MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Flaş, Genel, Pendik, Toplum » Enerji Tasarrufu Yap Hediyeyi Kap
Enerji Tasarrufu Yap Hediyeyi Kap


Pendikli hanımlar “Enerji Tüketiminin Azaltılması ve Temiz Enerji Bilinci Oluşturulması” Projesiyle artık evlerinde tasarruf dönemini başlatıyor. Proje kapsamında eğitimlere katılan hanımlara çeşitli hediyeler dağıtılacak. Ayrıca enerji tasarrufu yarışmasında ilk üçe girenler de buzdolabı kazanacak.

 

“Evsel Enerji Tüketiminin Azaltılması ve Temiz Enerji Bilinci Oluşturulması: Pendik Örneği” Projesi kapsamında tasarruf bilinci oluşturmak üzere seminerler düzenlenmeye başlandı.  Kaynarca İSMEK’te gerçekleşen ilk seminere hanımların ilgisi yoğun oldu.  Enerji tüketiminin azaltılmasından yenilenebilir enerji kaynaklarının avantajlarına kadar çeşitli konuların ele alındığı  semineri dikkatle dinleyen hanımlar, sorularıyla da uzmanlardan bilgi aldı. İstanbul Kalkınma  Ajansı’ndan hibe alan,  Pendik Belediyesinin yanı sıra Pendik Kaymakamlığı, Bahçeşehir Üniversitesi ve İstanbul Medeniyet  Üniversitesi işbirliğiyle hayata geçirilen proje çerçevesinde 50 seminer verilecek.

 

Buzdolabı, ütü, tablet…

Proje kapsamında katılımcılar, sadece enerji tasarrufu bilinci değil, çeşitli hediyeler de kazanacak.  Uygulamalı eğitimlere katılan ilk 300 kişiye elektrik süpürgesi veya ütü hediye edilecek.  WEB sayfasına kayıt olup soru çözenleri de çeşitli sürprizler bekliyor. Yine ev hanımları arasında düzenlenecek enerji tasarrufu yarışmasında başarılı olan ilk üç ev hanımının ödülü ise no frost buzdolabı olacak.  Yarışmayla ilgili ayrıntılı bilgi www.tasarruflupendik.org ve 444 81 80 numaralı çağrı merkezinden elde edilebilir.

📆 03 Mart 2015 Salı 13:57   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR