MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum » RÜZGARIN SESİNE KULAK VER!
RÜZGARIN SESİNE KULAK VER!


Yıldız Teknik Üniversitesi Rüzgâr Enerjisi Kulübü, Rüzgar Günleri 15 etkinliği ile enerji sektörü, akademisyenler ve öğrencileri bir araya getiriyor.

 
Yıldız Teknik Üniversitesi (YTÜ) Rüzgâr Enerjisi Kulübü tarafından düzenlenen Rüzgar Günleri, 4. kez enerji sektörü, akademisyenler ve öğrencileri bir araya getiriyor. “Rüzgârın Sesine Kulak Ver” sloganıyla düzenleyecek olan etkinlik, 17 – 18 Mart tarihleri arasında YTÜ, Yıldız Kampüsü Oditoryum Salonu’nda gerçekleşecek. Yıldız Teknik Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. İsmail Yüksek’in yanı sıra, Dünya Rüzgâr Enerji Birliği Başkan Yardımcısı ve Türkiye Yenilenebilir Enerji Birliği Yönetim Kurulu Başkanı Prof.Dr. Tanay Sıdkı Uyar’da etkinlikte konuşmacı olarak yer alacak.

 
Yenilenebilir enerji ve sürdürülebilirlik alanlarında farkındalık oluşturmak, sektörel gelişmelerin üniversite-sanayi işbirliği içerisinde takip edilmesini sağlamak amacıyla düzenlenen Rüzgar Günleri15’de öğrenciler, sektörün önde gelen firmalarının açacakları stantlarda, firmalarla doğrudan iletişime geçebilecekler.

 
Beşiktaş Belediyesi’nin katkılarıyla düzenlenecek olan Rüzgâr Günleri 15 etkinliği, Yıldızlı öğrencilerin yanı sıra, tüm öğrencilere açık ve ücretsiz olup, tüm katılımcılara sertifika verilecek.

 
Rüzgar Enerjisi Kulübü Hakkında
Etkinliği düzenleyen YTÜ Rüzgâr Enerjisi Kulübü, 2010 yılında toplumu ve kamuoyunu rüzgâr enerjisi konusunda bilinçlendirmek amacıyla kurulmuştur. Kuruluşundan bu yana gerçekleştirdiği etkinlik ve teknik projeleriyle yoluna devam etmektedir. Aynı zamanda alanının Türkiye’deki tek kulübü olması özelliğini de taşır. 4 yıldır Hollanda’nın Den Helder kentindeki en büyük uluslararası rüzgâr etkinliği olan Racing Aeolus yarışmasına Türkiye’den katılan tek ekip olma özelliğini de taşımaktadır. Her sene daha iyi bir rüzgâr arabası yaparak bu etkinlikte Türkiye adına ciddi dereceler almaktadır.

 

📆 12 Mart 2015 Perşembe 11:54   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR