MENÜ ☰
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Kurban Bayramınız kutlu olsun.
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Etkinlikler, Flaş, Genel, Toplum, Tuzla » Kadın Kent Gönüllüleri, “Etkili İletişim”le Gönül Kazanıyor
Kadın Kent Gönüllüleri, “Etkili İletişim”le Gönül Kazanıyor


Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı, Kadın Kent Gönüllüleri’ne yönelik etkili iletişim seminerlerini sürdürüyor.

 
Tuzla Belediyesi Gönül Elleri Çarşısı Sosyal İnceleme Komisyonu, Kadın Kent Gönüllüleri’ne etkili iletişim becerilerini kapsayan eğitimine devam ediyor. Eğitime konuşmacı olarak katılan İstanbul Uluslar Arası Kardeşlik ve Yardımlaşma Derneği Genel Sekteri, Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı Aile Eğitim Programı Formatörü Şengül Yiğit, Kadın Kent Gönüllüleri’ne eğitim verdi.

 
Günlük yaşantıda ve sosyal inceleme ziyaretleri sırasında yaşanılan iletişim süreçlerine değinen Yiğit, iletişimde ilk izlenimin çok önemli olduğunu vurguladı. Vazgeçme, erteleme ve üşenmenin etkili iletişimde yeri olmadığını belirten Yiğit,  temel iletişim sorunlarının kişisel algılama ve yorumlama, kalıplaşmış yargılar ve ön yargılar, rol, statü ve cinsiyet farklılıkları, işitme ya da dinleme sorunlarından kaynaklandığını söyledi. Yiğit, “Etkili iletişim becerilerini hayatımızın her anında uygulayarak iletişimde etkili bir eş, etkili bir anne olmalıyız. İletişim, yaşamımızın yaklaşık 4’te 3’ünü kapsayan bir olgudur. Hayatımızı kolaylaştıracak iletişim için hoşgörü, sevgi, saygı, empati ve tahammülü bir arada tutmalıyız” dedi.

📆 13 Mart 2015 Cuma 18:29   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR