MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Genel, Toplum » Ahmet Şİmşek Koleji “Çanakkale ruhunu hissettiler”
Ahmet Şİmşek Koleji “Çanakkale ruhunu hissettiler”


Çanakkale ruhunu hissettiler.

 

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi 9. ve 10. Sınıf öğrencileri, Çanakkale 18 Mart Şehitlerini Anma etkinliği ve Çanakkale Zaferi’nin 100. Şeref Yılı kapsamında, Kartal Belediyesince düzenlenen “Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesini” gezdi.

 

Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Tarih öğretmenleri Deniz ŞAHİN ve Saniye TAN önderliğinde düzenlenen geziye 450 öğrenci ve 14 öğretmen katıldı. 18 Mart Çanakkale Zaferi’nin yıl dönümünde Kartal Belediyesi Ekolojik Pazar Çadırı’nda sergilenen, “Çanakkale 1915 Savaş Malzemeleri Müzesini” gezen öğrenciler, Çanakkale Savaşı’nda kullanılan mühimmatları, askeri teçhizatları, kişisel eşyaları, saatleri, paraları, dönem kıyafetlerini, çeşitli malzeme ve belgeleri ilgiyle izlediler.

 

Milli bilinç kazandılar.

Gezinin, öğrencilerde milli bilinci kazandırmak için yapıldığını belirten Ahmet Şimşek Anadolu Lisesi Müdürü Bora Esin şunları söyledi; “Müzeye yapılan bu gezi, öğrencilerimize milli bilinç kazandırdı. Dönemini aydınlatan malzemelerle, o dönem koşullarının öneminin vurgulanması, Türk Milletinin bu günlere geliş şartları ve yaptığı fedakarlıklar, öğrencilerimiz tarafından özümsendi. Deneyimli rehberlerin sunumları ve slayt gösterileriyle de desteklenen müze, öğrencilerimiz tarafından büyük ilgi gördü.”

📆 04 Mart 2015 Çarşamba 12:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR