MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Basında Kartal, Belediye, Flaş, Genel, Mahalleler, Manşet, Sivil Toplum, Toplum » Kartal İstasyon Caddesi esnafı, kan ağlıyor!
Kartal İstasyon Caddesi esnafı, kan ağlıyor!


Haydarpaşa-Gebze Banliyö Tren Hattı’nın yenilenme aşamasından olumsuz etkilenen Kartal İstasyon Caddesi esnafı iş yapamamaktan dert yandı.

Bir zamanlar Hükümet Konağı’na ve banliyö tren istasyonuna yakın olmasından dolayı Kartal’ın uğrak alışveriş yerlerinden olan Kartal İstasyon Caddesi esnafı, Hükümet Konağı’nın yerinin değiştirilmesi ve tren hattının yenilenmesi nedeniyle piyasanın durgun olduğunu belirtti. Kartal Uzunkaya Çarşısı’nın esnafı Kartal Belediyesi’nin bölge esnafına gerekli ilgiyi göstermediğini söyledi.

istasyon-caddesi-kartal

Uzunkaya Pasajı’nda pasajın yıkılma söylentilerinin dolaştığını ve çarşı esnafının bundan olumsuz etkilendiğini dile getiren esnaf, banliyö hattı çalışırken var olan sirkülasyondan eser kalmadığını iletti.

cop-resimleri

Banliyö tren istasyon yerinin değişmesi dedikodularına da değinen esnaf, böyle bir şeyin olması durumunda bölge esnafının iflas edeceğini söylerken banliyö hattının açılmasında bir gecikme olursa bile bölge esnafının iflas etme ihtimalinin yüksek olduğunu ekledi.

     ozas-
Genel olarak Kartal Belediyesi’nin ikinci yeni döneminden memnun olmadığını dile getiren esnaf, Kartal Belediye Başkanı Altınok Öz’ün Uzunkaya Çarşısı’nın esnafının birgün olsun dertlerini dinlemeye gelmediğini, halktan kopuk yaşayan bir Belediye Başkanı olduğunu iddia etti.

saatci-uzunkayada

Kuloğlu: “ Heykel yapılmasını saçma buluyorum.”

*Gümüşhane Saat Evi esnafı Selçuk Kuloğlu ile yaptığımız görüşmede Kuloğlu, “Sokaklar yeteri kadar temiz değil, sokağımızda doğru dürüst bir ışıklanma yokken heykel yapılmasını saçma buluyorum. Sanatı ben de seviyorum ama heykeller birincil ihtiyaçlarımız arasında değil.” dedi. Dinlenme alanlarının yetersiz olduğunu savunan esnaf, varolan dinlenme alanlarında da tinercilerin olduğunu ve vatandaşa huzur vermediğini iletti.

alber-mgz

Özkemer: “Birahanelerin yerinden rahatsız oluyorum.”

*Al-Ber Kozmetik esnafı ve aynı zamanda pasaj yöneticisi olan Cihat Özkemer ise, “ -Kartal Belediyesi’nin ikinci döneminden memnun olmadığını söylerken Kartal’daki birahanelerin, Balıkçılar Çarşısı gibi sahilde bir arada olmasının toplum huzuru açısından daha iyi olacağını düşünüyorum.” dedi. Kartal Belediyesi’nin, alkollü içki satış ruhsatı verirken daha dikkatli olması gerektiğini dile getirdi.

aktas-giyim

Güleryüz: “Işıklandırma yetersiz.”

*Aktaş Giyim esnafı Sadık Güleryüz ile yaptığımız görüşmede ise caddenin ışıklandırmasının yetersiz olmasına katılan Güleryüz, belediye yetkililerinin durumu anlamak için bir gece İstasyon Caddesi’ni ziyaret etmesini dilerken bu soruna bir an önce çözüm bulunmasını yetkililerden rica etti.

Haber: Halil Yılmaz

Galeri
📆 27 Ekim 2014 Pazartesi 14:48   ·   💬 1 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR