MENÜ ☰
ATOHM Fitness & Boxing
Kartal Gazetesi » Yazarlar » Geldiğimiz Son Nokta “Türk Diye Bir Irk Yoktur”
Ahmet Berhan Yılmaz
Geldiğimiz Son Nokta “Türk Diye Bir Irk Yoktur”


 

 

“Kürt” Kardeşlerimize istedikleri her şeyin verilebilmesi, farklı bir ırk, farklı bir millet oldukları algısının bütün millete yerleştirilebilmesi ve onlarla ilgili var olan veya varmış gibi gösterilen bütün sorunların çözüme ulaştırılabilmesi için ortaya konan çabaları izliyoruz.

Sayın Başbakanımız da bu amaçla; ülkemize ve milletimize demediğini bırakmayan Barzani ve Şivan Perver ile görüşmüş, bizzat kendisine ve bütün AK Parti Hükümetine hakaret etmiş olan Diyarbakır Belediye Başkanının Makamına kadar giderek elini tutmuş ve var olan veya varmış gibi dayatılan Kürt sorununun çözümü için büyük çabalar sarf etmiştir.

Peki, Ülkemiz böylesine hassas bir dönemden geçerken AK Parti MKYK üyesi Prof. Dr. Yasin Aktay’ın “Türk diye bir ırk yoktur” söyleminin amacı nedir, buna ne gerek vardır ve bu nasıl bir tuhaflıktır anlamak mümkün değildir.

Ben ve benim gibi bugüne kadar hem dini gerekçelerle hem de yaşadığımız sosyal doku sebebiyle ırkçılık söylemlerine yaşadıkları sürece karşı duran insanlar olarak bizler bile şu an hayretler içindeyiz ve bizlerden ne düşünmemiz, ne yapmamız veya nasıl bir tavır almamız bekleniyor merak ediyoruz?

Bu vatana, milletimize, memleketimize, milli değerlerimize sahip çıksınlar diye oy vererek meclise gönderdiğimiz milletvekillerimiz ne yapıyorlar oralarda, bizim aklımız ermez, o ne derse aynısı söyleyelim de sıkıntı yaşamayalım diye Sayın Başbakanın tavrını mı bekliyorlar?

 Ülkemizde siyasiler ve özellikle Sayın Başbakan bu konuda ne düşünüyor diye merak ederken bütün siyasi partilerden de bu gereksizliğe karşı aklı başında bir söylem ve karşı duruş bekliyoruz.

 Ve soruyoruz; nedir bu rezalet, amaç nedir. Bu gibi kafalar ne istiyor bizlerden?

 Bu durumda gidişattan anladığımız odur ki; bizim de sorgusuz kabullendiğimiz Müslümanlıkta ırkçılık yoktur kaidesi bu ülkede sadece Türkler için geçerlidir.

 Bizler de biliyoruz ırkçılığın yanlış ve bölücü olduğunu ama bu sahip olduğumuz milletimizi, milli değerlerimizi sevmemize ve ona sahip çıkmamıza engel olmadığı gibi bir noktada milletimizi sevmemizi de inançlarımız gerekli kılıyor.

Kısaca hiç kimse konuya İslami değerlerden girip, lafı tevil ederek ırkçılık yanlıştır demesin biz yıllardır bunu söylüyoruz ve bizler ırkçılığın başka şey, sahip olduğun milliyete ve milli değerlere saygı duyup, onu sevmenin ve ona sahip çıkmanın başka şey olduğunu çok iyi biliyoruz.

Şimdi; ben bu kişiyi protesto ediyorum ve hem o kişiye, hem siyaseten de olsa, ikbal korkusuyla da olsa o kişiye destek verenlere veya susanlara hem de geldiğimiz bu acınası noktaya yazıklar olsun diyorum.

Ve özellikle şu an mecliste bulunan ve geçmişlerini, söylemlerini bildiğimiz çeşitli illerden milletvekili olan onlarca dostumuzun, ağabeyimizin bu haksızlık karşısındaki siyasi ve konjonktürel suskunlukları ve korkaklıkları bizleri kahrediyor ama iyi bilinler ki onların da hesaplarını kabartıyor.

AHMET BERHAN YILMAZ

 

📆 03 Aralık 2013 Salı 11:01   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır
Şeref Bey Döner

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

BAĞLANTILAR