MENÜ ☰
Pilot Garage Kartal
Kartal Gazetesi » Flaş, Gençlik, Genel, Kültür-Sanat, Pendik, Toplum » Anadolu Gençlik`ten Çanakkale Zaferi ve Şehadet Programı
Anadolu Gençlik`ten Çanakkale Zaferi ve Şehadet Programı


Anadolu Gençlik Derneği Pendik Şubesi, eğitsel ve kültürel faaliyetlerine devam ediyor.

Anadolu Gençlik Derneği Pendik Şubesi 23 Mart Pazartesi Akşamı Yunus Emre Kültür Merkezi’inde yoğun bir katılımın yaşandığı “Çanakkale Zaferi ve Şehadet” konulu bir program gerçekleştirdi.

Pendik Ömer Çam İHL Öğrencilerinden Ahmet İkbal AKIN’in okuduğu Kur’an-ı Kerim’le başlayan programın açılış konuşmasını Anadolu Gençlik Derneği Pendik Şube Başkanı Yusuf CİLAN yaptı. Yusuf CİLAN Çanakkale’nin önemini ve ondan almamız gereken dersleri vurguladı. İnancın ve iman gücünün üstünlüğünü, gösteren tarihin bize bıraktığı en büyük örnek Çanakkale Zaferinin 100. yılında bize bir vatan bırakmak için toprağa düşen bütün şehitlerimizi rahmet ve şükranla anıyor, onların ortaya koymuş olduğu o ruhu yeni kuşakların donanması için aynı azim ve aynı inançla şühedamızın izinden yürüyoruz. Anadolu Gençlik olarak Çanakkale şuurunu bütün gençlerimize ulaştırmak için gayret gösteriyor ve şühedamızın emanetine sahip çıkacağız… dedi.

Pendik’de hizmet veren birçok STK, Saadet Partisi Yönetim Kurulu Üyeleri, Milletvekili Adayları ve İmam Hatip Okul Müdürlerininde katılımıyla icra edildi.

Programda Eğitimci-İlahiyatçı Şakir VOYVOT Hocamız “Çanakkale Zaferi ve Şehadet” konulu bir konferans verdi.

Program Ammar ACARLIOĞLU’nun söylediği ezgi ve marşlarla son buldu.

Programımız için Salonunu Tahsis Eden Pendik Belediye Başkanı Dr. Kenan ŞAHİN’e, Pendik’in en büyük salonunu dolduran uzakdan ve yakından katılan tüm mensuplarımıza teşekkür ederiz.

📆 25 Mart 2015 Çarşamba 11:52   ·   💬 0 yorum   ·   ⎙ Yazdır

KARTAL'DA HAVA

İSTANBUL

BLOG

YENİ SAYI
Kartal Haber Gazetesi sayı

YAZARLAR

RÖPORTAJLAR

ANKET

Henüz anket yok.

PUAN DURUMU - SÜPER LİG

BAĞLANTILAR