MENÜ ☰
Esentepe Avrupa Konutları
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Yazarlar » Başkan Öz’e yapılan saldırıyı bende kınıyorum, amma… Linç girişimini de kınıyorum…
Kenan GÜLERCİ

Başkan Öz’e yapılan saldırıyı bende kınıyorum, amma… Linç girişimini de kınıyorum…Kartal Belediye Başkanı Opr. Dr. Altınok Öz’e geçtiğimiz Cuma günü Çocuk Kreşi açılışında yapılan saldırının hoş görülecek hiçbir tarafı yok. Bende yapılan saldırıyı kınıyorum, ancak olay esnası ve sonrasındaki gelişmeleri de ibretle takip ediyorum bu gelişmelere komplo teorileri yazan  ve inananları da ben kınıyorum.

 

İlk kınamam, olay esnasında, kişiyi etkisiz hale getirmek yerine cezasını kendi vermeye çalışan korumayı kınıyorum; Saldırı esnasında yakın korumaların olaya müdahale etmesi gayet normaldir. Kartal Belediye Başkanlığı Makamını temsil eden kişiyi elbette bütün saldırılardan korumak gerekir. Ama korumak gerekir, saldırıyı yapan bir kişidir ve saldırıda silah veya tehlikeli herhangi bir unsur kullanılmış değil. Üstelik korumanın görevi saldırıyı yapanı etkisiz hale getirip polise teslim etmektir. Lakin olay esnasında belediye başkanını korumakla görevli olduğu belirtilen korumayı zap etmek – sakinleştirmek için 10 kişi mücadele ediyor. Adeta sokak kavgası yapılıyor sanki. Amatörce davranan korumayı ve partilileri kınıyorum. Olaya konu olan şahıs zaten bir kişi, korumanın yapması gereken şey, o kişiyi etkisiz hale getirip polise teslim etmektir.

Kenan--gulerci-kose

Korumayı da bir kenara bırakalım, partililere ne demeli, saldırı sonrası düşmana saldırır gibi önüne gelen vuruyor. Adeta bir linç girişimi gibi. Bu yüzden ulusal yayın organlarında ana haber bültenlerinde geniş yer buldu. Yani olayın sonrasındaki linç girişimi habere aksiyon kattığı için o kadar ekranlar da yer aldı. Buradan başta CHP’li partililer olmak üzere tüm halkı uyarmak gerekir. Daha profesyonel davranmak gerekir. Başkana fiziki müdahalenin cezasını korumalar veremez, adı üstünde KORUMA, korumakla mükellef olduğu kişiyi her şartta korumakla mükelleftir. Cezayı kendisi tayin edip cezalandırmaya kalkması hem kendine hem de koruduğu kişiye zarar verir. Başkan Öz’ün herhalde bu durumla ilgili bir tedbir alması gerekir.

 

2. nci kınamamı; Olaya siyasi komplo teorisi uydurarak “ Kartal Belediyesinin yatırımlarına gölge düşürmek adına yapılan bir provakasyondur” diyenleri kınıyorum.

 

Ey Kartal halkı, Kartal Belediye Başkanı, Siyasi Parti Temsilcileri…

Bu İrfan Yücesoy terörist değil herkes saldırgan diye kınıyor hedef tahtasına oturtuyor; Bu olay tamamen Kartal’da çok aşırı sayıda başıboş dolanan sokak köpeklerine dayanan bir sorundan kaynaklanmaktadır. Yani olay köpek saldırısı sonucu şikayetini Belediye Başkanına aktarmak için seçilen bir sesini duyurma girişimidir. Bu adam İrfanYücesoy Uğur Mumcu mahallesinde oturan babası camii dernek yönetiminde olan kendiside güvenlik görevlisi bir insandır.

Başıboş sokak köpeklerinden dolayı defalarca Kartal Belediyesine yazılı şikayette bulunmuş, bir sonuç alamamış. En son babasına köpekler saldırınca dayanamayıp Belediye Başkanına sesini duyurmak istemiş. Eeee bir kentte köpek sorunu yaşanıyorsa ki, her gün onlarca insanın bu durumdan muzdarip olduğu bir gerçek, doğal olarak sorumlu kişide belediye başkanıdır. Adam da derdini anlatmak istemiş. Biraz sansasyonel oldu ama oldu.

 

3. ncü kınamam; CHP İlçe Başkanı Av. Kamer Gök beyefendinin yaptığı basın toplantısında konuyu tek taraflı değerlendirmesinden dolayı kınıyorum. Oysa bu saldırıya konu olan sorun (köpek sorunu) Kartal halkının ortak sorunudur. Sayın Kamer Gök, basın açıklamasında, tamamen saldırıyı kınayan kin ve nefret kokan açıklamalarda bulunuyor. Olayın perde arkası hiç araştırılmadan yapılmış açıklamalar. Yav köpek saldırılarından adamın canı yanmış, böyle düz mantıkla neden değerlendirme yapılmıyor da hep arka plan düşünülüyor. “-Bu işte bir provakasyon var! demek en hafifi ile korkularıyla yaşamaktır. Hep başka güçlerin işi demek kolaycılık ve korkaklıktır.

Sayın Kamer Gök, ben isterdim ki basın toplantısını yaparken, gidip bu olaya sebep olan İrfan Yücesoy’u evinde ziyaret edip sıkıntısını anlayıp gönlünü de alıp o basın toplantısında yanına oturtsaydın da ondan sonra o açıklamaları yapsaydın, erdemli bir davranış olurdu.

 

Cesur olun Kamer Bey gidip İrfan Yücesoy’u evinde ziyaret ediniz, sıkıntısını dinleyiniz ve keşke basın toplantısına yanında otursaydı ve sorununa sahip çıksaydınız, uygun bir dille siz anlatsaydınız, köpeklerin sorununa nasıl çözüm bulamadığını Kartal Belediyesi’nin.

 

Kartal Belediyesi sınır ötesi kardeş belediyelere yardım ediyor ya, tamam etsin fakat kardeş belediyelerden ziyade Kartal’ın bu köpek sorununa çözüm bulabilmek için kardeş CHP’li belediyelerden bu konuda destek istese ve çözüm yolları arasa, eminim bu soruna çözüm bulunabilir. Yani Kartal’da köpek rehabilitasyon merkezi için yer olmayabilir, İ.B.B. ile de yer sorununu çözememiş olabilir, kardeş CHP’li belediyelerden böyle bir yardım destek alınma yoluna bakılsa bu sorun çözülebilirdi şimdiye kadar. Ama hep suçu başka yerlerde arayarak zamanı geçiriyoruz. Ne yapalım Kartal’da uygun yer yok, falan kurum yardımcı olmadı, filan yer vardı suyu çıktı vesaire, vesair, vesaire…

📆 24 Nisan 2013 Çarşamba 15:59   ·   💬 5 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Esentepe Avrupa Konutları

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Gazetesi Ekran görseli web anasayfa

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR