MENÜ ☰
Şeref Bey Döner
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Yazarlar » İstanbul MEM Yargısız İnfaz Kurumuna Dönüştü!
M. Hanifi Bostan
İstanbul MEM Yargısız İnfaz Kurumuna Dönüştü!


İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü’ne 2009 yılı Eylül ayında ataması yapılan Dr. Muammer YILDIZ, görevine başladığı günden beri İstanbul ilindeki haksızlıklar, zulümler ve yargısız infazlar dur durmak bilmeden artarak devam etmektedir. Hak, hukuk rast getire. İş o kadar ileriye vardırıldı ki, mahkemeler bile yanıltılmaya çalışıldı. Öğretmenlere ve idarecilere akıl ve izan dışı suçlamalar yapılmakta ve isnat edilen suçlamalar konusunda öğretmen ve idarecilerin savunmaları alınmadan yargısız infaza tabi tutularak sürgüne gönderilmekte ve idarecilik görevleri üzerlerinden alınmaktadır.

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğünde işlenen hukuksuzlukların, hak gasplarının ve işlenen rezaletlerin ardı arkası kesilmiyor. Bütün uyarılara rağmen hak gasplarına her gün yenileri ekleniyor. İstanbul’da eğitim dibe vurmuş kimsenin umurunda değil. Öğretmenler ve okul idarecileri inanılmaz büyük bir sıkıntı içinde. Dertlerini, sıkıntılarını ve uğradıkları haksızlıkları dile getirecekleri bir makam yok. Çünkü bütün bu haksızlıklara ve zulümlere İstanbul İl Milli Eğitim Müdürünün talebiyle Valilik onay veriyor. Sayın Milli Eğitim Bakanı Nabi Avcı bu nedenle İstanbul’da Haksızlıkları ve Zulümleri Önleme Timi acilen kurulması gerekmektedir.

 

Milli Eğitim camiası; haksızlığın, hukuksuzluğun ve zulmün doruğa ulaştığı böyle bir dönem yaşamamıştır. Öğretmenler ah u figan etmekte, ancak bu figanları duyan bir yetkili bulunmamaktadır. Mahkemelere yanlış bilgi veren ve mahkemeleri yanıltmaya çalışan bir zihniyet İstanbul İl Milli Eğitimde icra-i faaliyettedir. Valiliği defalarca uyarmamıza rağmen, haksızlığın ve zulmün önlenmesine yönelik bir tedbir alınmadığını üzülerek ifade etmek istiyoruz.

 

İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü hiçbir hukuk kuralını tanımadan hak etmeyenleri, hak edenlerin haklarını gasp ederek her türlü hukuksuzluğu sergiliyor. İstanbul’da bu boyutta hak ve hukukun ayaklar altına alındığı böyle bir zulüm ve işkence dönemi yaşanmamıştır.

 

Nitekim yandaş olmayan okul müdürleri, müdür yardımcıları ve öğretmenler yalan yanlış isnatlarla soruşturmaya tabi tutulmakta ve savunmaları alınmadan görevlerinden alınarak sürgüne tabi tutulmaktadırlar.

Örneğin:

 

21.02.2013 tarihinde görevden alınan bir müdür ve müdür muavininin 15 gün sonra savunmaları istenmektedir. Anayasamıza göre savunma hakkı “temel hak ve özgürlüklerden” biridir. Ancak Anayasa ve Kanunların İstanbul Milli Eğitim Müdürlüğünde bir geçerliliği yoktur. Anayasa ve Kanun, İstanbul’da İl Milli Eğitim Müdürü ve bazı İlköğretim Denetmenleri (eski deyimle müfettişler)dir. Bunların dışında kimsenin söz hakkı yoktur. Çünkü İstanbul İl Milli Eğitim Müdürlüğü yargısız infaz yapan bir kurum haline geldi.

 

Sayın Cumhurbaşkanı, Sayın Başbakan ve Sayın Milli Eğitim Bakanı İstanbul’da öğretmen ve okul idarecilerine reva görülen zulmü, işkenceyi ve haksızlığı artık görün.

 

“Mazlumun ahı, indirir şahı”

“Zalimin zulmü varsa, mazlumun da Allahı var”.

 

 

Yrd. Doç. Dr. M. Hanefi Bostan

Türkiye Kamu Sen ve Türk Eğitim Sen

İstanbul İl Başkanı

 

 

📆 28 Mart 2013 Perşembe 11:12   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR