MENÜ ☰
29 Ekim Cumhuriyet Bayramı Kutlu Olsun
Ahmet Şimşek Koleji
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Yazarlar » Başkan Öz’e yapılan saldırıyı bende kınıyorum, amma… Linç girişimini de kınıyorum…
Kenan GÜLERCİ
Başkan Öz’e yapılan saldırıyı bende kınıyorum, amma… Linç girişimini de kınıyorum…


Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz’e geçtiğimiz Cuma günü Çocuk Kreşi açılışında yapılan saldırının hoş görülecek hiçbir tarafı yok. Bende yapılan saldırıyı kınıyorum, ancak olay esnası ve sonrasındaki gelişmeleri de ibretle takip ediyorum bu gelişmelere komplo teorileri yazan  ve inananları da ben kınıyorum.

 

İlk kınamam, olay esnasında, kişiyi etkisiz hale getirmek yerine cezasını kendi vermeye çalışan korumayı kınıyorum; Saldırı esnasında yakın korumaların olaya müdahale etmesi gayet normaldir. Kartal Belediye Başkanlığı Makamını temsil eden kişiyi elbette bütün saldırılardan korumak gerekir. Ama korumak gerekir, saldırıyı yapan bir kişidir ve saldırıda silah veya tehlikeli herhangi bir unsur kullanılmış değil. Üstelik korumanın görevi saldırıyı yapanı etkisiz hale getirip polise teslim etmektir. Lakin olay esnasında belediye başkanını korumakla görevli olduğu belirtilen korumayı zap etmek – sakinleştirmek için 10 kişi mücadele ediyor. Adeta sokak kavgası yapılıyor sanki. Amatörce davranan korumayı ve partilileri kınıyorum. Olaya konu olan şahıs zaten bir kişi, korumanın yapması gereken şey, o kişiyi etkisiz hale getirip polise teslim etmektir.

Kenan--gulerci-kose

Korumayı da bir kenara bırakalım, partililere ne demeli, saldırı sonrası düşmana saldırır gibi önüne gelen vuruyor. Adeta bir linç girişimi gibi. Bu yüzden ulusal yayın organlarında ana haber bültenlerinde geniş yer buldu. Yani olayın sonrasındaki linç girişimi habere aksiyon kattığı için o kadar ekranlar da yer aldı. Buradan başta CHP’li partililer olmak üzere tüm halkı uyarmak gerekir. Daha profesyonel davranmak gerekir. Başkana fiziki müdahalenin cezasını korumalar veremez, adı üstünde KORUMA, korumakla mükellef olduğu kişiyi her şartta korumakla mükelleftir. Cezayı kendisi tayin edip cezalandırmaya kalkması hem kendine hem de koruduğu kişiye zarar verir. Başkan Öz’ün herhalde bu durumla ilgili bir tedbir alması gerekir.

 

2. nci kınamamı; Olaya siyasi komplo teorisi uydurarak “ Kartal Belediyesinin yatırımlarına gölge düşürmek adına yapılan bir provakasyondur” diyenleri kınıyorum.

 

Ey Kartal halkı, Kartal Belediye Başkanı, Siyasi Parti Temsilcileri…

Bu İrfan Yücesoy terörist değil herkes saldırgan diye kınıyor hedef tahtasına oturtuyor; Bu olay tamamen Kartal’da çok aşırı sayıda başıboş dolanan sokak köpeklerine dayanan bir sorundan kaynaklanmaktadır. Yani olay köpek saldırısı sonucu şikayetini Belediye Başkanına aktarmak için seçilen bir sesini duyurma girişimidir. Bu adam İrfanYücesoy Uğur Mumcu mahallesinde oturan babası camii dernek yönetiminde olan kendiside güvenlik görevlisi bir insandır.

Başıboş sokak köpeklerinden dolayı defalarca Kartal Belediyesine yazılı şikayette bulunmuş, bir sonuç alamamış. En son babasına köpekler saldırınca dayanamayıp Belediye Başkanına sesini duyurmak istemiş. Eeee bir kentte köpek sorunu yaşanıyorsa ki, her gün onlarca insanın bu durumdan muzdarip olduğu bir gerçek, doğal olarak sorumlu kişide belediye başkanıdır. Adam da derdini anlatmak istemiş. Biraz sansasyonel oldu ama oldu.

 

3. ncü kınamam; CHP İlçe Başkanı Av. Kamer Gök beyefendinin yaptığı basın toplantısında konuyu tek taraflı değerlendirmesinden dolayı kınıyorum. Oysa bu saldırıya konu olan sorun (köpek sorunu) Kartal halkının ortak sorunudur. Sayın Kamer Gök, basın açıklamasında, tamamen saldırıyı kınayan kin ve nefret kokan açıklamalarda bulunuyor. Olayın perde arkası hiç araştırılmadan yapılmış açıklamalar. Yav köpek saldırılarından adamın canı yanmış, böyle düz mantıkla neden değerlendirme yapılmıyor da hep arka plan düşünülüyor. “-Bu işte bir provakasyon var! demek en hafifi ile korkularıyla yaşamaktır. Hep başka güçlerin işi demek kolaycılık ve korkaklıktır.

Sayın Kamer Gök, ben isterdim ki basın toplantısını yaparken, gidip bu olaya sebep olan İrfan Yücesoy’u evinde ziyaret edip sıkıntısını anlayıp gönlünü de alıp o basın toplantısında yanına oturtsaydın da ondan sonra o açıklamaları yapsaydın, erdemli bir davranış olurdu.

 

Cesur olun Kamer Bey gidip İrfan Yücesoy’u evinde ziyaret ediniz, sıkıntısını dinleyiniz ve keşke basın toplantısına yanında otursaydı ve sorununa sahip çıksaydınız, uygun bir dille siz anlatsaydınız, köpeklerin sorununa nasıl çözüm bulamadığını Kartal Belediyesi’nin.

 

Kartal Belediyesi sınır ötesi kardeş belediyelere yardım ediyor ya, tamam etsin fakat kardeş belediyelerden ziyade Kartal’ın bu köpek sorununa çözüm bulabilmek için kardeş CHP’li belediyelerden bu konuda destek istese ve çözüm yolları arasa, eminim bu soruna çözüm bulunabilir. Yani Kartal’da köpek rehabilitasyon merkezi için yer olmayabilir, İ.B.B. ile de yer sorununu çözememiş olabilir, kardeş CHP’li belediyelerden böyle bir yardım destek alınma yoluna bakılsa bu sorun çözülebilirdi şimdiye kadar. Ama hep suçu başka yerlerde arayarak zamanı geçiriyoruz. Ne yapalım Kartal’da uygun yer yok, falan kurum yardımcı olmadı, filan yer vardı suyu çıktı vesaire, vesair, vesaire…

📆 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:59   ·   💬 5 yorum   ·   ⎙ Yazdır

“Başkan Öz’e yapılan saldırıyı bende kınıyorum, amma… Linç girişimini de kınıyorum…” için 5 cevap

 1. CcC KARTALSPOR CcC dedi ki:

  1- Korumanın görevi korumak bunu o da biliyor, sen niye adama görevini öğretmeye çalışıyorsun ki ?
  2- Aç oku yasayı; eğerki mahallede başıboş dolaşan köpek var ise: götürürler aşısını yaparlar, kulağına küpesini vurup geri aldıkları yere bırakmaları lazımdır. Yok ben kapımda köpek istemıyorum gibi bi lüksünüz yok! Eğer belediye bunu yapmayıp köpekleri toplarsa belediye suçlu duruma düşer, yaptığı kanunlara uygun değildir..

  3- Kamer GÖK’ün yetkisi nedir ki gidip İrfan YÜCESOY’u ziyaret edecek, bu sorun belediyenin sorunu gider belediyeyle halleder. Öyle yumruk atarsa karşılığında da yumruk yer.Linç minç yok, basının pof pofu ..Sen yazını yazarken gidip saldırganın görüşünü aldın mı da bu davranısı Av.’tan beklıyorsun..

  Yumruk atan adamı “sütte leke var sende yok ” olarak gösterdın ya helal sana.. CcC

 2. kartallı dedi ki:

  kartalı gördügüm kadarı ile kimlere teslim edildigi aşikar ortada yazıklar olsun başbakanı da herhangi bir yurttaş protosto edebilir ancak bu solun içindeki kin ve volkan sokaga taşınmıştır ben demokrat biri olarak hemen arkasıda birşey aramam vatandaşla konuşurum sorununu dinlerim chp ye yazıklar olsunnnn

 3. kartallı dedi ki:

  KORUMALIK YAPMAK İÇİN DAHİ BELEDİYECİLİĞİ BİLMEK GEREKİYOR BU DURUMDAN ORTAYA ÇIKAN ŞUDUR Kİ MEVCUT BELEDİYE BAŞKANI VE YARDIMCILARI VE KORUMALARININ BELEDİYECİLİK ADINA BİR ŞEY BİLMEDİĞİ AŞİKAR ORTADA YAPILAN GERÇEKTEN SALDIRI OLSA KINANABİLİR AMMA GÖZÜKEN ODUR Kİ ORTADA BİR SALDIRI YOK SADECE ANLATILMAK İSTENEN BİR SORUN VAR VE İLETİŞİM ENGELİ … İŞİN BENCE İRDELENMESİ GEREKEN YANI ÖNCELİKLE SALDIRGAN DİYE TABİR EDİLEN VATANDAŞIN ÇOCUKLARIN VE KADINLARIN GÖZLERİ ÖNÜNDE NEREDEYSE ÖLDÜRESİYE DÖVÜLMESİ.

 4. KARTAL CAN dedi ki:

  öncelikle köpek adamı ana arterde mi yoksa ara sokaktamı ışırmış , malum büyükşehir tüm ana arterleri isparka verirken buranın ağası benim diyorsa ana arterdeki köpeklerden de o sorumludur.Köpek sorunu sadece Kartalda yok heryerde var, belediye ne yapsın hergece zehirli et dağıtıp bütün kedi ve köpekleri zehirlesinmi sonra hayvansever derneklerle uğraş dur onlarda ayrı bir sorun uzaktan göstermelik hayvanseverler şov yaparlar ama icraat yok benimde arabamın üzerine hergün martılar pisliyor ben ne yapayım gidip belediye başkanınamı saldırayım,devlet bu konuda ne yapıyor onuda sorgulamak lazım .

 5. KARTAL CAN dedi ki:

  Üniversitelerde güvenlik elemanlarınıda gördük ekranlarda,polislerinde emekliye,öğrenciye kısaca yürüyüş ve eylem yapan insanlara nasıl orantısız güç kullandığını hergün görüyoruz TV lerde sen neyi yargılıyorsun bir haber yakalamışsınız hergün malzeme yapın durun

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Teknik Yapı 44. Yıl

İSTANBUL'DA HAVA

İSTANBUL
YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

BLOG

M. Nazım Telli
12 Kasım 2019 Salı
Ahmet Berhan Yılmaz
11 Kasım 2019 Pazartesi
Ümit CANBOLAT
12 Ekim 2019 Cumartesi

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

# Takım O G B M A Y Av. P Eleme veya küme düşme
1 Sivasspor 11 6 3 2 20 11 +9 21 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi grup aşaması
2 Fenerbahçe 11 6 2 3 21 12 +9 20 2020-21 UEFA Şampiyonlar Ligi ikinci eleme turu
3 Trabzonspor 11 5 4 2 20 13 +7 19 2020-21 UEFA Avrupa Ligi üçüncü eleme turu
4 Alanyaspor 11 5 4 2 19 12 +7 19 2020-21 UEFA Avrupa Ligi ikinci eleme turu
5 Başakşehir 11 5 4 2 18 13 +5 19
6 Galatasaray 11 5 4 2 13 9 +4 19
7 Yeni Malatyaspor 11 5 3 3 25 13 +12 18
8 Beşiktaş 11 5 3 3 14 13 +1 18
9 Gaziantep 11 4 3 4 16 21 -5 15
10 Çaykur Rizespor 11 4 2 5 11 18 -7 14
11 Göztepe 11 3 4 4 10 12 -2 13
12 Konyaspor 11 3 4 4 12 16 -4 13
13 Kasımpaşa 11 3 3 5 16 18 -2 12
14 Denizlispor 11 3 2 6 9 13 -4 11
15 Antalyaspor 11 3 2 6 11 20 -9 11
16 Gençlerbirliği 11 2 4 5 15 16 -1 10 2020-21 1.Lig
17 MKE Ankaragücü 11 2 3 6 8 17 -9 9
18 Kayserispor 11 1 4 6 10 21 -11 7

BAĞLANTILAR