MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Manşet, Yazarlar » Başkan Öz, Nasrettin Hoca gibi yaptı;
Kenan GÜLERCİ
Başkan Öz, Nasrettin Hoca gibi yaptı;


Geçtiğimiz günlerde Kartal Gençlik ve Kariyer Merkezi’nin açılışı gerçekleşti. Kartal Belediyesi ve İstanbul Kalkınma Ajansı’nın işbirliğiyle gerçekleşen projenin uygulamasında rol alan Okan Üniversitesi Rektörü Ahmet Topuz ve akademisyenlere Kartal Belediye Başkanı Dr. Altınok Öz öyle sözler söyledi ki, orada bulunan heyet bir anda dondu kaldı.

Tabiri caizse Başkan Öz, sütten ağzı yanmış olacak ki, bu sefer yoğurdu üfleyerek yemeyi tercih ederek, Üniversite heyetine; Belediye ile yapılacak olan bu çalışmayı sakın yarıda bırakma gibi bir davranış sergilememeleri konusunda direk uyardı.

Yani Nasrettin Hoca gibi yaparak testi kırılmadan önce kulak çekti. Zira testi kırıldıktan sonra kulak çekmenin bir faydası yok. Daha önce Maltepe Üniversitesi ile yaşanan bir çalışmadan memnun olmadıklarını ifade eden Başkan Öz, yeni çalışma için üniversite heyetini peşinen uyardı ve belediyeyle çalışmanın önemini iyice ayrıntılı olarak izah etti.

kenan-gulerci-yorumu

Hamam Sokak Kartal’ın yeni yüzü mü?

Geçtiğimiz gün Kartal Belediyesi basın yayın biriminden bir haber mail olarak geldi. Kartal’ın yeni yüzü Hamam Sokak… başlığını taşıyordu,

Haberin içeriğine baktım, sokağın durumuyla haberin içeriği çelişiyor. Yani Hamam Sokağın bugünkü halini birkaç esnafı da konuşturarak sanki mükemmel bir haldeymiş gibi gösterilmek istenmesi bir aldatmaca gibi geldi ve o haberi yayınlamadık.

 

Ertesi gün gazetemize bir telefon geldi adam yandım yandım, kendisini fotoğraflayan gazetecinin o resimleri ve açıklamasını sakın yayınlamayın diye feryat ediyor. Telefonu ben aldım ne demek istediğini anlamaya çalıştım. Kendisinin Hamam sokakta esnaf olduğunu söyledi ve bir iki gün önce bir gazetecinin sokakta fotoğraf çektiğini ve haber yapacağını belirtti. Fakat konunun ilginç tarafı ise adam sonradan çark etmiş olacak ki, gazeteyi ( aklına ilk gelen gazete yani Kartal Haber Gazetesi olarak bizi aramak olmuş) “-çektiğiniz bana ait resimlerimi sakın haberde kullanmayın. Ben hamam sokakta esnafım ve bu sokağın bu halinden memnun değilim. Lütfen sakın bana ait ne bir resim ne bir açıklama yayınlamayın”, diye rica etti.

Aslında resim çeken ve haber yapan Kartal Belediyesinin Basın yayın birimi. Lakin adam gazete diye ilk aklına gelen gazeteyi arayarak meramını dile getirdi, bizde gerekli açıklamayı yaparak belediyeyi araması gerektiğini belirttik.

 

Konunun özetine gelirsek; Hamam Sokak’ta bir takım değişiklikler oldu olmasına fakat kimse memnun değil bu durumdan. Yani Hamam Sokak Kartal Belediyesinin yüz akı bir çalışma asla olmayacak. Zira çok mağdur olan esnaf var burada. Belediye basın biriminin yaptığı haberler bu huzursuzluğu ortadan kaldıracak derecede etkili olamaz, çünkü sokağın işlevi açısından bu sokak bu haliyle insan hayatına olumlu katkı sağlayacak bir durumda olması söz konusu değil. Sokakta alkollü içki satan işyerleri istediği gibi rahat değil. Diğer eski esnaf ise zaten burnundan soluyor. Hamam sokağın birahaneler sokağı olmasına razı olmadıkları gibi eski haline yani sakin durumuna razıydılar. Son söz, Hamam Sokak’ta hayat mı var, huzursuzluk mu var, sloganlarla değil de, sokakta yaşayan esnafı alışverişe gelen halkı dinlerseniz daha iyi anlarsınız.

 

Hamam Sokak birahaneler sokağı değil de, sahaflar, sanatçılar veya ressamlar sokağı olabilirdi. Birahaneler sokağı olmamalıydı! Bu girişimin günahı da sevabı da bu fikri ortaya atan ve uygulayanlardır…

 

Etiketler: , , ,
📆 06 Mart 2013 Çarşamba 13:41   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR