MENÜ ☰
Ahmet Şimşek Koleji
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Spor, Yazarlar » Özgür Hocayı ayrılığa iten sebepler nelerdir?
Kenan GÜLERCİ
Özgür Hocayı ayrılığa iten sebepler nelerdir?


13 yıl Kartalspor’da görev yapmış bir teknik adam neden başka bir kulüple anlaştı?

 

Kartalspor Alt Yapıdan sorumlu Genel Koordinatör ve A2 takımının Teknik Direktörü olarak Türkiye Şampiyonluğu yaşayan bugün de, Göztepespor altyapı sorumlusu olarak İzmir’e yerleşen Özgür Zengin, bu süreçte neler yaşandığına açıklık getirdi.

25 senedir Kartal’da yaşayan, 13 senedir de Kartalspor Alt yapı genel koordinatörlüğü yapan başarılı ve mütevazi futbol adamı Özgür Zengin, çalıştırdığı Kartalspor A2 Takımını Türkiye Şampiyonu olduktan sonra ödüllendirildi mi? Cezalandırıldı mı?

Bu konuda Kartalspor Kulüp Yönetimi tarafından aşağıda yapılan açıklamaya göre Özgür Hocanın kendi isteği doğrultusunda Göztepe spor’la anlaştığı belirtilmektedir.

Kartalspor’dan Özgür Hocaya Teşekkür!

“Kartalspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu olarak, Özgür Zengin’e teşekkür ediyoruz.”

Kartalspor altyapısında 13 yıl görev alan, bu görev süresince her yaş kategorisinde çalışma fırsatı bulan ve en son 2011- 2012 sezonunda çalıştırdığı A2 takımımızla Türkiye şampiyonluğu kazanan değerli hocamız Özgür Zengin’e bundan sonraki futbol yaşantısında başarılar diliyoruz.

Kendisiyle çalışmaktan her zaman mutluluk duyduğumuz hocamızın talebi ve isteği doğrultusunda, kendisinin önünü açmak düşüncesiyle ve ideallerini göz önünde tutarak bu talebini istemeden de olsa kabul etmiş bulunmaktayız.

13 yıl gibi uzun bir süre görevini layığı ile gerçekleştiren, Kartalspor altyapı gruplarına şampiyonluklar yaşatan değerli hocamız Özgür Zengin’e hizmetlerinden ötürü teşekkür ediyoruz. Kartalspor Kulübü Derneği Yönetim Kurulu”

 

Tozkoparan, Özgür Hoca gelen teklifi değerlendirdi!

Kulüp Başkanı Hamza Tozkoparan’a sorduğumuzda ise “ Özgür ZenginHoca Göztepespor’dan gelen maddi açıdan güzel teklifi değerlendirmiştir ve Göztepespor’la sözleşme yapmıştır.

Tozkoparan, Özgür hocanın yükünü hafifletmek için idari koordinatör olarak görevlendirdik.

Ersin Hocayı altyapıya idari koordinatör olarak atadık. Özgür Zengin Teknik Koordinatör olarak devam etmesini düşündük. Bizler göreve yeni gelmişiz, böyle başarılı bir teknik adamdan ayrılmak istemeyiz herhalde. Fakat bu görevlendirme değişikliği yapılırken, kendisi de başka bir kulüp ile görüşme yapmış hatta daha iyi şartlarla anlaşmış olduğunu belirterek ayrılmak istediğini söyledi. Bizlerde başarılı hocamızın önünü açmak adına gerekli işlemleri yaptık. Bugün itibariyle de Göztepespor Kulübünde alt yapıdan sorumlu Teknik adam olarak göreve başladığını duyduk.

Özgür Hoca izinli ayrıldı. Döndüğü gün bu kapı kendisine açıktır. Kırgın ayrıldığını düşünmüyorum, kendisi Kartalspor’a çok emeği geçmiş bir arkadaştır” dedi.

 

Özgür Hoca açısından farklı değerlendirme var…   

Kartalspor’dan ayrılıp Göztepespor’la anlaşarak çalışmaya başlayan tecrübeli Hocanın yaşadığı süreç hakkında gelişmeleri yaptığımız araştırmalar neticesinde açıklığa kavuşması için kamuoyu ile paylaşmak sitedik.

Sözleşmelerin feshi istendi mi?

Aldığımız bilgiye göre, Kartalspor Kulübünde yeni yönetim işbaşına geldikten sonra, Kartalspor A2 takımının da Türkiye Şampiyonu olduğu döneme denk gelen tam bu süreçte Özgür Hoca yönetimden övgü dolu sözler beklerken altyapıya yeni bir koordinatör (Ersin Şolpan) atanarak ve kendilerinden de sözleşmelerini fesh ederek yeni sözleşme yapılması istenmiş.

Güya sözleşme süreleri çok uzun belirlenmiş yani beş yıllık sözleşme mi olur, ayrıca Sözleşmelerdeki yüzde on (10) luk zamları kaldırıyoruz onların üstünü çiziyoruz gibi ifadeler kullanıldığı belirtildi.

Altyapıyı İdari Koordinatör olarak Ersin Şolpan Hoca’ya bağladığını, Özgür Hoca’nın da, Ersin hocaya bağlı koordinatör olarak çalışacağı bildirilmiş.

Göztepe ile görüştükten sonra “Hocam gitme dediler…

Konu hakkında görüşüne başvurduğumuz Özgür Hoca’da, “Göztepe ile görüştüğümü öğrendikten sonra aradılar beni. Bizzat Hamza Tozkoparan Başkan, “Hocam gitme sözleşmeni uzatalım 3 yıllık yapalım 5 yıllık yapalım tekrar tek sorumlu sen ol” dedi.

Başkanım bu gelişmelerden sonra bana izin verin ben mutsuzum, bu saatten sonra kafam çok karışık müsaade edin belki orada  çok farklı şeyler olur, farklı bir yol izlerim. Allah bana yol gösterdi oraya gitmek istiyorum dedim kısmetim ordaymış dedim.

Altyapıya, Türkiye’ de olmayan e-takip sistemi kurduk…

Kartalspor altyapıya öyle bir sistem kuruldu ki Türkiye’ de olmayan e-takip sistemi kuruldu. İstediğin dakika düğmeye bastığında her şeyi kontrol edebileceğin bir sistem kuruldu.

Kurgulamasını sağlamış tek yer alt yapı, borcu olmayan tek yer alt yapı, futbolcuların mutlu olduğu tek yer alt yapı, ailelerin mutlu olduğu tek yer alt yapı.

Başkası bunu dışarıdan görüyor biz kendi içimizde bunu göremiyoruz, direk eleştiriyoruz. Yeni kulübüm diyor ki bana oradaki sistemi buraya kur, istediğin adamı alırsın tek sorumlu sensin diyor. Tanımadığım adam bunu söylüyor.

13 yıldır Kartalspor camiası bunun kıymetini anlamadı mı acaba!

Kartalspor’dan ağlayarak ayrıldım!

Kartalspor kulübünde biz hiçbir zaman ne kimseyi dolandırdık ne kimseye bir şey yaptık ne hak etmeyen bir oyuncuyu takıma aldık. Gerçekten çok büyük işler başardığımızı Göztepe’ye gidince anladım. Yani başarının zirvesinde sevinç yaşarken verdiğin emeklere karşılık istenmeyen gelişmelere şahit olmak üzücü oldu, Kartalspor’dan ağlayarak ayrıldım” dedi.

Analiz ,

Bu tablodan ortaya çıkan sonuç şudur ki, Kartalspor Özgür Zengin Hocayı elinden kaçırmıştır. Öte yandan Özgür Zengin Hocaya da sportif hayatında yeni bir sayfa açılmıştır. Hemde maddi yönden Kartalspor’da 1.750- TL gibi düşük bir ücret karşılığında Türkiye Şampiyonu bir takım ve Kartalspor A takımına da birçok yetenek kazandırırken şimdi daha iyi maddi imkanlarla Göztepespor’da bu çalışmalarına devam edecek.

Kartalspor açısından da yeni göreve gelen Hamza Tozkoparan yönetimi ilk mesajında altyapıya çok önem vereceklerini dile getirirken, yapılan iyi niyetli girişim neticesinde Altyapıya 13 yıl emek vermiş sayısız futbolcu yetiştirmiş olan bir tecrübeyi elinden kaçırmıştır.

Şöylede bir gerçek varki bu Kartalspor altyapısı bir kişinin işgücüyle yürümüyor. Bu iş bir ekip işidir. Fakat yerine göre bir adam da çok adamdır. Bir adam13 senedir hem 14 kişilik bir teknik ekiple çok koordineli çalışarak çocuklarımıza futbol eğitimi verirken aynı zamanda bu birimin web masterliğini yapabiliyorsa, yerine göre ihtiyaç duyulduğunda A Takımı çalıştırabiliyorsa böyle bir değere sahip olmak hak ettiği değeri de vermek gerekirdi. Bildiğimiz kadarıyla A2 takımı Türkiye Şampiyonu olduktan sonra sadece Kartal Belediye Başkanı tarafından Cumhuriyet Altını ile ödüllendirildiler.

Oysa ki bu yeni yönetim yani Hamza Tozkoparan yönetimi genç yetenekleri yani Şampiyonları ayrıca kutlamaları ve ödüllendirmeleri gerekirdi, en azından şık olurdu. Ümit ediyoruz ki altyapı eskisinden de başarılı çalışmalar yapar ve Kartalsporumuz için yeni yetenekler kazandırırlar. Takdir kamuoyunundur.

Kenan Gülerci

Galeri
📆 09 Temmuz 2012 Pazartesi 19:33   ·   💬 5 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Özgür Hocayı ayrılığa iten sebepler nelerdir?” için 5 cevap

 1. kartal sporlu dedi ki:

  kartal spor başta belediyedeki sorunlarını çözemediki özgür hocaya sahip çıksın biz böyle hocaları kolay yetiştirmiyoruz. kartalspora emeği geçmiş ve amacı kartalda genç futbolculkar yetiştişrmek . ama kartaldaki sepot yapı onu ayrılaga itti istedikleri projeleri yapması için paraya ihtiyaç var bunlar olmayınca özgür hoca bunları yapamadı. tasislerdeki sıkıntı belediye personelindeki ücret ödeyememe futbolculara paralarının verilmemesi hepsi bir sıkıtıydı eğer güzel projelere imza atmak istiyorsanız sıkıntıları aşmış olmanız gerek özgür hoca yapmak istediklerini kartal belediyesindeki bazı kişilerin çıkarlarını ön plana çıkardıkları için dayanamamıştır ve gitmiştir. özgür hoca gerek kartalsporda gerekse belediyedeki personellerin ücretlerinin ödenmediği için istediği projeleri hayata geçirememiştir. maddi sıkıntı içerisinde başarı yakalamanız zor geleceği parlak bir hoca olan özgür hocalar kartalda kolay kazanılmıyor ama sağolsaın beleiyemiz sayesinde kolayca kaçırdık kısaca kaybettik inşallah gittiği yerde mutlu olur istediklerini yapar ama inanıyormki bir gün kartala geri gelecektir. çünki kartalspor ve belediyede ki sıkıntıları yaşamak özgür hocanın haketmediği olaylardır. güle güle özgür hocam bizi unutma biz seni unutmayacağız. unutmaki asla yalnız yürümeyeceksin sana kapımız herzaman açıktır. seni üzenler gün gelir üzülecekler az kaldı özgür hoca herşey gönlünce olsun. kartal sporlu taraftarlar derneği üyeleri

 2. El Torro dedi ki:

  Ne belediyesi ne maaşı ne projesi yazıdan hiçbir şey anlamadım Özgür hocanın belediyeyle alakası ne. İşin özeti Özgür hocanın yetkilerinin kısaltılmak istenmesi ve mevcut var olan sözleşmesindeki sürenin 1 yıla indirilmek istenmesi ve sözleşmedeki senelik yüzde on zam artşının iptal edilmesi .Tüm bunların istenmesi Özgür hocaya aslında mesajdı artık burda biz varız bizim borumuz öter dikkatli ol bu mesajı alan Özgür Zenginde gelen teklifi değerlendirdi ve beş kuruş almadan gitti. Bazı sözüm ona eski kurt hocalar gibi tazminat işlerine falan da girmedi. Sen Belediye sporla karıştırdın herhalde

 3. kartal spor taraftar dedi ki:

  özgür hoca evet istediklerini yapamadı projeleri vardı kartal spordaki sıkıntılar belediyedeki olumsuzluklar maddiyat ödenmeyen ücretler aslında hepsi bir biri içinde biriken sorunlardı sonuçta ne olursa olsun bir özgür hoca kaybedildi özgür hocalar kartalda kolay kazanılmıyor göztepe inş. değerini bilir biz bilemedik

 4. mustafa demir dedi ki:

  ÖZGÜR HOCAYI KARTAL SPORDAN GİTMESİNE NEDEN OLAN OLAYI AÇIKLIYORUM :
  ÖZGÜR HOCA NIN PROJELERİ Nİ KARTAL SPORUN BÜTÇESİ KALDIRAMADI ÖZGÜR HOCA BELEDİYE BAŞKANIN VE KARTAL SPOR YÖNETİMİNİN SAMİMİYETİNE GÜVENEMEDİ ÖZGÜR HOCA TARAFTARIYLA GENÇLERİYLE ÖĞRENCİLERİYLE PERSONELİYLE BÜTÜNLEŞTİ AMA GEREK KARTAL SPORDA GEREKSE ÖĞRENCİLERİNDE GEREKSE PERSONELİNDE Kİ SIKINTILARI GÖRMEYE DAHA FAZLA DAYANAMADI KARTAL SPOR VE KARTAL BELEDİYESİNİN ÇÖKÜŞÜNÜ İZLEMEK YILLARCA KARTAL SPORA HİZMET ETMİŞ BİR HOCA BİR SPOR ADAMI OLARAK ZOR GELİYORDU VE BUNLARI GÖRMEK İSTEMEDİ ÇÜNKİ KARTAL SPORA YAKIŞMAYAN BİR YÖNETİM KARTAL BELEDİYESİNE YAKIŞMAYAN BİR YÖNETİM SERGİLEYENLER KARTALIN İMAJINI ZEDELEDİ ÖZGÜR HOCAM ALLLAH YOLUNU AÇIK ETSİN BİZ KARTALIDA SENİDE SEVİYORUZ AMA KARTALI BU HALE GETİREN BECERİKSİZ YÖNETİMİ SEVMİYORUZ

 5. Nihat ESTÜRK dedi ki:

  İNŞALLAH YANILIRIM AMA BEN BURDA ERSİN ŞOLPANIN BİR PARMAĞI OLDUĞUNU DÜŞÜNÜYORUM..VE HAMZA TOZKOPARAN BAŞKANIN ERSİNİN YETKİLERİNİ KISALTMASINI İSTİYORUM.ÇOK UZAK DEĞİL DAHA BİR KAÇ SENE ÖNCE ERSİN ŞOLPAN EYÜPSPORUN BAŞINA GİTTİĞİNDE KARTALSPORUMUZUN FUTBOLCULARINI BONSERVİS ÖDEMEKSİZİN EYÜPSPORA GÖTÜRMEMİŞMİYDİ HÜSEYİN KURT BAŞKAN ZAMANINDA BEN KARTALA HOCA OLARAK DEĞİL BAŞKAN OLARAK GELİRİM DEMEMİŞMİYDİ SONRA NE OLDUDA ALTINOK ÖZ ONU TEKRAR TAKIMIN BAŞINA GETİRDİ.ERSİN TOP OYNADIĞI ZAMANLARDA BENİM BİR KAÇ KAHRAMAN TOPÇUMDAN BİRİYDİ AMA ÖYLE OLMADIĞINI GEÇTE OLSA ANLADIM..İNŞALLAH KARTALSPOR TRİBÜNLERİNDEN ÇIKAN ŞU ANKİ ASBAŞKAN KARDEŞİM KARTALSPOR AŞIĞI MUSTAFA ÖDÜBEK KARDEŞİMDE YANILMAZ DÜŞÜNCELERİNDE..KARTALSPORUMUZU KÖTÜ GÜNLER BEKLİYOR.İNŞALLAH BEN YANILIRIMDA KARTALSPORUMUZ ZARAR GÖRMEZ SEVGİLİ HAMZA ABİM BAŞARILI OLUR..SEVGİLER SAYGILAR.BAYRAMPAŞA DAN ÇAVUŞOĞLULU Nihat ESTÜRK

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

DKA Eğitim
Teknik Yapı 44. Yıl

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL
YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Kartal Belediyesi Başarılı mı?


 • Başarısız
  51% (842 oy)

 • Başarılı
  34% (566 oy)

 • Yetersiz
  15% (241 oy)
Toplam Katılım: 1.649
Yükleniyor ... Yükleniyor ...

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Fenerbahçe 1 1 0 0 5 0 +5 3 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması
2 Sivasspor 1 1 0 0 3 0 +3 3 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Yeni Malatyaspor 1 1 0 0 3 0 +3 3 2020-21 UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme turu
4 Denizlispor 1 1 0 0 2 0 +2 3 2020-21 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu
5 Alanyaspor 1 1 0 0 1 0 +1 3
6 Antalyaspor 1 1 0 0 1 0 +1 3
7 Çaykur Rizespor 1 1 0 0 1 0 +1 3
8 Kasımpaşa 1 0 1 0 1 1 0 1
9 Trabzonspor 1 0 1 0 1 1 0 1
10 Konyaspor 1 0 1 0 0 0 0 1
11 MKE Ankaragücü 1 0 1 0 0 0 0 1
12 Gençlerbirliği 1 0 0 1 0 1 -1 0
13 Göztepe 1 0 0 1 0 1 -1 0
14 Kayserispor 1 0 0 1 0 1 -1 0
15 Galatasaray 1 0 0 1 0 2 -2 0
16 Beşiktaş 1 0 0 1 0 3 -3 0 2020-21 1.Lig
17 Başakşehir 1 0 0 1 0 3 -3 0
18 Gazişehir Gaziantep 1 0 0 1 0 5 -5 0

BAĞLANTILAR