MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Toplum » Mehmet Ali Büklü mezarı başında anıldı

Mehmet Ali Büklü mezarı başında anıldıKartal’ın eski Belediye Başkanlarından Mehmet Ali Büklü, vefatının on yedinci yılında, Soğanlık Mezarlığı’nda bulunan kabri başında anıldı. 1975-1980 ve 1989-1994 yılları arasında Kartal Belediye Başkanlığı görevi yapan Mehmet Ali Büklü,  Belediye Başkanlıkları süresince ilkeli, demokrat ve sosyal belediyecilik anlayışıyla birçok ilke imza atmıştı. Halkçı, çağdaş belediyecilik anlayışını hizmet verdiği birçok alanda hayata geçiren Büklü, kültür sanat atölyelerinden, sabit halk pazarlarına, uluslararası festivallerden, kreşlere, kütüphanelere dek Kartal’da hümanist, demokrat, çağdaş belediyecilik uygulamaların öncüsü olmuştu.  Törende, Mehmet Ali Büklü’nün yaşamı, hizmet anlayışı kabri başındaki tüm yakınlarıyla, dostlarıyla birlikte anıldı. Kartal Belediyesi Başkan Danışmanı, emekli din görevlisi Vedat Özbaş’ın okuduğu kuran’ı kerim ve dualarla devam eden törene Mehmet Ali Büklü’nün eşi, çocukları, Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz, Kartal Belediyesi Başkan Yardımcıları, Kartal CHP İlçe Başkanı Kamer Gök, İl Genel Meclis Üyeleri, Belediye Birim Müdürleri, çalışanları ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mehmet Ali Büklü’nün oğlu Bülent Büklü, ailesi adına yaptığı kısa konuşmada “Değerli dostlar 1995 senesinde kaybettiğimiz Büklü ailesinin direği Mehmet Ali Büklü hepimizi büyük üzüntü ve kedere boğdu. Şimdi 2012, 17 sene sonra başta Belediye Başkanımız Altınok Öz olmak üzere buradaki törene katılan bütün dostların ona özlemi hiç azalmamış. Bu töreni düzenleyen Belediye Başkanım Altınok Öz ve bu anmaya katılan Büklü dostlarına, sevenlerine çok teşekkür ediyorum sağolun var olun” dedi.

Kartal Belediye Başkanı Op. Dr. Altınok Öz de yaptığı konuşmada; “Dostlar Belediyecilik adına çok önemli görev yapmış olan rahmetli Büklü’nün mezarı başındayız. Kemal Atatürk, ‘Mazide muktedirken bütün kuvvetiyle hizmet etmiş olanlara karşı minnet duygusu olmayan milletin ayakta kalma şansı yoktur’ diyor. Biz de bir belediyeci olarak meslektaşım olarak Mehmet Ali Büklü, hakikaten belediyecilik adına çok önemli görevler yapmış ideolojisiyle, düşünceleriyle Kartal’ın önünü açmıştır. Belki zamanında yaptıkları algılanamamış hatta üzülmüş, emekten yana olmuş emekçinin tepkisini görmüş halktan yana olmuş halkın tepkisini görmüş olsa dahi bu hakkını bizim kendisine vermemiz iade etmemiz gerekiyor. Benim için rehber Belediye Başkanlarının başında gelir dolayısıyla hem Tanyerililer hem Erzincanlılar hem de Kartallılar olarak yaptıkları için minnet duygumuzu ifade ediyor önünde saygıyla eğiliyoruz ruhun şad olsun nur içinde yat Sayın Büklü” dedi.

Etiketler: , , ,
📆 18 Aralık 2012 Salı 16:34   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR