MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Belediye, Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » EĞİTİM-BİR-SEN Sultanbeyli Teşkilatı okul temsilcileriyle bir araya geldi
EĞİTİM-BİR-SEN Sultanbeyli Teşkilatı okul temsilcileriyle bir araya geldi


Türkiye’nin en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olan Eğitim-Bir-Sen çalışmalarına devam ediyor.

 

 

Sultanbeyli’de tüm okullarında temsilcileri bulunan sendikanın temsilciler buluşması çoşkulu geçti. İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat YAVUZ ve Şube Başkan Yardımcısı Bilal DURAN’ında katıldığı toplantıda iş yeri temsilcileri gündemi değerlendirerek eğitimle ilgili sorunları dile getirdiler.
Toplantının açılış konuşmasını yaparak katılımcıları selamlayan Eğitim-Bir-Sen Sultanbeyli İlçe Başkanı Fatih BAYDAR, temsilcilerin okullarındaki misyonunda değindi. Temsil makamının ehemmiyetinden bahseden BAYDAR, okulda bizler parmakla gösterilen kişiler olarak kendimizi en iyi şekilde insanlara kabul ettirmeli, peygamber efendimizin de dediğin gibi “Mümin kimse ki elinden ve dilinden emin onundandır” düsturuyla hareket etmeli ve saygınlığımızla teşkilatımızı insanlara en iyi şekilde anlatmalıyız” dedi.

 

 

Türkiye’nin 13 yıl öncesiyle şuan ki durumu arasında kıyaslama yapan BAYDAR, ülkemizin çok daha demokratikleştiğini ve özgürleştiğini, insanların insançlarını özgürce yaşama imkanı bulduklarını, bu gelişmelerde Eğitim-Bir-Sen olarak çok katkılarının olduğunu, özellikle de eğitim camiasının çalışmalarıyla toplumu yeniden dönüştürdüklerini ifade etti.
Toplantıya katılarak temsilcilere önemli açıklamalarda bulunan Eğitim-Bir-Sen İstanbul 4 No’lu Şube Başkanı Talat YAVUZ, milletimizin tarihten bu güne yaşadıklarını anlatarak gelecekte teşkilat olarak ne yapılması gerektiği ile ilgili temsilcilere paylaşımlarda bulundu. Özlük ve özgürlük mücadelesini sürdüren sendika olduklarını ve en büyük sivil toplum kuruluşlarından biri olarak vicdani sorumluluklarının büyük olduğunu ifade eden YAVUZ, geleceğe emin adımlarla ilerlediklerini ifade etti.
Karşılık soru cevaplarla paylaşımların ve değerlendirmelerin olduğu, görüşlerin paylaşıldığı ve kararların alındığı toplantıda karşılıklı dilek ve temennilerle son buldu.

Galeri
📆 20 Mart 2015 Cuma 16:05   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR