy vermedim. Ancak eski baskanlarla arasında pek fark goremiyorum…

 4. ERDAL TARAKCI dedi ki:

  Sayın Cemal Yeşilbaş,bakıyorum dişlerinizi bileylemiş 1.5 yıl sonrasını bekliyorsunuz.Siz zaten yazdıklarınızla kimin mezhepsel ayrım yaptığını gayet güzel ortaya koymuşsunuz.Altıok Öz’den önceki 15 yılın muhasebesini hiç yaptınız mı bilmiyorum.Ama parti militanı olarak görevinizi gayet iyi yerine getiriyorsunuz.Sizi tebrik ederim.Bugün 2 Temmuz.Mezhepsel ayrım derken bugün 2 Temmuz. İnsan yakan zihniyeti unutmayın.

 5. derya dedi ki:

  HERŞEYİN SORUMLUSU ALTINOK ÖZDÜR BİR CHP Lİ OLARAK YEREL SEÇİMLERDE ASLA CHP YE OY VERMEYECEĞİME AND İÇERİM …KARTALDA BİR TEK ARİF DAĞLAR GÖREVİNİ İYİ YAPAMAMIŞTIR 2 Sİ ALTINOK ÖZ KİMSE KİMSEYİ KANDIRMASIN ….EYYY CEMAL YEŞİLBAŞ MEZHEPSEL AYIRIM MI DEDİN SANA GÜLÜYORUM ŞU ANDA İSTER ALEVİ OLSUN İSTER SÜNNİ İSTER LAZ İSTER ÇERKEZ HERKES AYNI ŞARTLARDA BELEDİYEDE ÇALIŞIYO ……mezhepsel ayrım yaparak belediyeye aldığınız elemanlar..az kaldı 1.5 sene sonra göreceğiz.. BU YAZINDA KENDİNİNDE NE KADAR AYRIMCI OLDUĞUNU VE DÜŞÜNDÜĞÜNÜ GÖRDÜK..BEN OLAYLARA OBLEKTİF BAKIYORUM KENDİ BAŞKANIMI BİLE ELEŞTİREBİLİYORUM ŞU AT GÖZLÜĞÜNÜZÜ Bİ ÇIKARTIN ARTIK…..EVET BENDE İLK ÖNCE ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINI ÖDEMEYEN BİR BELEDİYE BENİM GÖZÜMDE SIFIR ….BAŞKAN ÖZÜN HEDEFİ BELLİ DİR CHP Yİ KARTALDA SİLMEK ..O KADAR

 6. derya dedi ki:

  İŞİN ÖZÜ CHP Lİ BELEDİYE + CHP Lİ OLMAYAN HATTA UZAKTAN YAKINDAN İLGİSİ OLMAYAN BİR BAŞKAN = SONUÇ TABİKİ HÜSRAN

 7. derya dedi ki:

  ÇALIŞANLARIN MAAŞLARINI VERMEYECEKSİN SONRA FESTİVALE DAVET EDECEKSİN ADAMLAR AÇ SUSUZ FATURALARINI ÖDEMEYENLER KİRALARINI GECİKTİRENLER KREDİLERİNİ ÖDEYEMEYİP HACİZLİK OLANLAR BU ADAMIN HİÇMİ İÇİNİ SIZLATMIYO ….Bİ SENEDE FESTİVAL YAPMAYI VER SÖZDE MİLLİYETÇİSİN YA ..ŞEHİDİMİZ VAR MADEM Kİ BELEDİYENİNDE MADDİ SIKINTILARI ,VAR O ZAMAN BU SENEDE YAPMAYIVERSEYDİN FESTİVALİ ..HATTA AFİŞLERLE NEDİNİNDE YAZSAYDIN MİLLETE OKUSAYDI O ZAMAN BUI MİLLET KÖKENİNE BAKMADAN SIRTINDA TAŞIRDI …

 8. derya dedi ki:

  ÇALIŞANLARIN PARALARINI VERMEDİĞİN GİBİ BİRDE PSİKOLOJİK BASKI YAPIYOSUN BENCE SEN AKP YE ZEMİN HAZIRLIYOSUN BU MİLLET MAL DEĞİL..

 9. derya dedi ki:

  HER MÜDÜR GİTTİ Bİ MÜDÜR KALDI O DA SENİN …. IN KERİZ DEĞİLİZ BİZ ADAMLARA SÖYLEMEDEN GÖREVDEN ALDIN GAZETELERDEN ÖĞRENDİLER GÖREVDEN ALINDIKLARINI..

 10. derya dedi ki:

  SEN İLK ÖNCE KIZININ ARKADAŞARINI NASIL İŞE ALDIN ONU SÖYLE..

 11. erzincanlı dedi ki:

  Sayın Cemal Yeşilbaş mezhepsel ayrım diyosunuz ama kusura bakmayın öyle bişey kesinlikle yok.istersen iyice araştır öyle konuş.Ayrım olsa Sayın Altınok başkanın yanında hala Akp den kalma şöförler var.Destek Hizmetleri müdürünün şöförü sağcı biri.Müdürlerin çoğu Chp li değil.Asıl ayrımı Chp lilere yapıyorlar.Şuan Akp li çalışanlar Chp li çalışanladan daha rahat.Ayrıca burdan Derya Hanımı tebrik ediyorum yazdıklarının hepsine katılıyorum.Burda Müdürler ne yazıkki Bşk.Yrd.larından daha çok söz hakkına sahipler.Özellikle hele bitanesi varki.Altınok bşk.dan daha çok söze sahip.Chp bu kadroyla devam ederse 15 sene değil ömrü billa bidaha kazanamaz.Bir Chp li olarak üzülüyoum.

 12. sevda gül dedi ki:

  kartal belediyesi çalışanları acaba kaçtanesi festivale gidebiliyor kartal halkı festivallere giderken eğlenirken acaba ya bu belediye in işçisi çocuğuna ekmek götüremiyo belediye maaaş vermiyo bizde gelip burda eğleniyoz diyormu acaba

 13. halil güney dedi ki:

  bu yorumu bu haberi kim yazdıysa allah ondan razı olsun aynen belediye de çalışıyorum bende maalesef bunlar doğru bakın bugün 3 temmuz hala ses yok kıramı ödeyememişim 2 çocuğum var şuan itibarı ile mutfak ihtiyaçlarımı karşılayamıyorum faturaların ödeme tarihleri geçti allah aşkına gerçekten şimdi belediye heykel yaptırsa festival yaptırsa kartal meydanında eglence yapsa ne olur yapmasa ne olur belediye çalışanlarının bu durumunu acaba kartal halkı bilseydi bu festivallere bu heykellere ne derdi acaba kartalın kaynakları kartallıya diyorlar belediye aldığı vergileri gelirleri kartallıya değil sanatçıya heykeltraşa festival organizsyoncusuna harcıyor .kartallıya personeline maaş veremiyor bu mu şimdi halkçılık bumu halkın onayladığı projeler eminmki kartal halkı bunları bilseydi hiç birine onay vermezdi.

 14. sevda yeşil dedi ki:

  yazık kartallıya yazık evet kartal belediyesindeki işçilere ve kartal halkına yazık oldu. chp 15 sene beklediği zafere ulaşmıştı çok şey bekliyorduk chp den ama biz oy verenleri yanılttı kartal 5 yıl kaybetti açıkca bir chp li olarak şunu söylüyorum ki eğer bu kartalda yaşanan gerek festival gerek heykel gerekse belediye işçilerinin ödenmeyen maaşlarını göreceğimize bu belediyeyi kazanmasaydık daha iyi olurdu chp li olarak ben kartallılardan özür dilerim özür dilerim kartallı hemşerim chp ye oy verdim ama bekleneni vermemedi özür dilerim kartallı chp dürüst olmadı özür dilerim kartallı kartalın 5 senesine mani olduğum için özür dilerim belediye personeli arkadaşlarım sizlerden çok özür dilerimsizlere bunları yaşattuğım için çünki chp ye oy verdim.

 15. ibrahim dedi ki:

  yapılan yorumları tek tek okuyamadım ama bugün 10.07.2012 ve halen maaşlarımızı alamadık.yani 70 gün oldu ne maaşımızı ne yol paramızı ne yemek paramızı hiç birini alamadık.yazıklar olsun ki oy verdik başkan yaptık.o müdürleri göreve getirmekte görevden almakta sayın altınok’un elinde madem böyle saltanat ve vurdumduymazlık var bir zahmet harekete geç başkan personeline yaşattığın sıkıntı yetmezmiş gibi kartalA zulum etme.sayende 15 sene sonra kazandığımız kartalı akp zihniyetine geri teslim edicez ve ben bu yüzden utanıyor ve son gururumla partiden istifa edicem.bence sizde önce başkanlık koltuğundan sonrada partimizden istifa etmelisiniz.yakışmıyorsunuz ve hattinden fazla rezil ettiniz partimizi.

 16. cem dedi ki:

  sayın erdal tarakçı mezhepsel ayrım kelimem yanlış anlaşldı sanırım.sivas katliamında yanan canlar bizim canlarımızdır hiçbir şekilde onlara en ufak bir lafım olmaz olamazda desteklememde..benim dediğim farklı birşe.altınok öz kullanılıyor yanındakiler tarafından..ben duyduğumu değil gördüğümü sölüyorum hesap işlerine alınan elemanlardan bahsediyorum.alevi kardeşlerimin benim için yeri apayrı ben sadece ayrımcılığa karşıyım..

 17. ayşe karcı dedi ki:

  sayın başkan seni başkan yaptık kartal belediyesine ama keşke yapmasaydık 2013 de yapılacak erken yerel seçimlerde kartalı zaten birdaha chp kazanamayacak çünki sayende chp ye oy vermeyeceğim akp gibi olacaksınız kendi partilileriniz tarafından düşürüleceksiniz ama yazık oldu kartala 5 yıl kaybetti daha kendi personeline maaş veremeyen bir belediye kartala ne verecekki merajk ediyorum

 18. mustafa demir dedi ki:

  BAŞKAN ARTIK YOLUN SONUNA GELDİNİZ ŞİMDİDEN SİZE CHP YE GÜLE GÜLE DEMEK GEREKİRMİ BİLMEM AMA BİR CHP ÖRGÜTÜ ÜYESİ OLARAK KARTALDA ÖRGÜT İLE OLAN PROBLEMLERİNİZ YÜZÜNDEN KARTAL HALKINA İYİ HİZMET VERME YOLUNDAN SAPTINIZ KARTALI CHP Yİ VE KENDİNİZİ İSTANBULA REZİL ETTİNİZ PERSONELİNİZİ MAGDUR ETİNİZ GÜVENLİKÇİLERİNİZİN GÜVENİNİ SARSTINIZ 2.5 AYDIR MAAŞ ALAMAYAN GÜVENLİKÇİLERİNİZE KARTAL BELEDİYE BİNANIZI LOJMANINIZI BIRAKIYORSUNUZ AMA PARASINI VERMİYORSUNUZ YAZIKLAR OLSUN SİZE CHP YE BU ZMANA KADAR VERDİĞİM EMEKLER HARAM OLSUN KARTAL HALKINA ŞUNLARI SÖYLEMEK İSTİYORUM SEVGİLİ KARTAL HALKI SİZE YAŞATTIĞIMIZ BU SIKINTILI BELEDİYE SÜRECİNDEN DOLAYI VEREMEDİĞİMİZ HİZMETLERİN TEK SORUMLUSU ALTINOK ÖZÜ BAŞKAN YAPAN CHP VE CHP YE OY VERENLERDİR HEĞPİNİZDEN KENDİ ADIMA CHP YE OY VERDİĞİM İÇİN ÖZÜR DİLİYORUM .

 19. Ali coşkun dedi ki:

  Helal olsun ne diyeyim.ne aci degilmi bende chp liyim ve helal olun diyorum.baskanin .çevresindeki insanlarin tarafli davranislari ve egolarindan dolayi bu hale geldik.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DKA Eğitim
Teknik Yapı 44. Yıl

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL
YENİ SAYI
Yeni sayı 125

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Alanyaspor 4 4 0 0 11 4 +7 12 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması
2 Fenerbahçe 5 3 1 1 11 6 +5 10 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Denizlispor 5 2 2 1 5 2 +3 8 2020-21 UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme turu
4 Çaykur Rizespor 4 2 2 0 4 2 +2 8 2020-21 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu
5 Galatasaray 4 2 1 1 5 5 0 7
6 Gazişehir Gaziantep 4 2 1 1 8 9 -1 7
7 Yeni Malatyaspor 4 2 0 2 10 5 +5 6
8 Trabzonspor 4 1 3 0 6 5 +1 6
9 Konyaspor 5 1 3 1 4 4 0 6
10 Sivasspor 4 1 2 1 6 4 +2 5
11 Göztepe 5 1 2 2 1 4 -3 5
12 Antalyaspor 5 1 2 2 5 9 -4 5
13 MKE Ankaragücü 5 1 2 2 3 7 -4 5
14 Beşiktaş 4 1 1 2 6 7 -1 4
15 Kasımpaşa 5 1 1 3 5 7 -2 4
16 Başakşehir 4 1 1 2 4 7 -3 4 2020-21 1.Lig
17 Kayserispor 5 0 3 2 6 8 -2 3
18 Gençlerbirliği 4 0 1 3 4 9 -5 1

BAĞLANTILAR