MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Eğitim, Flaş, Genel, Toplum » Liselilere “Bağımsızlık için farkındalık” eğitimleri
Liselilere “Bağımsızlık için farkındalık” eğitimleri


Üsküdar Üniversitesi BATAMER (Toksik ve Bağımlılık Yapan Maddelerin Kanıta Dayalı Tayin, Tarama ve Danışma Merkezi) ve İSTKA, bağımlılık alanında bilimsel araştırmalar yapmanın yanı sıra toplumu bilgilendirmek ve bilinçlendirmek amacıyla çalışmalarını sürdürüyor.

 

Bu kapsamda Beyoğlu Hasköy’de bulunan Dilnihat Özyeğin Anadolu Lisesi’nde 25 Mart 2015 Çarşamba günü saat 13.15’te bağımlılıkla mücadele ve bağımlılıkta farkındalık eğitimi verilecek.

 

Üsküdar Üniversitesi NPİSTANBUL Nöropsikiyatri Hastanesi psikiyatri uzmanı Yrd. Doç. Dr. Onur Noyan, Yrd. Doç. Dr. Asil Özdoğru ve Yrd. Doç. Dr. Nadire Gülçin Yıldız’ın konuşmacı olarak katılacağı seminer konferans salonunda üç oturumda gerçekleştirilecek. Seminerde 10., 11. ve 12. sınıf öğrencileri ve öğretmenleri bağımlılıkla ilgili bilgilendirilecek.

 

Üsküdar Üniversitesi’nin bünyesinde faaliyet gösteren BATAMER ve BAUMER ile özellikle gençleri tehdit altına alan “bağımlılık” konusunda ortak paydada çalışmalar yürütülüyor. Bu anlamda başlatılan ve İSTKA’nın desteği ile kurulan BATAMER (Toksik ve Bağımlılık Yapan Maddelerin Kanıta Dayalı Tayin, Tarama ve Danışma Merkezi) halka ücretsiz hizmet veriyor.

 

Merkezde, analitik alanda en ileri teknolojiye sahip cihazlarla ölçümler yapılıyor. Hızlı ve geçerli analiz yöntemlerini içinde barındıran bu merkez, alanında uzman farmakolog, eczacı, kimyager, psikiyatrist ve psikologlarla birlikte geniş kapsamlı bir tarama hizmeti sunuyor.

📆 24 Mart 2015 Salı 16:31   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR